Sa e njohim njeri tjetrin!

Mirmengjesi! :)

Kjo loje ka te beje me sa e njohim ne njeri tjetrin. (ok ok.. e di qe ka 1000 tema mbi ne, por do e cojme 1001 si libri me perralla arabe: "Një mijë e një net")

Psh: Pyesim dicka mbi 1 anetar dhe tjetri qe vjen siper do e gjeje ose jo, dhe ben 1 pyetje tjeter me poshte rreth dikujt tjeter :D , Personi i taguar do thote a e gjetem pergjigjen apo jo. :D

Po e nis une:

Kenga e preferuar e @Monique?


p.s. Tema e fundit qe hap per kete jave! 😅
 
Njihemi shumë mirë Soul ne të një date...
Këta të tjerët janë tepër të rinjë këtu nuk njohin as vetën e tyre akoma,,🤪
Haha...
Aman ca me citoni m'u kot per kto pune 🤣🤣
Po patet noj gje flisni me ata jo nepermjet meje 🤣
Per mua s'ka rendesi vitet, por njeriu. Dhe kam miq te mire nga cdo vit. 😁🤷‍♀️
 
Nuk do te thote ti dish emrin dikujt e ta njohesh , por komunikimi i perditshem ben ta njohesh
Dhe duke qene mature jemi ne gjendje te njohim personalitetin e gjithkujt
Une kshu mendoj
 
Nuk do te thote ti dish emrin dikujt e ta njohesh , por komunikimi i perditshem ben ta njohesh
Dhe duke qene mature jemi ne gjendje te njohim personalitetin e gjithkujt
Une kshu mendoj
Te ben. Por dhe pas 1 kohe zbulon qe s'e ke njohur hic. 😁 Pak raste ka patur ketu qe nga shpirt e zemer kalonin me sharje nga me te rendat?!
Ama dhe ne jeten reale ashtu eshte. Robi njihet me kohen. Disa jane ashtu sic dhe duken, ka tjere qe ndryshojme rruges 🤣
 
Te ben. Por dhe pas 1 kohe zbulon qe s'e ke njohur hic. 😁 Pak raste ka patur ketu qe nga shpirt e zemer kalonin me sharje nga me te rendat?!
Ama dhe ne jeten reale ashtu eshte. Robi njihet me kohen. Disa jane ashtu sic dhe duken, ka tjere qe ndryshojme rruges 🤣
Njohja ka etapa , fillon njihesh e pastaj fillon zbulon
Ne nje pike vendos nese ja vlen ta mbash si njohje , apo ti thuash ik e mbushu
Eshte nje rrugetim i gjate
 
Njohja ka etapa , fillon njihesh e pastaj fillon zbulon
Ne nje pike vendos nese ja vlen ta mbash si njohje , apo ti thuash ik e mbushu
Eshte nje rrugetim i gjate
ate kam thene dhe une. Koha tregon cdo gje. here kjo kohe eshte e shkurter e here e gjate
 
ShTe ben. Por dhe pas 1 kohe zbulon qe s'e ke njohur hic. 😁 Pak raste ka patur ketu qe nga shpirt e zemer kalonin me sharje nga me te rendat?!
Ama dhe ne jeten reale ashtu eshte. Robi njihet me kohen. Disa jane ashtu sic dhe duken, ka tjere qe ndryshojme rruges 🤣
Shume pajtohem se vertet pas ni kohe thua se paskam njohur fare..
Fatkeqsisht ka njerze me shume fetyra dhe nuk e kan fare problem nese ju zbulohet fetyra e vertet..
E. mira eshte te mos nxitohemi ti vlersojm njerzt pa i njohur mir.. mir eshte ajo fjala e popullit..
Bestar behu e bese mos i ze cdo kujte.
 
Redaktimi i fundit:
Ca i njoh mire, ca i njoh me mire se c'duhet, ca te tjere s'me eshte dhene rasti ti njoh akoma dhe ca te tjere as qe marr mundimin ti njoh.
 
Ca i njoh mire, ca i njoh me mire se c'duhet, ca te tjere s'me eshte dhene rasti ti njoh akoma dhe ca te tjere as qe marr mundimin ti njoh.
E bere sic edhe ndahen njerezit:
Ca jane rob te mire,
ca mundohen me qene tmire edhe pse mund te mos jene
ca jane ene t'mire ene t'kqinj
ca te tjere masaneej, jane te keqinj komplet.
 
E vërtetë. U bënë më shumë se dy vite këtu. Jam në hulumtim të vetes ende, ndaj s’më mjafton koha të njoh të tjerët 🤷🏼‍♀️
E gjithë jeta është hulumtim-mësim 🤗
Mikelanxhelo, 87 vjeç: "Unë jam ende duke mësuar"
 
sa e njohim..hm..ne fakt rruges njoha dicka te vetes.
I haj si te verteta cdo fjale qe me thuhet. Me kohe kuptova qe jo, s'duhet se ka dhe njerez qe genjejne, por une serish vazhdoj e haj cdo fjale si te vertete. \ne fund semurem, se si te hash ushqim jo te shendetshem do semuresh normal. por, qenkan ca semundje qe lindkan me njeriun. :giggle:😁
 
Top