Votoni Krijimet e muajit Korrik

Votoni Krijimet e muajit Korrik

 • 1. Ndoshta...

  Votat: 0 0.0%
 • 3. Ylberi im

  Votat: 0 0.0%
 • 10. Drejt horizontit blu

  Votat: 0 0.0%
 • 11. Momente

  Votat: 0 0.0%

 • Totali i votuesve
  18
 • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Urime Ultraviolet :)

Vetonit ja qellova nga ë-te :)

Kurse arleas,e njoh tanime menyren dedikemet e saj ;)
Arlea,si i shkoi puna princit? :p :p :D
 

Monique

With or Without u
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Abis kujt ja qellove ti mo? Po ti bere qindin me duket se gjoja nje jugor shkruante dialekt gegenisht.....apo e kam kuptu gabim une?
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Monique,e ke kuptuar gabim..une kam fol per jugoret e forumit qe shkruajn gege,nuk kishte aspak lidhje me 5..do shtoj edhe qe diku ne komentet e mia e kam lakuar ë e 5,po emer nuk do thoja..

Me qafsh o arlea,se me keto mend qe ke ti nuk ka pric te te marr persiper :D
 

Monique

With or Without u
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Mua sme vjen e tille por edhe nese....ku qendron e keqja?
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

E keqja kujt?

Mua me duket qe te impostohesh ne nje dialekt qe nuk te perket,nuk je vetevetja..por flas per veten,ashtu sic e shoh une,edhe qe nuk ka asnje lidhje me te tjeret..sepse ate qe une e shoh keq ty te duket mire.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Si shkrimi fitues .... edhe vete autorja ne fjale - njelloj .

- C'menduri e krejt pa lidhje ... qe te fitoje nje shkrim i tille .

Ps... Vota e ime, paska shkuar per Soulmind - Great .. edhe pse me Soulin , nuk kemi shume ngjashmeri, cuditerisht eshte hera e 3-te qe perplasem e me terheqin shkrimet e saja :)
 

Monique

With or Without u
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ekzakt
Ath edhe mendimin kur e shpreh beje ne vete te pare....sepse nga ato diskutime qe pashe nuk mu duk nje opinion por paragjykim karshi atyre qe kane shkruar ne dialekt ....dhe ti e une dime drejt kujt.
Gjithsesi....case closed.

Sa per krijimin fitues meqe u mbyll dua te shtoj dicka.
Impresioni im i pare kur e lexova qe WOW....pa fjale!
Bile deri diku diskutova me akin mos ta postonim duke ditur sesi vijne reagimet ne forum. Kur diskutohen pikat e presjet jo me histori te tilla.
Por teksa e lexova heren e dyte (pasi ne te paren u fokusova vetem tek ajo cka nena i shkaktoi te bijes)....vura re pikerisht ate qe duhej....mesazhin e qarte.
Pashe qe "monstra" ishte pikerisht ajo flutura e bukur ....ku pas shiut del dielli.
Te gjithe gabojme ne jete ,edhe prinderit.....e rendesishme eshte te dish te falesh dhe te jetosh!
Ultraviolet me ke dhene emocione te forta...:)
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Si shkrimi fitues .... edhe vete autorja ne fjale - njelloj .

- C'menduri e krejt pa lidhje ... qe te fitoje nje shkrim i tille .

Ps... Vota e ime, paska shkuar per Soulmind - Great .. edhe pse me Soulin , nuk kemi shume ngjashmeri, cuditerisht eshte hera e 3-te qe perplasem e me terheqin shkrimet e saja :)

Ske pse ben paralelizma apo gjykime te tilla, ne as e dim nese ishte nje rrefim apo iahte krijim nga vetja dhe kjo ska rendesi kur flitet per letersi. Secili voton ke pelqen, te tjerat jane teprica dhe sidomos kur kapet background personal.

Njs...

Urime ultraviolet, per te tjeret skam cfar them se shumicen si kam lexuar.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ske pse ben paralelizma apo gjykime te tilla, ne as e dim nese ishte nje rrefim apo iahte krijim nga vetja dhe kjo ska rendesi kur flitet per letersi. Secili voton ke pelqen, te tjerat jane teprica dhe sidomos kur kapet background personal.

Njs...

Urime ultraviolet, per te tjeret skam cfar them se shumicen si kam lexuar.

Na merzitet ... dmth sipas jush , nuk duhet te japim mendimin tone ? apo duhet me patjeter te imponohemi nga ju stafi se c'fare te shkruajme ?

Letersia ka shume rendesi se c'fare shkruan & qysh e shkruan ... vetem nga ju i lexoj k'to budalleqe qe nuk paskan rendesi, ne Letersi.
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Cpun ke me stafin? Un shkruaj si shkruan ti...

Ska rendesi ne aspektin e gjykimit ku thua si shkrimi dhe autorja ne fjale... Autoria dhe mund ta kete sajuar, te gjithe ata qe shkruajn vargje bejne biografi?
Por dhe nese jo prap eshte pak e tepert.

As un si kam kuptuar diasa krijime qe kane mare vota por skane te gjithe shijen apo emocionet tona.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ultraviolet urimeee !
Sensuu flm per voten edhe pse kitrra per shkrimin tim ka bere nje kritike reale :)

Suksese te gjithe pjese marrseve
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Kam shume pune me stafin , kur vijne e te citojne si staf , me nje ton te imponuar. Mendimet jane te lira jo te imponuara ( nuk kam ofenduar asnje, me komentet e mia , persa i perket kesaj teme ) .

Thashe , shkrimi perputhet me Autoren... ashtu sic paraqet veten e saj .. k'tu ne forum, Monster , e c'mendur e terheq abnormaliteti etj etj etj . K'te nuk po ja shpif una, e ka deklaruar vete personja ne fjale, me qindra here.

Ps... Edhe une ne baze te shijes time, kam komentuar .. pra nuk me pelqejne shkrimet e sajuara & te egzagjeruara, sepse ne k'te rast gjithmone behen lidhje te gabuara e krijimi merr rruge tjeter. Personalisht ne letersi, nuk me pelqen as negativiteti i tepruar .

Votat gjithmone i bazoj , tek burimi .. ku personalisht me lidh dicka e gjej vetveten diku ne ate shkrim ... . PerNdryshe vota e ime , nuk do te kishte kuptim & justifikim.
 
Redaktimi i fundit:

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ka teme tjeter per muhabet ,mos krijoni mundesine te jemi ashtu sic po na cilesoni ...

Ps : vota eshte e lire dhe asnjeri ska te drejte te gjykoje ate per te cilen ka votuar as ska psee motivon ate sic eshte edhe e ndjere ketu zana1 ka tedrejte kur votohet nje shkrim ose e vlereson per figurat letrare ose per temen ose se qofte nje fragment i tije te terheq apo ndjen veten brenda tij...
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Vetem e Ultraviolet mund te ishte ai shkrim.. :D

Shume urime Violet!

Ps: Per te tjera skam cte shtoj,i kam thene te gjitha ditet qe kaluan....
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

O Abis o skuths i vogel ti lol

DM urime!

Desha te falenderoja janen qe per "fat te keq" kuptoi ate qe une kamuflova aq bukur.

Urime te gjithe te tjereve.
 
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Sa per krijimin fitues meqe u mbyll dua te shtoj dicka.
Impresioni im i pare kur e lexova qe WOW....pa fjale!
Bile deri diku diskutova me akin mos ta postonim duke ditur sesi vijne reagimet ne forum. Kur diskutohen pikat e presjet jo me histori te tilla.
Por teksa e lexova heren e dyte (pasi ne te paren u fokusova vetem tek ajo cka nena i shkaktoi te bijes)....vura re pikerisht ate qe duhej....mesazhin e qarte.
Pashe qe "monstra" ishte pikerisht ajo flutura e bukur ....ku pas shiut del dielli.
Te gjithe gabojme ne jete ,edhe prinderit.....e rendesishme eshte te dish te falesh dhe te jetosh!
Ultraviolet me ke dhene emocione te forta...:)

Faleminderit Moni
po te kthej ty pergjigje por vlen per tgjith:

Fillimisht u fokuzuat tgjith tek ngjarjet individuale duke analizuar rrjesht per rrjesht per te kuptuar a ishin te sajuara apo jo.
Por ai ishte vetem background-i...
Kuptohet qe jam munduar ta shkruaj me syrin kritik, gjykues (dhe egoist ne nje far menyre) te nje femije qe nuk shikon me tej hundes te vet... qe merr konkluzione te gabuara kur i thuhet ' je teper i vogel per te kuptuar ' ' s'eshte per ty ky muhabet' sepse s'din/s'mund te di se c'fare peshe mund te jet duke mbajtur prindri, nena ne ket rast.

Veshtiresit ne jet te detyrojne te zgjedhesh te shtypesh nga jeta apo ta shtypesh perpara se te te shembet siper kokes
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ultraviolet shume urime per Fitoren :) Ne perjetimet personale gjendet dhe emocionet me te medha!

Pergezime dhe Janes me Nevi-n qe me pelqyen vertet.

Veton?! Ti paske qene dashnia??? Sipas meje ket radhe e ke prish penen :). Nuk eshte niveli yt ajo poezi! (Mendimi im ky, mos me sulmoni ju lutem)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

.

Ps... Vota e ime, paska shkuar per Soulmind - Great .. edhe pse me Soulin , nuk kemi shume ngjashmeri, cuditerisht eshte hera e 3-te qe perplasem e me terheqin shkrimet e saja :)

Me kujtove disa vargje qe kam lexuar diku:

"Shpirti nuk ka ngjyre, nuk perdor asnje model, nuk ka madhesi te matshme.. - ا'rendesi ka pamja e jashtme per dike qe ka nje bote plot ngjyra brenda tij?"

Edhe kjo pune keshtu eshte: Ne krijimtari njeriu eshte i lire te jete vetvetja. Ai qe e lexon (dhe qe nuk e njeh) eshte po ashtu i lire ne interpretim dhe nuk niset te gjykoj ate c' ka ai eshte para, pastaj fjalet. Te falenderoj per voten. Mendoj se e meritoja vertet :p, haha...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ultraviolet, urime per fitoren.

Per shkrimin nuk kam cfare shtoje me shume se sa kam thene kur kam dhene vleresimet per te gjitha krijimet.

:yep: suksese :fluturblu:
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Urime e dashur Ultraviolet!!
Ishte nje krijim plot shperthim ,ndjenje rebelizem dhe kontrast me butesin dhe ndjesin e brishtaesise qe here putheshin ne bashkeveprim here ziheshin keqazi.
 
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Urime e dashur Ultraviolet!!
Ishte nje krijim plot shperthim ,ndjenje rebelizem dhe kontrast me butesin dhe ndjesin e brishtaesise qe here putheshin ne bashkeveprim here ziheshin keqazi.

Thank You ♡
Do te thot qe e arrita qellimin tim.
Ps: me ato qe jan than ketu i bie qe tgjitha filmat dramatik te jen perjetuar nga autori... absurde dhe e pa llogjikshme. Un per te gjetur inspirimin e duhur kam van playlist 'agresive' qe te hyja tek personazhi.
Fatkeqesisht sdi te shkruaj mbi princa dhe unikorna xD
Ju premtoj qe rradhes tjeter do flas per shijen orgazmike te nutelles. Lol
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top