Votoni Krijimet e muajit Korrik

Votoni Krijimet e muajit Korrik

 • 1. Ndoshta...

  Votat: 0 0.0%
 • 3. Ylberi im

  Votat: 0 0.0%
 • 10. Drejt horizontit blu

  Votat: 0 0.0%
 • 11. Momente

  Votat: 0 0.0%

 • Totali i votuesve
  18
 • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nje pyetje kisha une..u rregulluan shkrimet kesaj here apo jane te pa prekura?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nje pyetje kisha une..u rregulluan shkrimet kesaj here apo jane te pa prekura?

I dashke te virgjera tiiii
 
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Me pelqyen shume 3-shi, 5 dhe 8.
Vota ime kete rradhe i shkon 5 per nje arsye shume te thjeshte.Kurre nuk i kam rezistuar dot gegerishtes ne poezi.Jam rritur me poetet e mrekullueshem gege te shqipes e per kete origjininalitet qe e karakterizon vota ime i shkon 5-s!
 

Fiore

Anëtar i Nderuar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

OW...te gjitha shkrimet shume te bukura <3
Vota ime shkon per 4 :):):)
 

Aki

misfit
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ju lumte dora juve qe keni votuar :)


Aria krijimet u vune sipas deshires se autoreve, disa thane sdua te preket shkrimi as edhe nje presje dhe u la si i tille, disa thane shiko ku kam gabuar me permireso (ai rregullimi qe thua ti behet vetem per te ndryshuar ndonje 'ë' e ndonje presje me pak e me shume) dhe nja dy shkrime i kisha qe spaten nevoje fare te preken se ishin mire vete :)
 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Pa lexu te tjerat fare ... instiktivisht perfekt. Dashni :)
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Si mbas titullit,une do kisha votuar 10,shume titull i bukur,sa keq qe nuk kam me te drejte vote :(
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Kurre nuk i kam rezistuar dot gegerishtes ne poezi.Jam rritur me poetet e mrekullueshem gege te shqipes e per kete origjininalitet qe e karakterizon vota ime i shkon 5-s!

Mua s'mu duk gegnishte puro. S'e kam tek pelqimi (pasi eshte individuale) ama ajo poezi nuk asht Gegnishte. Gegnishtja aty asht vec te fjala: "dashni apo fill", asgja ma shum. Me m'fal autori/autorja.

Ama nqs do kish vendos foljet: "Asht" n'vend te "eshte", apo tregue, nvend trego, apo bahet, n'vend behet, etj. do kish dale me e rrjedhshme. Apo renie e shkronjes "ë" tipike e Mjedes psh. Mendoj se duke mos e pas gjuhe tenden gegnishten duhet te jesh vertet sh i/e kujdesur kur sjell dicka gegnisht. Madje Ti mire qe e paske permend, pasi kur e kam lexuar pyesja veten: dicka nuk shkon, dicka po me duket jo ne rregull. Me siguri ka qene gjuha e perzier dhe jo rima qe kam thene une. Gjthss, une s'jam eksperte ne gjuhesi though.
 
Redaktimi i fundit:

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Mua 5 me duket me teper si dokumentar nga explorer channel per dashnine se sa si poezi
 
Redaktimi i fundit:

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Do jete naj veriore, verior i pashaportizum ne Tirane lol

Ajo asht e shkrume ne gegnisht, pervec fjals është te tjerat jane bajagi gegnisht :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Mua 5 me duket me teper si dokumentar nga expkorer channel per dashnine se sa si poezi
lol lol

o endrra po pse mi se ka gegnieshtja shkronjen E, si tregue, udhetue, zgjerue etj etj.. Apo e di gabim?? p.s. po ta kish qare gegnishten kisha me thane se ka ardh Elhaid cufi ne forum :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

4. Nje fluske ne horizontin e dashurise

Eshte mjafte e bukur dhe e derdhur embelsisht ne nje emocion qe te udhtone!
 

London

carpe diem
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Votova 5 si mduket e kam shkru un :p mos m shani te votoj veten lol lol lol
 

Aki

misfit
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

lol lol

o endrra po pse mi se ka gegnieshtja shkronjen E, si tregue, udhetue, zgjerue etj etj.. Apo e di gabim?? p.s. po ta kish qare gegnishten kisha me thane se ka ardh Elhaid cufi ne forum :D

O ti te vdes me kto pergjithsimet, po mire gegnishtja vetem nje dialekt ka? Pastaj pastaj nga koha e poeteve qe kane shkruar dikur nuk eshte ndryshuar fare? Ka raste e raste e mos shpejto ne konkludime :)

Votova 5 si mduket e kam shkru un :p mos m shani te votoj veten lol lol lol

Ik ik ti mos u duk fare se dot rrah, vetem ne gusht po sdergove krijim i mjeri ti.
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Smund te behet krijim cdo gje qe te vjen ne mendje...votoj nr.6 se sme lodh me hallakatje.krijimi duhet te jete konciz!
 

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

1 shume femijor,si ato perrallat e bukura qe na tregonte gjyshja dikur....me shpresen se dikur do te fluturoj atje ne boten e Piter Pan ...
7 Nuk me vjen ta votoj,sec me jep nje ndjesi te cuditshme,ndoshta per faktin se smund ta perfyteroj nje nene aq te ashper (jo se ska) por kam nje imazh krejt te kundert nga nena ime e dua te besoj se kshu jane te gjitha nenat!
2 Me beri pershtypje fjala "dhaskali",dhe per me shume mesueset jane si prinder te dyte te nxenesve...
3 Eshte teper i lodhshem,te pakten per mua duke pershkruar cdo ngjyre te ylberit me rradhe,me duket sikur eshte veshtiresuar shume dhe sdinte cfare te shkruante...
4 E bukur,percjell ndjenja te nje dashurie te pa realizuar,ndoshta te humbur...por eshte sikur lexoj nje liber nga mesi i tij ose nga perfundimi se spo i gjej kuptimin..Dmth me shtrohen shume "????" kur e lexoj
5 Me terheq me shume kuptimi ose domethenia qe do te percjell autori tek lexuesit per dashnine e si eshte shnderruar ajo sot ne kohen moderne...
6 Kot fare,vec sa per nr me duket mua....Sgjej dicka te vecante,te me fali autori/ja
8 Bisede me veten me duket kjo,e mire deri diku por ....
9 Nxjerr ne pah shume egoizem femeror ndoshta....Si ajo femra marimange qe i mbeshtjell ne rrjetin e saj meshkujt dhe pastaj i flak tutje me te vetmin qellim qe keta te bien preh e dashurise se saj ne fund...
10 E sforcuar shume,varke ketej varke andej e ne fund horizonti blu :p
11 Momente qe gjithkush do i deshironte ti kalonte ne cift,sa per ti rene thjeshte e shkurt...

Kaq njehere per njehere ,rradhes tjeter per tjera...apo i permenda te gjitha!? :p
Pak te lodhshme,disa te sterzgjatura...te tjera me te thjeshta...megjithate suksese te gjithe konkuruesve! :D
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

c'ben dashnia,thy zemra e merr vota :p
Kjo dashnia,ka nje gje qe me pelqen,eshte e shkruar me (ë),sa hijeshi i jep shkrimit kjo germ :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Te ben dem ty se pastaj ske me ca te merresh....

Ca me ben dem mua mi?

Po nuk jemi te temat e tjera edhe i ve copy paster fjalite si ndodh rendomte
Jemi te nje teme ku duhet vleresuar kritikuar etj etj nje shkrim ne baze te asaj qe vete personi mendon

Jo ne baze te mendimeve te te tjere
 
Last edited by a moderator:

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

c'ben dashnia,thy zemra e merr vota :p
Kjo dashnia,ka nje gje qe me pelqen,eshte e shkruar me (ë),sa hijeshi i jep shkrimit kjo germ :)

Ka e shkrime te tjera me (ë) edhe pse tani qe po e thua,se kisha vene re kete...qyqa Abis ca ke ne mendje mo :p
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ka e shkrime te tjera me (ë) edhe pse tani qe po e thua,se kisha vene re kete...qyqa Abis ca ke ne mendje mo :p


Dashnia,eshte shkrimi i vetem qe ka perdorur (ë)

Ca kam ne mendje?
Autorin/en mbase :p :p


Tema:sa keq po me vjen qe nuk votova nje shkrim qe,i kushtohet krye e keput dashuris,dashurive te verteta ;) :D
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ti Abiso si haxhi pishmani, ket pune ke sa her voto neper konkurse. Jo tkisha 2 vota, jo 3 jo 4, :p
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top