Votoni Krijimet e muajit Korrik

Votoni Krijimet e muajit Korrik

 • 1. Ndoshta...

  Votat: 0 0.0%
 • 3. Ylberi im

  Votat: 0 0.0%
 • 10. Drejt horizontit blu

  Votat: 0 0.0%
 • 11. Momente

  Votat: 0 0.0%

 • Totali i votuesve
  18
 • Poll closed .
Status
E mbyllur për postime të tjera.

AnGeLiC

VIP
V.I.P
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

"Drejt horizontit blu" eshte e tera me (ë),tani po i shikoja me rradhe sepse me beri cudi dhe mua ky detaj :D
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

"Drejt horizontit blu" eshte e tera me (ë),tani po i shikoja me rradhe sepse me beri cudi dhe mua ky detaj :D


Eee me paska shpetuar ky detaj i 10 :p

Sa qejf e kam ë kur shkruhet :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

haha.. Jo e hodha voten time :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Votova 5 si mduket e kam shkru un :p mos m shani te votoj veten lol lol lol

hahahahahahaha Call a ti e ke shkruar o rob i mire :)
]Edhe dergo noj krijim ore,se u humbe bashke me krijime e muzike e aktivitet nga ky forum hahahahaha,ste vjen pak zor,ste vjen :p


A"thua ke gjete nusee? qe je humbur keshtu? ahahahahahhaa
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Per punen e gegerishtes, jam dakord me Soul, biles ne nje nga muajt e kaluar kam folur edhe une per ate pune.
Fakti qe dikush perdor gegerishten, ne e njeh mire dakord, ne jo duhet goxha guxim te shkruash. Ama jam prap
me mendimin qe perdor gegerishten perdore sic duhet! Jo gjysma gjysma sic eshte me lart.

Disa rreshta lexova nga shkrimet, teper te lodhshem qenkan.
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Mire e ke Did,shkruajn gegerisht ato qe nuk kane asnje lidhje me gegerishten,e as nuk e ndjejn..
 
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Woooow, se dija qe kishim kaq shume specialiste te gegerishtes ketu ne Forum!Me falni injorancen time por kam nje pyetje-Cila eshte gegerishtja e vertete?Ajo e Lezhes?E Shkodres?E Tropojes?E Hasit?Apo ajo e Kosoves?
Krijimi Nr 5 eshte shkruar ne gegerisht ju pelqen juve apo jo!
Nuk eshte shkruar ne gegerishten qe dini ju?????Po, edhe????Gjithmone e shkruar ne gegerisht mbetet!
Po te tjerat sipas jush jane shkruar ne shqipen letrare???.Apo Jane ne toskerishten perfekte?
Po postimet e juaja i keni pare?Jane ne shqipen letrare apo Jane thjeshte ne dialektin tuaj???
E pra edhe Nr 5 eshte shkruar ne gegerisht ashtu si e flet dhe shkruan autori/ja.
Sa per voten eshte ceshtje shije dhe aty secili prej nesh ja jep voten e tij/saj krijimit qe i pelqen me shume.
Vota ime i ka shkuar Nr 5 shkruar ne gegerisht !
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Mire e ke Did,shkruajn gegerisht ato qe nuk kane asnje lidhje me gegerishten,e as nuk e ndjejn..

Abis e ka fale dreqit me kete koment.hahahahaha
Shiko une vij fiks nga rrenjet e Geges,krijimi eshte gegnisht.
Dhe si thua shkruajne gegnisht e as qe e ndjejne?!
Ai/ajo qe ka shkruajtur ska pas ndonje "terror"per ta shkruajtur ne ate form,pervec se deshires se ti/saj.
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Abis e ka fale dreqit me kete koment.hahahahaha
Shiko une vij fiks nga rrenjet e Geges,krijimi eshte gegnisht.
Dhe si thua shkruajne gegnisht e as qe e ndjejne?!
Ai/ajo qe ka shkruajtur ska pas ndonje "terror"per ta shkruajtur ne ate form,pervec se deshires se ti/saj.


Secili te shkruaj dialektin qe i perket,edhe qe njeh deri ne detaj..dhe jo je nga jugu e te shkruash dialekt shkodre,apo te ndonje krahine tjeter..nuk i shkon.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Secili te shkruaj dialektin qe i perket,edhe qe njeh deri ne detaj..dhe jo je nga jugu e te shkruash dialekt shkodre,apo te ndonje krahine tjeter..nuk i shkon.

Ore Abis po sikur t"jem une autoria e ati shkrimi.
Si flet me kaq bindje qe qenka jugor dhe nuk e njihka dialektin gege ai/ajo qe ka shkruajtur.
Kush je ti apo une,ti themi dikuj shkruaj dialektin nga vjen e jo ate qe deshiron te shkruaj autori/ja?
Eshte totallisht jasht cdo llogjike kjo qe thua,me fale qe po ta them cop ,por me sinqeritetin me te madh ta them,me beso.
Dialektet jane pasuri,si te tilla pranohen, dashurohen dhe njerzit jane te lire ti perqafojne ato ne format qe ata duan si ne shkrim apo lexim.
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nevi,me ke keqkuptuar..nuk kam permendur shkrime une.po flas ne pergjithesi.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nevi,me ke keqkuptuar..nuk kam permendur shkrime une.po flas ne pergjithesi.

Nejse :) aq me keq nese e ke si koncept ne pergjethsi!
Kalofsh mire!
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nejse :) aq me keq nese e ke si koncept ne pergjethsi!
Kalofsh mire!


Ndoshta gabim jam,por une keshtu e shoh/mendoj..qe cdo njeri te marr persiper te shkruaj dialektin qe perfaqeson mqs nuk do te shkruaj letrare.klm edhe ti :)
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Dialeket jane te bukur ashtu si jane dhe sjane gjuhe e huaj qe te vini limite apo kufij si duhet te jene, normalisht ka disa "rregulla" per mos ti humbur shijen por ska rregulla absolut, ashtu si nga shqiperia e mesme ku se thone te njejten fjale njesoj 2 qytete por Sh.Mesme ngelet.

Fundja i bie qe as te ardhurit nga rrethet mos te kene te drejte te pervetesojne djalektin e Sh.Mesme.
Madje madje meqense eshte keshtu mund te ngrej doren ndonje qe di gjuhen Shqipe letrare ne menyre perfekte?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Secili te shkruaj dialektin qe i perket,edhe qe njeh deri ne detaj..dhe jo je nga jugu e te shkruash dialekt shkodre,apo te ndonje krahine tjeter..nuk i shkon.

Cte keqe ka jesh na jugu e te shkruash me dialekt te veriut?
Pastaj kot te pyes ku e di ti kush e ka shkruar ate dashnine qe flet e aq bindje?
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ne asnje vend nuk kam permendur/referuar shkrimit "dashni"..postimet e mia aty jane,lexoi..nuk ka asnje te keqe por,per mua,per mendimin tim nje nga jugu te shkruaj gegerisht me duket impostim i tepruar..po mendoj sesi do u dukte Naim frasheri Duke shkruar gegerisht te fort?!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ne asnje vend nuk kam permendur/referuar shkrimit "dashni"..postimet e mia aty jane,lexoi..nuk ka asnje te keqe por,per mua,per mendimin tim nje nga jugu te shkruaj gegerisht me duket impostim i tepruar..po mendoj sesi do u dukte Naim frasheri Duke shkruar gegerisht te fort?!

Shume zhurme per asgje
Per ate praaa u be gjithe zhurma

Sidoqofte mua sme duket aspak gje e keqe...kendveshtrime dhe keto.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Meqense akoma nuk kam votuar paai sdija ke te zgjidhja ne fund shkrimi nr dy dhaskali dhe pena e tije eshte shkrimi qe perzgjedh...figura letrare,rrjedhshmeri,nje pikture situate dhe si nje fotograf shkeput nxjerr ne pah momente x ku pasioni dhe llogjika jan ne dyluftim me pelqen qe fiton llogjika ..
Sic me mahniti pershkrimi me metafora i studentes dhe pershkrimi i mesuesit,profesorit qe nga titulli i ve hijen e rende dhe vetullen e tendosur!!
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nuk e kuptova perse shumica paskan votuar 7-ten ... paskan lejuar qe nje Monster, te fitoje. Me tmerroi - shkrim tragjik, me nje perfundim akoma me tragjik .

5-sa , me beri per te qeshur .. Well done :)

Gjithsesi vota e ime , ishte mes 8-tes & 11-tes ( kjo e fundit 11-ta - besoj qe ka qene ne perfundim e lart & per arsye te paditura eshte lene pa perfunduar ) ... , vendosa qe te votoj 8-ten , pasi aty gjej vetveten ... pa komplikime & shpirtilire ne nje bote kaq te veshtire & te madhe.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Nuk e kuptova perse shumica paskan votuar 7-ten ... paskan lejuar qe nje Monster, te fitoje. Me tmerroi - shkrim tragjik, me nje perfundim akoma me tragjik .

5-sa , me beri per te qeshur .. Well done :)

Gjithsesi vota e ime , ishte mes 8-tes & 11-tes ( kjo e fundit 11-ta - besoj qe ka qene ne perfundim e lart & per arsye te paditura eshte lene pa perfunduar ) ... , vendosa qe te votoj 8-ten , pasi aty gjej vetveten ... pa komplikime & shpirtilire ne nje bote kaq te veshtire & te madhe.

Realist do thoja , pasi tragjik nuk eshte aspak . Shpresoj te jete origjinal dhe jo kopje , se eshte i bukur per te qene autokton .
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Prsh Hartini

Realiteti & roli I nenave, ne pergjithesi ...eshte e kunderta e kesaj ... Kjo eshte ngjarje tragjike ( shkrim tragjik) & nuk meriton te fitoje nje monster ... ( e kuptoj qe te dalesh ne publik me nje shkrim te tille , nuk eshte kollaj ) Por per fat te keq , nuk mund ta gjej vetveten nje nje shkrim te tille, pasi mamaja e Ime me ka dhuruar te kunderten .. & e respektoj ne mase .

Ky krijim eshte .. Endless Monster - kshu Duhej te Ishte titulluar... Nuk ka Mbarim & Asgje per simpati .
 
Redaktimi i fundit:

Delirium

No description ...
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ne fakt fituesi nuk gjykohet po ne si te pa pune qe jemi fillojme analizat !
Nuk i meriton aq vota .
Po dhe ne forum si ne cdo vend tjeter hyn ne pune 'miku' :D
 

Fly

Larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Realist do thoja , pasi tragjik nuk eshte aspak . Shpresoj te jete origjinal dhe jo kopje , se eshte i bukur per te qene autokton .

Realist? Ne max nje dacke b... Kemi ngrene.
Ajo eshte vite drite larg normales, pastaj tjeter gje se si eshte rritur personi ne normalitetin e tij...
 

Abisi

larguar
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ne fakt fituesi nuk gjykohet po ne si te pa pune qe jemi fillojme analizat !
Nuk i meriton aq vota .
Po dhe ne forum si ne cdo vend tjeter hyn ne pune 'miku' :D
Ti e di se kush eshte autori/rja 7?
Une nuk e di,thjesht e votova sepse vec gjithash trasmeton nje sms per nenat/prinderit.edhe nuk pendohem fare qe e kam votuar.
 

Delirium

No description ...
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ti e di se kush eshte autori/rja 7?
Une nuk e di,thjesht e votova sepse vec gjithash trasmeton nje sms per nenat/prinderit.edhe nuk pendohem fare qe e kam votuar.

Nuk e di po shpresoj shume ti ket rregulluar mardheniet me nenen dhe mos ti mbaj inat shume gjate se i ka bo koken ! :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Ne fakt fituesi nuk gjykohet po ne si te pa pune qe jemi fillojme analizat !
Nuk i meriton aq vota .
Po dhe ne forum si ne cdo vend tjeter hyn ne pune 'miku' :D

Kjo mbase eshte e vertete , dhe duhet te presim
Kur te zbulohet ... Autori/rja.

Por nuk e kuptoj , k'to qe e Kane votuar ... C'fare I ka rrembyer ne ate shkrim , qe Kane gjetur vetveten ne te ?!

Nese ja Kane dhene per meshire... Atehere ja Kane dhene per arsye te gabuara & is not fair .

Ps ... Nejse - gjithsekush ka shijet e tija/saj ... Mua me beri pershtypje & e vura ne dukje - u tmerrova.:d
 

Delirium

No description ...
Titulli: Votoni Krijimet e muajit Korrik

Pikerisht Zana1 kte po pres dhe une se jam shume kurioz kush e ka shkrujt :D
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top