Sa ore studioni???

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Sa ore studioni???

deri kur kam qene ne vit te trete,maksimumi me hanin mesimet 1 ore e gjysem,perfshi dhe detyrat aty...tani matura ma ka shtrenguar litarin,msoj reth 3-4 ore ne dite..pastaj perseritja do kohen e vet gjithashtu
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Duke soditur peisazhin dhe kuke medituar .

Do ta kem parasysh dhe vertete ka raste kur detyrimisht me duhet ta nderprese leximin nga dekoncentrimi pasi qe peisazhet rrezatuese qe duken ne horizont (ke parasysh ato horizontet ku puqet maja me qiellin) :syze::syze:, sidomos pas ngrohjes se kohes, bejne te veten duke te detyruar ne menyre obligative ne MEDITIM. :lol::lol: Ne keso raste jam i gatshem per ti studiuar me ore te tera :p:p
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Mua me tallnin njerezit ne vit te pare ne univerzitet kur ju thoja qe dal nga shpija ne ora 8 dhe kthehem prap ne 8 :D...Habiteshin se si mund te rija 12 ore ne fakultet - 4-6 ore ne ligjerata dhe pjesen tjeter pastaj ne biblioteken e fakultetit...Filluan te me thone qe po rija per dike atje dhe jo per mesim...injorant lol :D....

Dhe sot e kesaj dite qe jam ne vit te trete vazhdoj te kem kete orar mesimi...ndoshta ma kerkon vete sistemi qe me duhet cdo 3 jave te jem aktive me mesime dhe cdo 3 jave te hy ne provim dhe mos te lej te ik huq asnje dite...Nejse mua shume kohe me marin dhe punimet seminarike, prezentimet qe duhet bere me PowerPoint ca detyra qe na i japin ne ca letra e keshtu gjera...Gjithsesi kur vine keto muajt e fundit te shkolles vetem une e di se si qendroj lol
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa ore studioni???

Kur e di qe ke per te mesuar...ri dhe 12 h... ska asgje te keqe...por secili eshte i mesuar me ritmin e vete ... disa mesojne me shpejte...disa me ngavash..disa kan memorie vizuale, disa bejne skema... varet
Pastaj varet dhe sa lende ke, sa e veshtire eshte lenda, sa faqe ka, nqs te pelqen, nqs e ke kuptuar
dhe nje gje sh e rendesishme konsideroj eshte CFARE PRETENDIMESH KE nga studimet qe ben...te maresh maksimun, medie apo noten minime...

( sukses delizu)
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

Une kam nje lende qe quhet Menaxhimi i biznesit te vogel dhe si lende perbehet nga shume ndarje...Gjithsej ka 14 kapitull dhe ne kollokfiumin e dyte kisha vetem ne nje kapitull 124 ndarje ndersa kisha per te pergadit 4 kapituj..Mendoje sa kohe me duhet qe ti mesoja ato permendesh...pastaj ka shume te bej edhe ajo qe thua se sa te terheq nje lende, sa eshte mire i sqaruar problemi ne liber...Une per vete bej nje cik dhe pas notave :D...Jo cdohere eshte mire kjo lol
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

edhe une shume studioj.....po prape,skam rezultatet qe dua une.:(

---------- Post added at 16:17 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

i shkruajne shume keq librat......s'kuptohet fare,duhet te marresh perkthyes.:(

---------- Post added at 16:18 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

i shkruajne shume keq librat......s'kuptohet fare,duhet te marresh perkthyes.:(
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Sa ore studioni???

Kete skuptoj dhe une...nje profesor plak qe ka me vite qe jep ate lende pse dreqin nuk mund te nxjeri nje liber te sakt te kesh nga te mesosh? jo kerko informacione ne 30 libra, e 24 kurse...
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Sa ore studioni???

po tamam s'bejne fare keta pleqte per leksione...duhen te rinj,behet me interesant.....shkon me deshire ne leksion :p
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Sa ore studioni???

aq shum sa kam mar vetem 2 provime ahahahhaha
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Sa ore studioni???

c´far do te thot te studjosh konkretisht,,,c´far esht studjimi????

:stelle:
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Sa ore studioni???

Varet tani,pasi kur i hyj dickaje jam e vendosur ta coj deri ne fund,dhe jo ta coj deri ne fund sa per te thene e mbarova por te kap rezultatin me te larte...Se kam mat sa ore kam studiuar por ndoshta edhe aq sa kam marre ''kercenime'' nga babi se do mi digjet librat:p...Ka pase raste qe edhe sdija ku i kisha librat,se ksiha kohe pa i prek me dore...Varet me shume tek rendesia qe i jap gjerave...
 

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: Sa ore studioni???

eeeeeeee....une asnje ore sepse akoma nuk ka vazhduar shkolla...kur te vazhdoje ateher do ju tregoj.....:p
 

Burrelsja

Anëtar i ri
Titulli: Sa ore studioni???

Per momentin studioj nga 2 or ne ditr,meqe skan fillu msimet aq mire...ndersa ma von te shof e te bej sesa mund te studjoj....
 

MasteR

I'm offline
Pe: Sa ore studioni???

2 ore (pas studim)
 
Titulli: Sa ore studioni???

mundohem sidomos muziken e studioj me qef te madh me kufje ne vesh i mbys nja 3 a 4 ore :vallzo:
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Sa ore studioni???

Po akoma pa fillu shkolla na pyesni epr studimet, na pyesni sa ore rrini ne kafe me mire...:p :p
Kte vit e kam nda mendjen me studiu, dhe mendoj nja 4 ore pasdite..LOL LOL LOL
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Sa ore studioni???

Varet si eshte axhenda e shkolles, kshu qe ka dite me shume ka dite me pak. Plus qe merrem edhe me gjera te tjera qe me hane kohe si pershembull stervitje vollejbolli, klasa italishteje edhe takime qe mbajme jave per jave me grupin e Amnesty. Te merkuren qe e kam pushim mundohem te lexoj i cik me shume dhe catch up me materialet e lena pas dore.
 

dangerous

* * * *
Titulli: Sa ore studioni???

Asnjë , po por të punuar kush do punojnë eeee .

Do e blej dhe une nje diplomë ta kem kot si dihet .
 
  • Haha
Reactions: NGU

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
3-4 ore te mira po iher, kur mbyllem ne dhome dhe pa telefonin.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Ketu ne forum kur futem studioj nja dy ore te mira. Besoni apo jo se shume gjera edhe kam mesuar ketej. Jo kot e vizitoje. ;)
 

elle

Chill
nese esht dicka qe me plq , me dit e nat deri sa te mesoj .nese esht subject pa interes , spara harxhoj me shume se 1-2 ore
 

Desa

Felix Culpa
S/M
As që i numëroj.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Dikur shume ,tani jo me.
 
Top