Rama: Fitorja më e thellë

Love

βeℓℓe â๓e

Rama: Fitorja më e thellë

Edi-Rama17.jpg

Kreu i Partisë Socialiste, në daljen e parë për publikun gjatë ditës së sotme, deklaroi se fitorja e Rilindjes do të jetë më e thellë nga sa duket.

Megjithatë Rama u bëri thirrje koordinatorëve, mbështetësve, deputetëve që të jenë të presin dhe të jenë të përgjegjshëm deri në numërimin e votës së fundit, në respekt të çdo votuesi.

Po ashtu Rama i dërgoi mesazh kundërshtarit të tij politik Sali Berisha, që si i humbur në këto zgjedhje mund të marrë pjesë në fitoren e Shqipërisë.

"I dërgoj nje mesazh kundërshtarit tonë se ka gjithnjë një kohë për të humbur dhe sot eshte koha për ta bërë këtë me nder në nderin e Shqiperisë duke bashkëpunuar në cdo tavolinë numërimi për të garantuar paprekshmërine e votës. Ky proces duhet të vazhdoja pa pengese, të gjithë ata që duhet të numërojnë votat duhet të jenë në lartësinë e kësaj detyre, pavarësisht se kush është humbësi dhe fituesi, Eshtë detyrim i barbartë i të dy palëve që ta nxjerrim Shqipërinë të fituar në këtë proces", tha Rama.
Top Channel


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

He de se gezim te madh ka ky mesuesi i vizatimit
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Jep pershtypjen qe din pergjegjsin qe do marre persiper muti .
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

gjirafe moo mesues vizatimi qdo koment ma teper per te
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po pse e shani! ky me voten e popullit te shqiperis fitoj cfar ka te keqe? nuk gezohem se fitoj ase une,sa gezohem se populli din te bej ndryshime.Nuk eshte vetem PD ajo se mban shtetin.


Ti urojm fitoren dhe te ndahet populli i knaqur me udhheqjen e tij ......se po mos te ket diq te mir nuk do fitonte.
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

He ore ate tjetrin e keni tallur gjithe kohen nga vuqidolli,maloku, e i keni pergojuar emrat femijeve e su be nami e ju djeg per msusin e vizatimit se ska shkolle me teper piktor i deshtuar dal nga votat e shqiptareve se qfare kan fol ky e njerezit e tij per berishen po te kthehen tash keta do behet nami po berisha eshte njeri i madh din qka eshte kultura
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po pse e shani! ky me voten e popullit te shqiperis fitoj cfar ka te keqe? nuk gezohem se fitoj ase une,sa gezohem se populli din te bej ndryshime.Nuk eshte vetem PD ajo se mban shtetin.


Ti urojm fitoren dhe te ndahet populli i knaqur me udhheqjen e tij ......se po mos te ket diq te mir nuk do fitonte.

Kush e shau mi ! Ti thuash mut , nuk eshte eshte e share , hak e ka .
Pastaj fitoren ja urova une , ta gezoj ai dhe populli qe ja dhan voten , por per ta dashur nuk e dua aspak ;
Ti veme ndonje epitet sa nuk eshte bere akoma kryemisnister se pastaj nuk na lejohet , nuk fyhet kryeministri !
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Te rrime shtrember e te flasim drejt: Ky vertet qe ska shfaqur fare po fare vlera te nje njeriu me virtyte apo lideri shteti, ama kur ske pulen do hash sorren i thone. Dhe une po t'isha atje do ja jepja voten, jo se e simpatizoj,(madje deri diku ky me frikeson, se ky s'njeh as Zot as shkop kur i thone, vete ali vete kadi, ) por vetem per te provuar nje opsjon tjeter. U lodhem me Berishem per kaq vite. Shqiperia po keqesohet, pavarsisht shiritave te rrugeve, ama cmimet statosfere, punesimi ka rene, rrogat minimale fare, listat e borxheve jan shtuar. Shqiperia ishte kthyer ne monopol te Berishes. Ku i dihet ndoshta vertet edhe mund te rregullohet pak gjendja. Edhe nqs behet me keq, pas 4 vitesh do vij koha te votojme prap. Te pakten nuk na mbetet pishman qe se provuam dhe udheheqjen e nje figure tjeter pos Berishes. Une uroj qe tgjithe ne skeptiket te ndyshojme mendim. Ca s'ben vaki, edhe mund te punoj ndoshta...
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Tani qe te jemi 1 cik me te qarte, vendimin per heqjen e Berishes nuk e beri/mori populli, por Amerika dhe Europa :)

Nuk eshte se Rama e meritoi se eshte me i afte, dhe do sjelli ndonje ndryshim te madh, por Europes i duhet te pakten 1 lider qe nuk i mungon llogjika e te folures.....dhe te jene te afte ta blene ne menyre politikane, ( pasi Berisha kercenon me arme)
Dhe Europes i duhet patjeter qe ta beje Shqiperine pjese e saj, pasi sot per sot Shqiperia eshte vendi nr1 ku behen dhe transportohen te gjitha dallaveret dhe korrupsioni ndermjet mafias dhe shtetit eshte goxha i lidhur :)
Me vjen mire qe per k'te arsye , te pakten do perfitoje edhe populli i shkrete me ne fund, te jete i lire te eci neper Europe te pakten se e kemi ne prag te deres!!!!!!

Qe mos te bie ndesh me k'to qe po them , si eshte e mundur qe edhe vendet ku fitorja pritej e sigurte doli zhgenjim, fakti pra qe i eshte vene vula, dhe mos te kete shanc te bie ne sy, kjo loje e terbuar korrupsioni :)

Ps.... Berisha ne te ardhme do denohet shume rende ( me ne fund do e paguaj ), jo nga Shqiptaret por nga kapo te medhaja :)
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Tani qe te jemi 1 cik me te qarte, vendimin per heqjen e Berishes nuk e beri/mori populli, por Amerika dhe Europa :)

Nuk eshte se Rama e meritoi se eshte me i afte, dhe do sjelli ndonje ndryshim te madh, por Europes i duhet te pakten 1 lider qe nuk i mungon llogjika e te folures.....dhe te jene te afte ta blene ne menyre politikane, ( pasi Berisha kercenon me arme)
Dhe Europes i duhet patjeter qe ta beje Shqiperine pjese e saj, pasi sot per sot Shqiperia eshte vendi nr1 ku behen dhe transportohen te gjitha dallaveret dhe korrupsioni ndermjet mafias dhe shtetit eshte goxha i lidhur :)
Me vjen mire qe per k'te arsye , te pakten do perfitoje edhe populli i shkrete me ne fund, te jete i lire te eci neper Europe te pakten se e kemi ne prag te deres!!!!!!

Qe mos te bie ndesh me k'to qe po them , si eshte e mundur qe edhe vendet ku fitorja pritej e sigurte doli zhgenjim, fakti pra qe i eshte vene vula, dhe mos te kete shanc te bie ne sy, kjo loje e terbuar korrupsioni :)

Ps.... Berisha ne te ardhme do denohet shume rende ( me ne fund do e paguaj ), jo nga Shqiptaret por nga kapo te medhaja :)
Mos permend Berishen se e perlyen emrin e tij se ai ju ka bere shtet se jeni kon nje cope populli duke jetuar si ne mesjete .....
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Fitore e thelle... shyqyr qe mori mundimin populli Shqiptar me nderru nji her. Rilindje e shqiperise :D
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Mos permend Berishen se e perlyen emrin e tij se ai ju ka bere shtet se jeni kon nje cope populli duke jetuar si ne mesjete .....
Vërtet? ا'ke ditur ti Xhebro për Shqipërinë para Berishës? Të të them unë disa gjëra? Ja pra kishim fabrika dhe prodhonim në vend ç'do gjë të imagjinueshme.Kishim shërbim shëndetësor falas dhe për kohën, mjaft të mirë.Kishim shtëpi të cilat edhe pse me kontribut vullnetar i merrnim pa ndonjë kosto.Kishim një arsim që do duhen edhe 100-të vjet ''demokraci'' për ta arritur,një me arsim të mesëm në kohën para Saliut ishte i barabartë sa një me 3 universitete kërpudha pushteti اili&co. Kishim një shtet pa asnjë borxh të jashtëm dhe të aftë të vetadministrohej nëse do organizohej në mënyrë të tillë që të mund të hapej me perëndimin.Kishim vdekshmëri foshnjore pothuajse zero ndërkohë sot kemi më shumë foshnja të vdekura nga mungesa e përkujdesjes shëndetësore. Kishim një vend të elektrifikuar në ç'do skaj të tij ,sot kemi plot fshatra që kanë 10-të vjet pa energji elektrike.Kishim plot gjëra të tjera që do duhet ditë ti rreshtosh dhe nuk mbarojnë. Sot nuk kemi gjënë më të rëndësishme,sot nuk kemi dinjitetin.Dinjitet që na e vodhi Sali sërbi bashkë me shpellarët e tij. Jetonim në mesjetë apo jetojmë?Kjo do ishte një pyetje me vënd.
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Vërtet? ا'ke ditur ti Xhebro për Shqipërinë para Berishës? Të të them unë disa gjëra? Ja pra kishim fabrika dhe prodhonim në vend ç'do gjë të imagjinueshme.Kishim shërbim shëndetësor falas dhe për kohën, mjaft të mirë.Kishim shtëpi të cilat edhe pse me kontribut vullnetar i merrnim pa ndonjë kosto.Kishim një arsim që do duhen edhe 100-të vjet ''demokraci'' për ta arritur,një me arsim të mesëm në kohën para Saliut ishte i barabartë sa një me 3 universitete kërpudha pushteti اili&co. Kishim një shtet pa asnjë borxh të jashtëm dhe të aftë të vetadministrohej nëse do organizohej në mënyrë të tillë që të mund të hapej me perëndimin.Kishim vdekshmëri foshnjore pothuajse zero ndërkohë sot kemi më shumë foshnja të vdekura nga mungesa e përkujdesjes shëndetësore. Kishim një vend të elektrifikuar në ç'do skaj të tij ,sot kemi plot fshatra që kanë 10-të vjet pa energji elektrike.Kishim plot gjëra të tjera që do duhet ditë ti rreshtosh dhe nuk mbarojnë. Sot nuk kemi gjënë më të rëndësishme,sot nuk kemi dinjitetin.Dinjitet që na e vodhi Sali sërbi bashkë me shpellarët e tij. Jetonim në mesjetë apo jetojmë?Kjo do ishte një pyetje me vënd.

Nga atje vjen familja ime edhe di fort mire qka kishi e qka nuk kishi para berishes ishi kooperativa qe punoni e skishi te drejt as te ndanit nje kacidhe buke per fmijet tuaj ,jetonit me tallona ose kupona ....po nuk gezohem per kete sa me dhemb qe aq shume ju mungon ai sistem komunizmi ,ato kohe qe nga kukesi ne tirane beje 15 ore rruge me makine .ato kohe kur te lypje nje coca cola ne shqiperi ishte si te kerkoje bombe nukleare...

Me vjen keq qe tregohi kaq padinjitet nje qeverie duhet ti numerohen te mirat edhe te keqijat se edhe nje bari po te ishte ne pushtet 23 vjet sdo qeveriste vetem keq po ju e shihni ashtu ,une te them leon eja shif ne kosove si bejme zgjethjet neve si nderrohen qeverit pa zhurme si nuk shahet nje lider shteti pa marre parasysh humbi apo fitoj,,,
Me brengos me shume fakti se me shume se te gjithe shqiptaret e shqiperise jan gezuar fqinjet tane greket per fitoren e mesuesit te vizatimit ,mos krahaso diplomacin e berishes me injorancen e piktorit te jemi realist leon.

Megjithat ju e dini me mire Zeri i popullit zeri i zotit.

Met Mira
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Tani qe te jemi 1 cik me te qarte, vendimin per heqjen e Berishes nuk e beri/mori populli, por Amerika dhe Europa :)

Nuk eshte se Rama e meritoi se eshte me i afte, dhe do sjelli ndonje ndryshim te madh, por Europes i duhet te pakten 1 lider qe nuk i mungon llogjika e te folures.....dhe te jene te afte ta blene ne menyre politikane, ( pasi Berisha kercenon me arme)
Dhe Europes i duhet patjeter qe ta beje Shqiperine pjese e saj, pasi sot per sot Shqiperia eshte vendi nr1 ku behen dhe transportohen te gjitha dallaveret dhe korrupsioni ndermjet mafias dhe shtetit eshte goxha i lidhur :)
Me vjen mire qe per k'te arsye , te pakten do perfitoje edhe populli i shkrete me ne fund, te jete i lire te eci neper Europe te pakten se e kemi ne prag te deres!!!!!!

Qe mos te bie ndesh me k'to qe po them , si eshte e mundur qe edhe vendet ku fitorja pritej e sigurte doli zhgenjim, fakti pra qe i eshte vene vula, dhe mos te kete shanc te bie ne sy, kjo loje e terbuar korrupsioni :)

Ps.... Berisha ne te ardhme do denohet shume rende ( me ne fund do e paguaj ), jo nga Shqiptaret por nga kapo te medhaja :)

Nuk jam dakord me ju ne pjesen me te kuce: sepse ne jemi EUROPA, e jo ne prag te saj.
Koalizionit i uroj qeverisje te mbar. Dhe deshiroj qe kombin shqiptar te baj progres.

P.s. Moderator m'falni ....porgres pa islam.
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

hahahahhahaha heqjen e berishes e beri mosmirenjohja e popullit shqiptar..
Nuk pres shume prej nje vendi ku kronika e krimit ditore eshte e barabarte me te amerikes...
Berisha te liberalizoj vizat po tash Berisha ka gabu qe sju ka pagu edhe biletat...
Koalicioni eshte i sukseshem se kan edhe shqiptare ne lista qe kan nderru kombesin e jan bo greke LUIZA XHUVANI qe per kond kan votu shqipetart.
Koalicionit i uroj qeverisje te mbare e me sa me pak grek ne kabinet qeveritar se me teper se 6apo 7 grek deputet i ka ne te dyja listat....
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Te me falni se nuk jua lexova komentet juve siper, ndoshta nuk po ju pershtatem.
@Love, Prit thuaj Rames, prit. Mos harro surprizen qe mund te beje I Meta nqs nuk e degjon kapriçot e tije...;)
ps. sipas teje kot me shkoj mundi mua qe shkova ne Al per votime..:)
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Te me falni se nuk jua lexova komentet juve siper, ndoshta nuk po ju pershtatem.
@Love, Prit thuaj Rames, prit. Mos harro surprizen qe mund te beje I Meta nqs nuk e degjon kapriçot e tije...;)
ps. sipas teje kot me shkoj mundi mua qe shkova ne Al per votime..:)

Kur nuk je te temat fetare knaqesi me lexu opinionet tua i nderuar
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Nuk jam dakord me ju ne pjesen me te kuce: sepse ne jemi EUROPA, e jo ne prag te saj.
Koalizionit i uroj qeverisje te mbar. Dhe deshiroj qe kombin shqiptar te baj progres.

P.s. Moderator m'falni ....porgres pa islam.

Po ne jemi zemra e Europes ( si pike gjeografike/lidhese) shume qarte, ce do qe jemi molle e ndaluar te ecim neper Europe!!!!! Gjer tani kemi ngelur si peshku ne te thate,
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Vërtet? ا'ke ditur ti Xhebro për Shqipërinë para Berishës? Të të them unë disa gjëra? Ja pra kishim fabrika dhe prodhonim në vend ç'do gjë të imagjinueshme.Kishim shërbim shëndetësor falas dhe për kohën, mjaft të mirë.Kishim shtëpi të cilat edhe pse me kontribut vullnetar i merrnim pa ndonjë kosto.Kishim një arsim që do duhen edhe 100-të vjet ''demokraci'' për ta arritur,një me arsim të mesëm në kohën para Saliut ishte i barabartë sa një me 3 universitete kërpudha pushteti اili&co. Kishim një shtet pa asnjë borxh të jashtëm dhe të aftë të vetadministrohej nëse do organizohej në mënyrë të tillë që të mund të hapej me perëndimin.Kishim vdekshmëri foshnjore pothuajse zero ndërkohë sot kemi më shumë foshnja të vdekura nga mungesa e përkujdesjes shëndetësore. Kishim një vend të elektrifikuar në ç'do skaj të tij ,sot kemi plot fshatra që kanë 10-të vjet pa energji elektrike.Kishim plot gjëra të tjera që do duhet ditë ti rreshtosh dhe nuk mbarojnë. Sot nuk kemi gjënë më të rëndësishme,sot nuk kemi dinjitetin.Dinjitet që na e vodhi Sali sërbi bashkë me shpellarët e tij. Jetonim në mesjetë apo jetojmë?Kjo do ishte një pyetje me vënd.

KISHIM KISHIM KISHIM , Jam shume dakort me ty qe kishim , por puna eshte se ne '91 ai sistem ra ,
gjithe çkishim iku , e hengrem , e shkelem , e shitem dhe e shkaterruam dhe ne '92 kishim vetem 6 dite buke , aq kishim .
Pse si kujton ti qe une si student dhjetori e permbysa regjimin se ngela gjysm ore pa drita !!!
Jo jo , sistemI ra vete se nuk bante ma ashtu , dhe puna eshte se askush nuk na ndihmoi tamam ,
as Evropa , as Amerika , as Turqia , as leshi , prandaj u detyruma te shpknim Sali Berishen e famshem ,
por as kjo shpikje nuk na eci . Ka dekada qe perpelitemi si komb , luft civile , lufte ne Kosove , lufte ne Maqedoni ,
shkelje e shtypje ne Mal te zi .
Fatmirsisht ka nja 10 vite qe kemi hyre ne nje spirale pozitive , paqjeje dhe njefare zhvillimi .
Eshte ne doren ton ta shfrytezojme sa me shume ne favorin ton , qofshim soca apo demokrat , te punojme te gjithe per nje qelllim ,
forcimin e kombit shqiptar ; lirin e çdo shqiptari kudo qe jeton ne ballkan e me gjere .
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Te me falni se nuk jua lexova komentet juve siper, ndoshta nuk po ju pershtatem.
@Love, Prit thuaj Rames, prit. Mos harro surprizen qe mund te beje I Meta nqs nuk e degjon kapriçot e tije...;)
ps. sipas teje kot me shkoj mundi mua qe shkova ne Al per votime..:)


Meta të gjithë e dimë kush është po ja që të shikosh sa e kanë votuar? Shifeni mirë pak ..

Cfarë do të thotë?

Do të thotë që njërzit kanë preferuar ti japin votën një njëriu si Meta sesa tia jepnin Saliut i nderuar ;).. Që do të thotë nëse urrejnë Edin ia dhanë dikujt tjetër që as e meritonte por që nuk ishte Sala..

Nuk e do më njëri, ai ka bërë krime të rënda ngaj Shqipërisë dhe shqiptarëve, duke filluar nga gabimi i parë ndarjen dhe futjen e urrejtjes midis jugut dhe veriut ;) pastaj lëre mos të flasim për tradhëtitë dhe shitjen e tokës së tij ..

Ufaa shpresoj të vij dita që Sala krimineli, të dali para drejtësisë për krimet e bëra gjatë gjithë këtyre viteve, duke filluar me vrasjet e bijëve dhe bijave të Shqipërisë në kanalin e Otrantos .. Që atje e deri më sot lista është aq e madhe saqë ai njëri duhet të vdesi në burg ..

Ti shkove sepse je një simpatizant i Saliut dhe jo i demokracisë së vërtetë Lauri dhe më vjen keq që nuk ecni me frymen e demokracisë së vërtetë por ecni pas një njëriu që as nuk është demokrat po një pseudo demokrat sepse në fund të fundit ka ngelur një komunist si Enveri ;)..

 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Te me falni se nuk jua lexova komentet juve siper, ndoshta nuk po ju pershtatem.
@Love, Prit thuaj Rames, prit. Mos harro surprizen qe mund te beje I Meta nqs nuk e degjon kapriçot e tije...;)
ps. sipas teje kot me shkoj mundi mua qe shkova ne Al per votime..:)

Meta të gjithë e dimë kush është po ja që të shikosh sa e kanë votuar? Shifeni mirë pak ..

Cfarë do të thotë?

Do të thotë që njërzit kanë preferuar ti japin votën një njëriu si Meta sesa tia jepnin Saliut i nderuar ;).. Që do të thotë nëse urrejnë Edin ia dhanë dikujt tjetër që as e meritonte por që nuk ishte Sala..

Nuk e do më njëri, ai ka bërë krime të rënda ngaj Shqipërisë dhe shqiptarëve, duke filluar nga gabimi i parë ndarjen dhe futjen e urrejtjes midis jugut dhe veriut ;) pastaj lëre mos të flasim për tradhëtitë dhe shitjen e tokës së tij ..

Ufaa shpresoj të vij dita që Sala krimineli, të dali para drejtësisë për krimet e bëra gjatë gjithë këtyre viteve, duke filluar me vrasjet e bijëve dhe bijave të Shqipërisë në kanalin e Otrantos .. Që atje e deri më sot lista është aq e madhe saqë ai njëri duhet të vdesi në burg ..

Ti shkove sepse je një simpatizant i Saliut dhe jo i demokracisë së vërtetë Lauri dhe më vjen keq që nuk ecni me frymen e demokracisë së vërtetë por ecni pas një njëriu që as nuk është demokrat po një pseudo demokrat sepse në fund të fundit ka ngelur një komunist si Enveri ;)..


Do shtoja dhe diçka: Meta të bëj çtë dojë tashmë..

Shqipëria fitoi, shqipëtarët fituan .. Shqiponja simbolike e tokës tonë më në fund është e lirë në qiell të hapur :)..
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Meta të gjithë e dimë kush është po ja që të shikosh sa e kanë votuar? Shifeni mirë pak ..

Cfarë do të thotë?

Do të thotë që njërzit kanë preferuar ti japin votën një njëriu si Meta sesa tia jepnin Saliut i nderuar ;).. Që do të thotë nëse urrejnë Edin ia dhanë dikujt tjetër që as e meritonte por që nuk ishte Sala..

Nuk e do më njëri, ai ka bërë krime të rënda ngaj Shqipërisë dhe shqiptarëve, duke filluar nga gabimi i parë ndarjen dhe futjen e urrejtjes midis jugut dhe veriut ;) pastaj lëre mos të flasim për tradhëtitë dhe shitjen e tokës së tij ..

Ufaa shpresoj të vij dita që Sala krimineli, të dali para drejtësisë për krimet e bëra gjatë gjithë këtyre viteve, duke filluar me vrasjet e bijëve dhe bijave të Shqipërisë në kanalin e Otrantos .. Që atje e deri më sot lista është aq e madhe saqë ai njëri duhet të vdesi në burg ..

Ti shkove sepse je një simpatizant i Saliut dhe jo i demokracisë së vërtetë Lauri dhe më vjen keq që nuk ecni me frymen e demokracisë së vërtetë por ecni pas një njëriu që as nuk është demokrat po një pseudo demokrat sepse në fund të fundit ka ngelur një komunist si Enveri ;)..
Ja ke fut kot LOVE ...BERISHA nuk eshte patriot hahahha nuk o demokrat atehere as margaret theqer ska qen demokrate po jeni mushe inate personale se ai tipi me mbiemer kosovari ju pruni demokracin ju nxjerri prej kohes se gurit ..Me nis sa shqiptaret e kosoves kan vdek tu dal ilegalisht ne do te duhet te egzekutonim qdo politikan
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Tani te knaq ajo kenga o sa mir me qen sqiptar se me salin ne krye su ndjeja shqiptar .Sepse se quj shqiperin shtet kur ska fuqi tja mbledhi nje greqie qe po i torturon shqiptaret neper kufinj , fitore ps dhe ishalla i degjeneron te gjith te korruptumit dhe i degon ne vendion e duhur , me ne krye salin .
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Ja ke fut kot LOVE ...BERISHA nuk eshte patriot hahahha nuk o demokrat atehere as margaret theqer ska qen demokrate po jeni mushe inate personale se ai tipi me mbiemer kosovari ju pruni demokracin ju nxjerri prej kohes se gurit ..Me nis sa shqiptaret e kosoves kan vdek tu dal ilegalisht ne do te duhet te egzekutonim qdo politikan

Cfarë dini ju për një kafshë si Berisha ore që vini këtu dhe na cicëroni?
Veç njërzit që i kanë hequr në kurriz krimet e tij kanë të drejtën e foljes kështu që ik futja ndonjë lojë futbolli andej dhe je ok ;)..

Natën e mirë dhe me të mira :)..
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

hahahhahahhaha krimet e tija dolen me te mdhaja se te enver hoxhes po kur ju llogaris ne 92 qe skeni pas nje cope rruge e ju shikoj sot gezohem per ju se une veq per kombetaren vi se per mu po ju pelqej janullatosin bone kryeminister veq ruju se po takohi ne ndonje nga veriu e po folet ne kete menyre as une sdo mund te ndihmoj love
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë


SALI BERISHA , kryeministri i vetem i shqiperise qe e coi shqiperine drejt zhvillimit dhe drejt europes . E drejtoi vendin ne nje menyre te persosur dhe me deshiren dhe vullnetin e tij per te punuar ai beri qe shqiperia te kete nje infrastrukture moderne europiane, bashkoi kosoven dhe shqiperine ( rruga e kombit) , tuneli i elbasanit, dhe shume rruge te tjera . Ndertoi shkolla, spitale, ngriti pensionet dhe uli taksat . Beri qe shqiperia te hyje ne nato dhe heqja e vizave per shqipetaret qe te leviznin te lire. Ky eshte Sali Berisha njeriu human , me nje zemer te madhe , nje njeri qe e karakterizon sinqeriteti , ndershmeria dhe vullneti ! Populli shqiptar nuk te meriton ty, ai nuk dij te vlersoje , ata donin edi ramen dhe lenta mbajne te hajne koken e tyre me te se ai nuk ka me bere gje, ti na ke ne , me ty do jemi deri ne fund , demokrate kemi lindur dhe ashtu do vdesim! Ne te falenderojme per gjithcka qe ke bere per ne dhe ti per ne je nje shembull, me ty krenohemi dhe per ne je i madhi berisha !!! Rrofte Sali Berisha sa malet e shqiperise !
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Fati eshte edhe ironik ka raste.Lindi ne Tropoje nje kosovar te cilin shqiptaret nuk e duan dhe ja treguan vendin kete rradhe qe nuk mund te vidhte vota.Nderkohe kosovaret e dashurojne 'patriotin' e tyre qe per fatin tone te keq lindi ketej kufirit.Me gjithe shpirt do te uroja ti drejtonte disa vjet pastaj do qeshja dhe do shihja si cicerojne vellezerit e Kosoves.Nuk ke c'ben ironi e fatit per ne shqiptare.Paskeshim qene te gjithe injorante qe votuan ne mase kunder tij.Vetem kosovaret inteligjente i njohin vlerat e legjendes Bisha
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

leon ju solli demokracine ,ju pruri liberalizimin evizave ,keni jetuar ne stalla derrash si fiset indiane para se te vinte demokracia ne kohen e xhaxhit,kosovaret si i quan ti jan shqiptare edhe din me shume se ju per demokracin edhe per jeten te pakten neve nuk shitemi per lek te greku e te tjetri etjetri.Ne humbim ne zgjethje po nuk kallim qeverin as nuk marrim tanket,te ne ka korrupcion po kur eshte nevoja per mepshtu nje jete brenda dites mbledhim150. 000 euro....
Jetojme me djersen tone edhe ata qe vin nga perendimi i respektojme si turista se jan ata qe mbajne biznesin ekosoves....Po ju jeni tjere ju ne shqiperi sapo te futesh duhet te mbash koken prapa se mos te vjedh dikush ose se mos te gjuan dikush e ne kosove ne mes te nates del lirshem ste nguc kush se kem shetit evropen ne qe 100 vjet e jo qe tre vjet prej qe ju ka pru berisha....Te ne nuk ndegjon kosovar qe u bop serb per nje pension ju keni asi me qindera mijera,.,,
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Do te mbajme mend gjithmone njeriun i cili shkaterroi mbi 20 bandat me te medhaja e qindra banda te vogla ne te gjithe Shqiperine. Njeriu, i cili beri rrugen e kombit, futi Shqiperine ne NATO e shume e shume suksese tjera, Salih Berisha !

p.s. Nuk është i forte ai qe nuk bie, por ai qe bie dhe ka fuqinë te RINGRIHET
 
Titulli: Rama: Fitorja më e thellë

Po ca fitove ti mer toc se perqindjen e 2009 ke po thuj rroft iliri
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top