Sa ore studioni???

sensuu

sweet
V.I.P
Te dashur studente :p.....sa ore studioni juve?.....ca genjeni cik:p

ciao ciao :kercim::kercim::kercim:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Une beje diku tre ore studime ne dite rregullisht :gjujpeshk: ketu ne forum :lol:
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Sa ore studioni???

Une beje diku tre ore studime ne dite rregullisht :gjujpeshk: ketu ne forum :lol:

Edhe une si Kitrrushi.

p.s. Kitrrush une e ti jemi bere veterane ne kete forum :lol:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa ore studioni???

Ca ke sensuu? U merzite duke studjuar e the te shikosh sa mesojme dhe ne te tj:D

Sa per temen varet nga periudha e vitit..>:D kur me shume e kur me pak!

Sukkses sensu:p
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Sa ore studioni???

un studjoj vetem javen perpara provimeve ahahahahaa
dhe dolen rezultatet....
ka te drrejt mami im :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Te dashur studente :p
Kete fyerje qe na ke bere, une nuk munde ta duroj dot:karton:karton Cdo dite i ndegjoje plakat e lagjes duke share cunat sherragji: o qullasha, o hajna, o llaskuca o qyrra, o langoje........:lol::lol: ( e ne funde per te ja nxan fyerjeve majen po i therrasin) ooooooooooooo Studenta :lol::lol: ( beje kujdes senssu mos na fyej prap)

PS. Elushe, kur po na del penzia e forumit :p:p
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Une kur isha studente ...gjate shkolles nuk lexoja fare ...vetem mbaja shenime ......ne sezon pastaj rija 24 ore mbi libra nje muaj stress por ja dilja mbane .
 

angel boy

cun i veshtire
Titulli: Sa ore studioni???

diku tek 3 ore studioj ne dite une:D:D
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Sa ore studioni???

varet me dite:D:D sidomos kur je ne pune part-time nuk ke sh kohe ne dispozicion....
gjths,ka dite ne jave ku studioj mbi 4 ore,e pastaj me duhet 1 ore x te mare veten nga studimi i tepert LOL
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

As nuk kam studju dhe as nuk do studjoj ndonjeher .
 
  • Më pëlqen
Reactions: 3R1

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

zakonisht 1 ore me mjafton, ne raste urgjente pastaj, provimesh gjerash, shkon deri ne 3 ore ne dite qameti :lol:
me shume kohe harxhoj duke lexuar libra jo-shkollore
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Ne vit te trete me ka ikur fare zelli bah.Une tashi nga 3 deri ne 9 demek mesoj por me shkeputje.
Ndonje ore shoh tv, ose ha ndonje gje ,futem ne net.Kur kemi teste ma merr mami modemin fare se e din qe sduroj dot LOL
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Ne vit te trete me ka ikur fare zelli bah.Une tashi nga 3 deri ne 9 demek mesoj por me shkeputje.
Ndonje ore shoh tv, ose ha ndonje gje ,futem ne net.Kur kemi teste ma merr mami modemin fare se e din qe sduroj dot LOL

LOL mire ta ben mami LOL interneti eshte armiku nr 1 i studimeve :D
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Sa ore studioni???

tani hic fare ... por kur ngrohja bankat e shkolles njeher e nje kohe , kur dija qe kisha provim studioja nja 5-10 min .... kur skisha provim , nuk studioja fare
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Une nuk ua them se kur ta merni vesh se sa ore rri mbi libra do thoni qenke nje cik e trashe e si merke vesh gjerat me me pak ore mesim LOL....

Gjithsesi une ketu studijoj me nje sisitem qe quhet sistemi i Bolonjes dhe qe nje provim qe mund te jete diku 450-500 faqe e me ndahet ne 3 pjese dhe ate duhet te pergadis per 3 jave..cdo 3 jave kam provim qe perben nje pjese...Gjithsej kam 4 lende ne cdo semter kshtuqe mereni me mend sa kohe me duhet qe ti pergadis :D...Gkithsesi nuk i pertoj mesimit une :p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa ore studioni???

Sa mire e paske ti Deliza... nuk jep provim me 500 faqe... Po mere me mend te japesh ne sezon 5 provime me 500 faqe... :D
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

he tani permbahuni pak temes se do jua fshij postimet :p

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

tani hic fare ... por kur ngrohja bankat e shkolles njeher e nje kohe , kur dija qe kisha provim studioja nja 5-10 min .... kur skisha provim , nuk studioja fare

ska gje lali.......ti ke lindur me universitet....marshallah :p

po ti 5-10 min i lexoje kshu....diagonalshme....eshte mire ashtu se ate qe lexon e fikson ......dhe cdo gje e lidh me ate qe ke lexuar ahahhaha
kshu me ka ndodh ne nje provim
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa ore studioni???

Nuk i kuptoj keto "sezonet" qe thoni ju. Nuk keni simestra ju? Apo si? Ma shpegoni pak ju lutem.

Kur isha ne shkolle (per degen e pare) i jepja shume shume rendesi shpjegimit te profesoreve (shyqyr ata ishin te pergatitur mire pasi libri per mua ishte vetem per te gjetur dicka me rendesi ose thjesht perseritje per provime, por nate per nate nuk lexoja dot). Detyrat me shkrim dhe research-et me merrnin kohe, rrija deri ne 12 - 1 te nates dhe pastaj me dilte gjumi se doja te shtoja ndonje gje, shkoja prap tek kompjuteri. Per kete e kam pasur fajin vete se doja 10ta dhe vetem 10ta. Ndersa kjo dega tjeter ka vetem hartime te cilat dorzohen njehere ne cdo 2 jave, koha qe me mbetet eshte ne weekend.

Nuk eshte e lehte sensu, por ama kur merr ate diplomen ne dore clirohesh. Biles do kete dite do thuash: "ah te isha ne shkolle prap te merresha me dicka".
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa ore studioni???

Sezonet jan ne fund te simestrit... dhe ne pergjithsi provimi qe jep ne sezon peshon me shume tek nota ( nje % e vogel varet nga aktiviteti jot gjate simestrit...edhe pse tek mua nqs e ben per 10 provimin e madh ste heq dot njeri pike se ske maksimum tek mini-testet qe jepen gjate simestrit)

Pastaj ka dhe varianten me stazhe... qe ben stazhin jep provimin, kalon ne stazh te ri...
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa ore studioni???

Lum ju qe keni sezone dhe semestre, une i kam te gjithe vjetore. Kur mbyllet semestri i pare , mund te japim thjeshte nje pjese. E pjesen tjeter kur mbyllet semestri tjeter. Por si metode nuk me pelqen fare. E per mendimin tim kjo karta e bolonjes eshte gafa me e madhe qe kane bere ne reformen universitare.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa ore studioni???

Dmthn keni parciale? apo si... nqs jepni 1/2 e lendes ne vere sduhet ta jepni te gjithe?

Tek ne varet.. si eshte lenda simestriale apo vitore...Gjithsesi eshte sh veshtire ne vere te japesh tere provimet ... sepse secili ka sh lende... edhe sado te mesosh gjate vitit prap duhet te mesosh dhe para sezonit...edhe lodhja grumbullohet.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa ore studioni???

Tek univ im eshte keshtu. Provimet jane te gjitha vjetore. Une thjeshte ne janar/shkurt mund te heq nje pjese te programit. Por verbalizimin e bej ne vere pasi te kem dhene dhe pjesen tjeter te programit. Nese shkon mire behet mesatarja me pjesen e pare dhe merr noten , ne te kundert duhet ta sjellesh te gjithe programin.
Une jam me shume per provimet semestrale. Keshtu ti ndjek ato 4 lende, ama mund ti pergatitesh mire e te besh provimin. Ne sezonin e veres eshte shume stres te studiosh.
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Sa ore studioni???

he tani permbahuni pak temes se do jua fshij postimet :p

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------ska gje lali.......ti ke lindur me universitet....marshallah :p

po ti 5-10 min i lexoje kshu....diagonalshme....eshte mire ashtu se ate qe lexon e fikson ......dhe cdo gje e lidh me ate qe ke lexuar ahahhaha
kshu me ka ndodh ne nje provim


eh eh .... ashtu i fiksoja ne fakt ... prandaj me ngelen ne provimet e matures ..... po thuaj e bukra eshte qe ju qe po studioni e po ju ze gjumi mbi libra ju siguroj skeni per te ec asnjeri me perpara se une qe me 8 klas shkoll jam ...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Ne fillimisht e morem i cik me shaka kete temen e qelur nga sensuu, por duke pare dhe ditur se sa e nderlikuar eshte kjo sensuu them se e ka qelur jo pa qellim kete :gjujpeshk::dance: E keni pare ju se si fshatrave jane te ndara tokat me gardhe te dendura :ciaoo:Kur afroje pran gardhit degjoje ca bisedime kshu fshfshfsh :dj: fshfshfsh :eek:hh: hap syt dhe shof dy cypa te lagjes koke me koke, shtalb te reja :konfuz: obobo upupup thashe u permbys dynjaja, na mori n'qafe modernizimi, :konfuz: Me vete kishin nje liber :isterik:Kur e pan se u nxune pisk nxoren llafin e me treguan :dj: Shoqja jone ka provim mature e ne nga ketu po i tregojme pyetjet e testit :lexim:

Them te drejten studimi, si fjale ne kuptimin logjik, eshte shume domethenes. Po sa studiohet te ne. Jam i zhgenjyer cdo dite me kete. Nuk e di ne vendin tim cdo dite e me shume shoh me pak njeres me libra ne dore, me pak bibloteka, me shume universitete ( te cilat realisht nuk kam iden se cfare prodhojne), e mos te flasim per ore letrare, test diturie e teater. Para 20 vitesh ne fshatin tim, fshat i thelle malor,kishte biblotek, jepeshin shfaqje, mbaheshin ore letrare e teste diturie. Sot, eh sot ta dini se as qyteti im nuk ka biblotek e mos te flasim se teatri nuk egziston si fjale.:lexim:

Une realisht nuk studioje, por beje rruge dy ore e gjysme vajtje ardhje ne pune - shtepi. Dhe, keto dy ore e gjysme rruge lexoje cdo dite zakonisht romane, novela, poezi, filozofi, psikologji etj, etj. Keto i kam te cdo ditshme perveq leximeve tjera rreth ceshtjeve te punes. Ajo qe me shume me brengose eshte se cdo dite takoje ne bus studenta qe kur me pyesin se cfare studioje dhe kur une ju them se: ''Une nuk studioje, punoj, por leximin e kam hobi dhe pa te s'me rrihet'' ma kthejn: Pse po lexon kot atehere. :gjujpeshk:

A duhet ne te lexojme vetem sa per te perfunduar dicka apo vetem sa jemi duke studiuar dicka?:ciaoo: A duhet te studiojme edhe nese punojme, edhe nese jemi ne moshe, edhe .....
:gjujpeshk:
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Sa ore studioni???

Lum ju qe keni sezone dhe semestre, une i kam te gjithe vjetore. Kur mbyllet semestri i pare , mund te japim thjeshte nje pjese. E pjesen tjeter kur mbyllet semestri tjeter. Por si metode nuk me pelqen fare. E per mendimin tim kjo karta e bolonjes eshte gafa me e madhe qe kane bere ne reformen universitare.

keshtu e kam dhe une....behesh lemsh fare......e te iken truri duke studiuar....
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

LOL mire ta ben mami LOL interneti eshte armiku nr 1 i studimeve :D

Nuk i kuptoj keto "sezonet" qe thoni ju. Nuk keni simestra ju? Apo si? Ma shpegoni pak ju lutem.

Kur isha ne shkolle (per degen e pare) i jepja shume shume rendesi shpjegimit te profesoreve (shyqyr ata ishin te pergatitur mire pasi libri per mua ishte vetem per te gjetur dicka me rendesi ose thjesht perseritje per provime, por nate per nate nuk lexoja dot). Detyrat me shkrim dhe research-et me merrnin kohe, rrija deri ne 12 - 1 te nates dhe pastaj me dilte gjumi se doja te shtoja ndonje gje, shkoja prap tek kompjuteri. Per kete e kam pasur fajin vete se doja 10ta dhe vetem 10ta. Ndersa kjo dega tjeter ka vetem hartime te cilat dorzohen njehere ne cdo 2 jave, koha qe me mbetet eshte ne weekend.

Nuk eshte e lehte sensu, por ama kur merr ate diplomen ne dore clirohesh. Biles do kete dite do thuash: "ah te isha ne shkolle prap te merresha me dicka".

Ida sot skam pas modem kam msu gjith diten LOL

As une nuk kam sezone..vetem 2 semstre.Semestri i 1 deri ne fund te janarit edhe i dyti qe mbaron ne fund te qershorit :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

i kam shume zili ata qe mund te rrine me ore te tera duke studiuar, do doja shume te isha nje prej tyre por merzitem shpejt

kitrra, nuk duhet te lexosh ne udhetim e siper, te lodh trurin dhe te demton syte, nuk eshte e keshillueshme
 
Top