Rama: Fitorja më e thellë

Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

leon ju solli demokracine ,ju pruri liberalizimin evizave ,keni jetuar ne stalla derrash si fiset indiane para se te vinte demokracia ne kohen e xhaxhit,kosovaret si i quan ti jan shqiptare edhe din me shume se ju per demokracin edhe per jeten te pakten neve nuk shitemi per lek te greku e te tjetri etjetri.Ne humbim ne zgjethje po nuk kallim qeverin as nuk marrim tanket,te ne ka korrupcion po kur eshte nevoja per mepshtu nje jete brenda dites mbledhim150. 000 euro....
Jetojme me djersen tone edhe ata qe vin nga perendimi i respektojme si turista se jan ata qe mbajne biznesin ekosoves....Po ju jeni tjere ju ne shqiperi sapo te futesh duhet te mbash koken prapa se mos te vjedh dikush ose se mos te gjuan dikush e ne kosove ne mes te nates del lirshem ste nguc kush se kem shetit evropen ne qe 100 vjet e jo qe tre vjet prej qe ju ka pru berisha....Te ne nuk ndegjon kosovar qe u bop serb per nje pension ju keni asi me qindera mijera,.,,

Dhe çfarë lidhje kanë elozhet për kosovarët me të gjithë atë që kam shkruar? Ne jetonim në stalla derrash? Për kë e ke fjalën kur thua ''ne''? Unë jam nga një qytet që ka pasur akademi dhe shtypshkronjë atëherë kur nuk kishte i gjithë Ballkani.Jam nga një qytet ku mezi priteshin revistat e modës nga Franca ndërkohë që andej nga je ti nuk ishte hequr perçja.Jam nga një vend ku mësohej Shqip atëherë ku andej nga ty edhe arabishtja mezi kishte zënë rrënjë. Stërgjyshërit e mi kanë jetuar në një shtëpi 2-katëshe atëherë kur andej nga ju edhe kullat me frëngji nuk ishin ''shpikur'' Ditkeni më shumë se ne për demokracinë? Kur stërgjyshi im ka qënë në Australi andej nga ty edhe Kukësi nuk e dinit ku binte? Na tregon arritjet ti? Flet për demokraci? lol Shumë të shkathët ju të Kosovës,po ik se na hape barkun. U dyfishuan çmimet kur erdhët ju? Po mos hajdeni se mbase edhe deti pastrohet nga pak :0
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po mos hajdeni se mbase edhe deti pastrohet nga pak

Ne fakt, kur po vime, po e pastrojme nga ndytesirat si ju :plazh:
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Ne fakt, kur po vime, po e pastrojme nga ndytesirat si ju :plazh:

Aman o Lover mos e pastroni lereni ashtu pis ,shkoni në Turki vetëm na lini rehat :) Besoj e ke parë sa shumë dashuroheni në Durrës ku shkoni shpesh ? Kjo është pikërisht për demokracinë që e keni prej shekujsh lol Sa për pastrim mos e pyet mik,të paktën ne akoma dimë të bëjmë plazh me rroba banje ,jo të bëjmë banjë me rroba trupi..nëse e ke për këtë lloj pastrimi lol
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Ne fakt, kur po vime, po e pastrojme nga ndytesirat si ju :plazh:

Kush janë ndyrësirat si "ju"?
Cfarë janë këto ofendime kështu..

 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Kush janë ndyrësirat si "ju"?
Cfarë janë këto ofendime kështu..


Perpara se t'me drejtohesh mua me pyetje, shiqo kush ofendoi se pari, pastaj eja dhe m'u drejtu mua, kapish ?
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Aman o Lover mos e pastroni lereni ashtu pis ,shkoni në Turki vetëm na lini rehat :) Besoj e ke parë sa shumë dashuroheni në Durrës ku shkoni shpesh ? Kjo është pikërisht për demokracinë që e keni prej shekujsh lol Sa për pastrim mos e pyet mik,të paktën ne akoma dimë të bëjmë plazh me rroba banje ,jo të bëjmë banjë me rroba trupi..nëse e ke për këtë lloj pastrimi lol

Kur kemi ditur ne t'bejme plazh, ti m*** i ke thene karamel ore mik :plazh: Po ik mos u bej qesharak se u bere horë
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Perpara se t'me drejtohesh mua me pyetje, shiqo kush ofendoi se pari, pastaj eja dhe m'u drejtu mua, kapish ?

Ku e pe ti ofendimin e tij që të thuash "ndyrësirat" si "ju"?
Në të vërtetën e tij që vini bëni pushime dhe i hidhni plehrat sa andej këtej dhe ikni pastaj?

Shumë mirë ka thënë, dhe në Ksamil kam qënë vetë prezente në një rast të tillë, me një familje nga Kosova, që ishin për pushime si unë ;) ..

Ska pse të dhëmbi një e vërtetë, kur është e tillë .. Jo më ti lëri vendin ofendimeve të tilla :jooo
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Ku e pe ti ofendimin e tij që të thuash "ndyrësirat" si "ju"?
Në të vërtetën e tij që vini bëni pushime dhe i hidhni plehrat sa andej këtej dhe ikni pastaj?

Shumë mirë ka thënë, dhe në Ksamil kam qënë vetë prezente në një rast të tillë, me një familje nga Kosova, që ishin për pushime si unë ;) ..

Ska pse të dhëmbi një e vërtetë, kur është e tillë .. Jo më ti lëri vendin ofendimeve të tilla :jooo

Talk to my hand :cool:
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po se kryen dicka jo te hijshme nje person apo nje familje sdo te thot qe perfaqeson vendin nga vjen....

Ore njerez arsyetoni dhe shihni gjerat me thelle...

Nese kosovaret ndosin vendin harroni ju qe turizmin shqiptar keto kosovaret e mbajne gjalle,harroni ju qe ne dr edhe tregtaret qe shesin fara nese shikojne kosovare mundohen ti bejne cmiment sa me te larta...

Jo mire keshtu
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po se kryen dicka jo te hijshme nje person apo nje familje sdo te thot qe perfaqeson vendin nga vjen....

Ore njerez arsyetoni dhe shihni gjerat me thelle...

Nese kosovaret ndosin vendin harroni ju qe turizmin shqiptar keto kosovaret e mbajne gjalle,harroni ju qe ne dr edhe tregtaret qe shesin fara nese shikojne kosovare mundohen ti bejne cmiment sa me te larta...

Jo mire keshtu

Eh, kane thene: Shyqyr ra kjo vdekje, edhe u pamë

Po te mos ishin temat e tilla, si do t'kuptoheshin urrejtesit e shqiptareve nga Kosova ? Si do t'vereheshin komunistat, anit-muslimanet etj etj ! Me pakkkk, e tregon veten/karakterin shqiptari :D
Le ta shohin edhe te tjeret se kush do bashkim e kush jo !
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

lol Lover ku i shef ti urryesit mo, se ju këshillojnë i hidhni plehrat në kosh dhe jo në rrugë apo në rërë, ku rrinë fëmijët?
Hahaha konkluzionet e tua të shpejtuara vërtetë janë qesharake ;)
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

lol Lover ku i shef ti urryesit mo, se ju këshillojnë i hidhni plehrat në kosh dhe jo në rrugë apo në rërë, ku rrinë fëmijët?
Hahaha konkluzionet e tua të shpejtuara vërtetë janë qesharake ;)

Love, more leje nga komuna tflasesh me mua ?:D Te lutem, mos u shit si e emancipuar
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Unë kam lindur, sjam bërë sot ;)..
Kalofsh mirë ditën ..
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Përgjegjësia për këtë humbje bie vetëm mbi mua, Sali Berishën, kështu që duke marrë përgjegjësitë që më takojnë, me një vendim, kam vendosur të jap dorëheqjen nga të gjitha funksionet e mia, në forumet e PD, të jem njeri i thjeshtë, njeri prej jush, anëtarë i PD dhe deputet i saj. “- tha Berisha.

A e mendoni qe ti thote Rama keto fjale?!
Baah kurre!
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Unë kam lindur, sjam bërë sot ;)..
Kalofsh mirë ditën ..

Papa :cool1:
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Kur kemi ditur ne t'bejme plazh, ti m*** i ke thene karamel ore mik :plazh: Po ik mos u bej qesharak se u bere horë

Ups vërtet ? Paska pasur det Kosova dikur? lol hahahhaha Iko o Lover ik futja ndonjë ilahi edhe boll na treguat kush jeni se j'u njohim mirë edhe ne ashtu si na njihni ju.E pa dëgjuar kjo e detit lol lol
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Ups vërtet ? Paska pasur det Kosova dikur? lol hahahhaha Iko o Lover ik futja ndonjë ilahi edhe boll na treguat kush jeni se j'u njohim mirë edhe ne ashtu si na njihni ju.E pa dëgjuar kjo e detit lol lol

Leon ti ke pas plazh po ske pas pas brecka deti, ke pas nafte po ske pas makine deri sa erdhi doktori,ke punuar po ke ngrene me tallona deri ne 1991 mos fol per vende qe ske qene kurre jemi perdite ne Tirane e ne Evrope jo prej 2010 si ju qekaq mos ironizo se po mundohi te shtini zjarr mes shqiptareve te dy aneve...
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Ups vërtet ? Paska pasur det Kosova dikur? lol hahahhaha Iko o Lover ik futja ndonjë ilahi edhe boll na treguat kush jeni se j'u njohim mirë edhe ne ashtu si na njihni ju.E pa dëgjuar kjo e detit lol lol

LOOL ke njerez qe skan pare kurre det me sy edhe kane deti ne vendin e tyre. Ju sjeni asgje me teper se sa nje teprice e berllogut qe valet e detit e qesin jashte:plazh:

Mire the, na njihni ! Kot pra nuk flasim, mos u lendo, e di se t'dhemb realiteti :(

Shko flej pak se je trullu :cool:
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Përgjegjësia për këtë humbje bie vetëm mbi mua, Sali Berishën, kështu që duke marrë përgjegjësitë që më takojnë, me një vendim, kam vendosur të jap dorëheqjen nga të gjitha funksionet e mia, në forumet e PD, të jem njeri i thjeshtë, njeri prej jush, anëtarë i PD dhe deputet i saj. “- tha Berisha.

A e mendoni qe ti thote Rama keto fjale?!
Baah kurre!
I tha dikur Nano.Pse të mos i thotë as Rama? Berisha këto fjalë duhet ti kishte thënë që në vitin 96-97 por u riciklua si një tjetër njeri më vonë.Një politikan i vërtetë me luftën civile ku çoi vëndin Berisha do kishte vrarë veten lere më të jepte dorëheqje . E sforcuar dorëheqja por e kuptueshme,dhe e detyrueshme. Sa për Ramën nuk di ç'të them realisht,mbetet për t'u provuar edhe pse nuk kam aspak besim se do bëjë diçka më mirë. Fakt është që njerëzit këtë herë nuk votuan për Ramën,votuan thjesht kundër Berishës.
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Leon ti ke pas plazh po ske pas pas brecka deti, ke pas nafte po ske pas makine deri sa erdhi doktori,ke punuar po ke ngrene me tallona deri ne 1991 mos fol per vende qe ske qene kurre jemi perdite ne Tirane e ne Evrope jo prej 2010 si ju qekaq mos ironizo se po mundohi te shtini zjarr mes shqiptareve te dy aneve...

mos bir ne nivel te tij o vlla, se ky dje ka dale me marre fryme jashte Shqiperise, sot mburret kur m** n'b** s'ka :D
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Leon ti ke pas plazh po ske pas pas brecka deti, ke pas nafte po ske pas makine deri sa erdhi doktori,ke punuar po ke ngrene me tallona deri ne 1991 mos fol per vende qe ske qene kurre jemi perdite ne Tirane e ne Evrope jo prej 2010 si ju qekaq mos ironizo se po mundohi te shtini zjarr mes shqiptareve te dy aneve...

Erdhe ti të më tregosh zjarrin? Ke që kur hyre përsëri pas bann që na tregon sa të këqij jemi ne,sa njerëz të egërr etj etj ndërkohë që ju të Kosovës jeni perëndimorë dhe të civilizuar si mos më mirë. Nuk e sheh që po e ndez zjarrin ti? Mos pret të të themi ''amin'' ti ke të drejtë? Jo mor mik jo, ashtu si i thashë Loverit edhe ne ju njohim më së miri.
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Jo nuk na njifni mik sa ju njofim ne ne kemn prek evropen shume para jush edhe nuk krijoj ndarje sikur ti edhe nuk merrem me njerezit me urrejtje personale une nuk qaj koken se qfare mendojne tjerte po seriozishte jeni te mjere ...
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

mos bir ne nivel te tij o vlla, se ky dje ka dale me marre fryme jashte Shqiperise, sot mburret kur m** n'b** s'ka :D

Po ti a ke dalë ndonjëherë jashtë Kosovës,përveç shkuarjes në Arabi apo Turqi? lol Jeni të paparë fare ,ti thotë dhia, deles, ta pashë ,vetëm ju mund ta bëni hahahah Shihni se e keni zbuluar ore të mjerrë
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po ti a ke dalë ndonjëherë jashtë Kosovës,përveç shkuarjes në Arabi apo Turqi? lol Jeni të paparë fare ,ti thotë dhia, deles, ta pashë ,vetëm ju mund ta bëni hahahah Shihni se e keni zbuluar ore të mjerrë

Shko ne Komune neser heret ne mengjes :D
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Leon mos e kthe personale nese diskutojme ne terma te pergjithesshem ok nese do te personalizosh atehere po ja fillojme ta bejme personalizimin secili ne menyre e vet dhia delja e fore e keto sende jan medioklre
 

Konkursi Letërsisë

  • 1-Brenga ime dashuri

    Votat: 7 41.2%
  • 2-Botë e mjerë

    Votat: 4 23.5%
  • 3-Shitësja e farave

    Votat: 6 35.3%
Back
Top