Pse qesh??

Jetmira

Antarë i Respektuar
Ndonjeher ne jet njihemi me shume njerez.
Nuk ja vlen tjesh i/e sinqerte me cdo person qe njeh......ka dhe nga ata qe qeshin me vuajtjet e jetes tende......
Ndoshta tema ska lidhje, me kte cka dua tshkruaj un po skam qtbej....
Pse qesh???
Te vjen per te qeshur, kur sheh nje vajz qe i jan enjtur syte duke qar gjat gjith nates,
nga nje vajz qe ecen drejt dhe ne duar mban me shum se 5 libra, nga nje vajze pa makiazh
pse qesh?
qka per tqeshur, se un vishem gjithnje me te zeza,
qka per tqeshur, kur nje vajz mund tmos jet me taka 15 cm, me streqe tngushta, me gjoks jasht,apo me thoja 5 cm te lyera me ngjyra te shtrindshme, me buz te kuqe, me qerpik fallco, floket bjonde. fytyra me kremetj....
Nuk e kuptoj, pse un duhet tjem e lumtur.....
E lumtur, jam, jam e qete, jam npunen time, sja kam nevojen askujt e sdo ja kem askujt
Kam mesuar se duhet te qesh, para te tjereve kur ne realitet zemra ime esht e mbushur me neveri, urrejtje e meshire
Esht e vertet, qe mu sma ndjen per asni cun, qesh me ato vajza qe bejn si budallacka per tju ren ne sy meshkujve
mvjen per tqesh.....edhe per tqar per ato njerez qe nuk shohin jeten e tyre po merren me te tjeret
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Eeeeeeee.....
E ke parasysh ate qe te thash dikur
Asgje sdo na ndaj ne te dyve???
Jo,se ke po ta kishe parasysh nuk do te ikje si nje frikacak i mjere, nuk do ikje do ti degjoje fjalet e mia, lotet e mia.....e ula krenarine time per ty kjo ste mjafoi
e shita trupin tim, vec me tpas ty,
e shita zemren vec me tpas ty
e lash veten e ndryshova veten me tpas ty
ste mjaftuan, i lash thashethemet vec me tpas ty
prap ti ike
Mashkull idjot, nfakt tgjith meshkujt jan idjot,mendoni se nje femer esht budallacke qe ju beson, jo idjot i dashur jo
Ne sjemi budallacka, thjesht jemi te sinqerta, zemermira qe ju besojm hajvanve
Me vjen keq per ty, sepse ste mjaftoi dahuria ime, ti ke lind per aventura, e per ty jeta sesht gje tjeter thjesht nje aventur
Do jet von kur te kthehesh, do jet shum shum von
Kush ka lenduar, do lendohet
Do kthehesh, por do jet von
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Ndonjeher me vjen per te qesh me veten.....
Po, me vjen per te qeshur,kur mendoj se cfar kam ber per te mbajtur 1 mashkull pran vetes
E si mos te qeshesh,me te kaluaren me budallalleqet qe ke ber ne te kaluaren
Eeee kot sthojn qesh mir kush qesh i fundit
Ndonjeher harrojm sesa keq dukemi, per te ber te tjeret per te qeshur
Po, kam hequr te zezat, kam ndryshuar pamjen, ngjjyren e flokeve, kam ndryshuar te ecuren, trupin duke mbajtur dieta te ndryshme, per tu ren te tjereve ne sy
Madje mund tkem dal nga vetja, saqe mendova"po, pse kjo jam un valle?
pse po bej keshtu, e mos tbej ashtu
kam qen aq e fiksuar saqe cfar beja gjat dites, nuk harroja as pik as prsje per ti shkruar nee ditar


.........."E Hene "
Isha aq e lodhur, saqe skisha fuqi per te ecur....
O Zot, ky elbasani te lodhka valle, isha mesuar ne qytetim tim, ishte i vogel kurse ktu shkoll e shpi 30 min larg, imagjino kur hyp gjer ne kat te tete...Epo lodhja me kaloi kur mi nguli syt 1 cun i bukur :p Me then tdrejten kta cunat e bukur un i kam inat, ju duket vetja kuush e di se cfare...."E Marte"
Ehhh interesante dita e sotshme. Jam aq modeste saqe ndonjeher me duket vetja si "e shemtuara Beti"
ehhh....kur ske qa ben, pervec msimeve edhe kur me shoqet e dhomoes nuk shkon as mire, doemos do zejsh miqesi(vetem miqesi)me meshkujt, pamvarsisht qofshin cuna gangster, te urt, fshatar, qytetar, te huaj, apo venalinj. etj. etj.


"E Merkure"
Meqe dy oret e para i kisha pushim, thash te dal e te pij naj kafe,
pse jo gjynof gjith kjo goc gjith diten shkoll-shpi e anasjlltas. epo mir thash me veten po dal me mir se u bera dembele
Hyra ne fb dhe shkruajta
"Live nga X.Kaffe" kush do vij tme shoqeroj"........
Hyr 1 cun 2 m dhe kur e shoh perpara tavolines time :D :D
Thash me vete(ta dijsha un se kam ket shok nfb, shyja ma nforume)xp
Ju jeni X........Mu drejtua...
-Ajo jam, po ju kush jeni????
Jemi miq ne fb, e thash tju shoqeroj......Nuk mendova se jeni kaq simpatike vazhdoi ai
(I gjori ky, mendon se po mbon x vete, e mor cun mor cun jam aq e keqe saqe ty as nmendje stvjen)....
nejse.......vazhdon serish
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

..........(Vazhdon)

Teksa po beja muhabet erdh casti te iki ne mesim, shpresoj te takohemi serish.......iu ktheva
Po, m normal qe ma ktheu ai.....Teksa ecja rruges, cfar spo mendoja me veten....Hmmmm mos vall kam ber gabim, epo sic i thojn njerezit nga gabimet mesojne......


"E Enjte "
Sot do jem e qet, thash me vete edhe me vertet isha aq e qet saqe as shkallet nuk i ndjeva,aq sa me beri pershtypja cfar po thoshin njerezit, apo shikimet e tyre. Ne fakt me dukej sikur spo ecja me kembet e mia, me dukej sikur isha ne parajse, nejse ditet ikin kurse un monotonin po e ndjej cdo dit e me pak sesa dikur
"e premte"
mund te them me plot bindje se dita e premte esht dita ime me me fat, pasi edhe kur isha e vogel thojsha erdh e premtja qe tkem 1 fundjav e tbej pushim sa me tqet e me tkendshem...Iken ato 2 oret e leksionit, me mir nfb sesa tngjojsh mesuesin nejse iku edhe kjo dite"Po me rendesi ishte dalja me shoqet e klases gjat gjith ksaj dite..........
(vazhdon)
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E ke parasysh ate momentin kur ndjehesh keq?
Po, po at momentin kur ke nevoj, qe dikush te te ndihmoj, te te jap nje keshille sesi te perballosh stresin, merzin, ankthin edhe castet e padeshirueshme
jo se ke, po normal qe se ke...pasi ste gjendet askush ateher kur ti ke nevoj per nje fjal te mire, po jo jo, normal qe jo.
Nejse mu sme intereson, prania askujt e dij shum mir qe vetem kam lind e vetem do vdes.....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

17 Shkurti
Te gjith pyesin
Jetmira ku do e kalojsh Shen valentinin ?
Valle, pse asnjera sme pyet si ndjehesh per 17 shkurtin?
Cesht kjo dit e mallkuar?
Cesht kjo dit e zez per ne
pse ike ti o Babi dhe na le
Dita 17 dit ters, ishe fatzi
pse ike o Babi pse ike ti
E Zoti qante per ty
binte shi ne at dit tmallkuar,
do tshofim vetem fotot sdo te tshofim me me sy
Ishim te vegjel, kur ti ike
pse te mori i madhi Zot dhe ti na braktise
Menduam se ishte nje semundje me sherim
por zoti e mori shum shpejt Babin tim
Ne kemi ndryshuar, por ti sflet dot
sna sheh dot
sna degjon dot
vijm te shohim nje cop plakke ku emrin ke te shkruar
pse o zot na kishe mallkuar
pse o 17 shkurt o muj i qelbur ti
pse o ba ike kaq shpejt ti
sdi tbej poezi te bukura
po o ba na mungon
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E Hene.....
Si dita par e hen, thash te me ec dita mbar, dhe shpresoj qe mos tkem ber munges ne shkoll
Teksa ecja para, kur me del ai kokqypi para
He moj ti, mendjemadhe sna e var me, po normal ke zen shoqni tre, e stbje mendja mo per mu.
E pash e ju ktheva
Zoteri njifna gje?
Po cdreqin ka ky kafsha me mua, un sjom e bukura dynjos, as naj far trupi kush e di se ca ky kokqypi hap syt si dac...
Jalla, jalla cme ka gjet mu, ditzezenE marte,
Tek hyrja jon, kemi ca cuna komshinj, edhe un duke ber muhabet e shaka, kur ma pret njonin e shef at cunin aty qe vetem te sheh e ste flet
Ai tka fiksim, vdes per ty,
u jalla , jalla po vdiq ai sbje dielli neser
e un ju jap muhabet, kurse ato direkt la pypin, cjon kto cuna mi ditzezE Merkure,
Obobo provim sot, skom prek gje me dor
po normal si trrijsh si kapadaife nkafe, e tmvishesh mu si tyryfyck ec e ms prek gje me dor
Eh.....sa pertoj ti ngjis e ti zbres ato shkalle.....

Vazdhon....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E Hene.....
Si dita par e hen, thash te me ec dita mbar, dhe shpresoj qe mos tkem ber munges ne shkoll
Teksa ecja para, kur me del ai kokqypi para
He moj ti, mendjemadhe sna e var me, po normal ke zen shoqni tre, e stbje mendja mo per mu.
E pash e ju ktheva
Zoteri njifna gje?
Po cdreqin ka ky kafsha me mua, un sjom e bukura dynjos, as naj far trupi kush e di se ca ky kokqypi hap syt si dac...
Jalla, jalla cme ka gjet mu, ditzezenE marte,
Tek hyrja jon, kemi ca cuna komshinj, edhe un duke ber muhabet e shaka, kur ma pret njonin e shef at cunin aty qe vetem te sheh e ste flet
Ai tka fiksim, vdes per ty,
u jalla , jalla po vdiq ai sbje dielli neser
e un ju jap muhabet, kurse ato direkt la pypin, cjon kto cuna mi ditzezE Merkure,
Obobo provim sot, skom prek gje me dor
po normal si trrijsh si kapadaife nkafe, e tmvishesh mu si tyryfyck ec e ms prek gje me dor
Eh.....sa pertoj ti ngjis e ti zbres ato shkalle.....

Vazhdon....
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Pse qesh??

17 Shkurti
Te gjith pyesin
Jetmira ku do e kalojsh Shen valentinin ?
Valle, pse asnjera sme pyet si ndjehesh per 17 shkurtin?
Cesht kjo dit e mallkuar?
Cesht kjo dit e zez per ne
pse ike ti o Babi dhe na le
Dita 17 dit ters, ishe fatzi
pse ike o Babi pse ike ti
E Zoti qante per ty
binte shi ne at dit tmallkuar,
do tshofim vetem fotot sdo te tshofim me me sy
Ishim te vegjel, kur ti ike
pse te mori i madhi Zot dhe ti na braktise
Menduam se ishte nje semundje me sherim
por zoti e mori shum shpejt Babin tim
Ne kemi ndryshuar, por ti sflet dot
sna sheh dot
sna degjon dot
vijm te shohim nje cop plakke ku emrin ke te shkruar
pse o zot na kishe mallkuar
pse o 17 shkurt o muj i qelbur ti
pse o ba ike kaq shpejt ti
sdi tbej poezi te bukura
po o ba na mungon

fjalet e dala nga shpirti jane gjithnje te bukura pavaresisht si ato renditen.
nese do me lejoje do te te thoja dy fjale .
Ki parasysh qe kjo eshte jeta dhe ti si cdo kush nga ne duhet ta pranoj ashtu si ajo vjen.
Kujto cfare ke kaluar me babain tend , kujtimet e bukura dhe merr me te bukuren e tyre dhe mblidhi si nje tufe .
sa here te shkosh tek varri i tij, buzeqesh ....ai ka nevoje te shoh buzeqeshjen tende . Ai ka nevoje te dij se gjithkush nga ju eshte mire , dhe se mund ta perballoj jeten edhe pa te.
Dashuria per te nuk do te te shteroj kurre.... :)
 

Marla

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Qesh se s'qaj dot momentalisht. Qesh sepse shume njerez lumturohen nga buzeqeshja ime,qesh sepse edhe pse me qan shpirti e di qe dite me te mira do te vijne!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

fjalet e dala nga shpirti jane gjithnje te bukura pavaresisht si ato renditen.
nese do me lejoje do te te thoja dy fjale .
Ki parasysh qe kjo eshte jeta dhe ti si cdo kush nga ne duhet ta pranoj ashtu si ajo vjen.
Kujto cfare ke kaluar me babain tend , kujtimet e bukura dhe merr me te bukuren e tyre dhe mblidhi si nje tufe .
sa here te shkosh tek varri i tij, buzeqesh ....ai ka nevoje te shoh buzeqeshjen tende . Ai ka nevoje te dij se gjithkush nga ju eshte mire , dhe se mund ta perballoj jeten edhe pa te.
Dashuria per te nuk do te te shteroj kurre.... :)

faleminderit, per fjalet e bukura, por cti bej jetes qe mzhgenjeu kaq shpejt
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Cfare......
Cfar bera un qe meritova ket fat te trishte,
thon se njeriu esht qenie e brishte
thon se pas shiut del serish dielli
thon se pas loteve vjen serish buzeqeshja
thon se pas vutjve cdo gje do rregullohet
thon se nese ik nje dashuri, te tjera do vijne
mo mu cme duhet se cthon te tjeret
Rendesi ka qe jeta ime ishte e pavlere....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Cfar Njeriu isha e cfar njeriu perfundova....


Kur mendoj sesi kam qen, dhe sesi jam tashti.....them me vet po un pse dreqin ndryshova. Isha mesuar me jeten monotone dhe asgje sme bente pershtypje, isha mesuar me thjeshtesin, modestia me bente te ndihesha krenare per veten dhe sme interesonin thashethemet.
Dikur isha njeri i mire, por vet jeta me beri njeri te keq, cfar vajze kam qen... cdo nen do ishte krenare qe ka nje vajz si un, kurse tashti as mami im sme do me, ska faj e gjora. Keshtu sic jam ber un, e dreqi qe esht dreq esht xheloz nga truri im i keq
Linda, dhe u rrita ne nje qytet te vogel, ku rrethoheshim nga thashethemet, cdo njeri shifte ca bente goca e komshies, jo sde cbente e vetja
Isha mesuar shkoll-shpi e anasjelltas, shoqni nuk kisha, vetem mesimet me nevojiteshin, sme bente pershtypje nese floket e mia ishin tpakrehura, apo se rrija me tuta sportive, sme bente pershtypje se isha e palyer, apo se isha si cun harom.
Si ndryshova un keshtu, mesimet vec i prek kur vjen provimi, mpelqen vec te dal, mpelqej te lyhem, mpelqen tmerrem me thashetheme, rri me shum me cuna sesa me goca, sme rrihet pa pire duhan.
Si u katandisa un keshtu, madje mir mamin qe se duroj, por mallkoj e varrin e Babit, mbrapa kur me ik merzia filloj, e qaj e i lutem zotit tma marr jeten, sepse jam ber goc e keqe.
Po, normal se doja shoqni un, se doja tbehesha si ato gocat e bukura, qe marrin cuna me lek e kan jeten si mbreteresha.
Pfff....sa e keqe jam ber
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Cfar Njeriu isha e cfar njeriu perfundova....


Kur mendoj sesi kam qen, dhe sesi jam tashti.....them me vet po un pse dreqin ndryshova. Isha mesuar me jeten monotone dhe asgje sme bente pershtypje, isha mesuar me thjeshtesin, modestia me bente te ndihesha krenare per veten dhe sme interesonin thashethemet.
Dikur isha njeri i mire, por vet jeta me beri njeri te keq, cfar vajze kam qen... cdo nen do ishte krenare qe ka nje vajz si un, kurse tashti as mami im sme do me, ska faj e gjora. Keshtu sic jam ber un, e dreqi qe esht dreq esht xheloz nga truri im i keq
Linda, dhe u rrita ne nje qytet te vogel, ku rrethoheshim nga thashethemet, cdo njeri shifte ca bente goca e komshies, jo sde cbente e vetja
Isha mesuar shkoll-shpi e anasjelltas, shoqni nuk kisha, vetem mesimet me nevojiteshin, sme bente pershtypje nese floket e mia ishin tpakrehura, apo se rrija me tuta sportive, sme bente pershtypje se isha e palyer, apo se isha si cun harom.
Si ndryshova un keshtu, mesimet vec i prek kur vjen provimi, mpelqen vec te dal, mpelqej te lyhem, mpelqen tmerrem me thashetheme, rri me shum me cuna sesa me goca, sme rrihet pa pire duhan.
Si u katandisa un keshtu, madje mir mamin qe se duroj, por mallkoj e varrin e Babit, mbrapa kur me ik merzia filloj, e qaj e i lutem zotit tma marr jeten, sepse jam ber goc e keqe.
Po, normal se doja shoqni un, se doja tbehesha si ato gocat e bukura, qe marrin cuna me lek e kan jeten si mbreteresha.
Pfff....sa e keqe jam ber
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Edhe Cleopatra, e Marylin Monroe, kan qen engjell para meje....

Cdo njeri ka qellime ne jetet e vet, cdo njeri synon tbej dicka ne jeten e tij
cdokush enderron, per pun, shendet, para dhe pushtet
Un ne fakt enderroj, te cmend meshkujt, mund te duket e cuditshme, por ne fakt ket enderr do kem gjithnje, mjer ai cun qe kapet me mu se pa ja nxi jeten un srrij.
Me pelqen, tfitoj vemendjen e te tjereve, mpelqen qe ata tme shohin, por sme pelqen qe askush tme ket, te zoteroj trupin tim, apo tme dhuroj perqafime, puthje etj. etj.
Thjesht me pelqen qe ti bej tfiksohen pas meje dhe ti shkaterroj
Jam betuar per hakmarrje, e deri ne fund do tshkoj kjo hakmarrje.
Nese ai sdo jet me mua, nese syte e tij sdo me shohin mua, nese buzet e tij sdo me puthin mua, nese emri sndodhet ne zemren e tij.....
Asnje femer qe ta ket pasi ai mperket mua.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Me Vjen keq per R. Por un kjo jam....


Me vjen keq per ate qe kam ne krah, sepse ai se meriton nje egoiste pran vetes,me vjen shum keq per te sepse akoma sme ka njohur, dhe kur tme njoh jam 1000 perqind e sigurt se do zhgenjehet kur tmarr vesh vajzen qe kam ne krahe.
Sjom femra ma e bukur ne bot, por per te un jam perfekte, mund tmos kem buzet me te bukura ne bot, por per te buzet e mia jan ato me perfekte, mund mos tjem me e mira e botes, por per te jam nje.
Me vjen shum keq per te, ai se din se un pi duhan, apo se me pelqen tkem shoqni me meshkujt, un kam nje mendje djallezore, nje mendje teper tincare
Me vjen keq per te, por se dua
Jam egoiste sdua askend, pervec vetes
R. Me vjen keq, un e kam simpati, por se du se du
Ctbej un qe skam zemer
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Ti Me Perket Vetem Mua
Thuaj cte duash, me shaj sa te duash, flit me ke te duash, dil me ke te duash, qesh me ke te duash, bej cte duash, por ta dijsh qe vetem i imi ke me qen e asnjera sdo ket guxim qe mos te tmendoj, jo me me tpa se e vras per zotin,nuk ma din trunin.
E kam pik te dobet ne zemer, u lindem, u rritem ne te njejten lagje, kemi shum tperbashketa me njeri-tjetrin.
E di se ai do kthehet, e di se ai me perket vetem mua, ndaj sma ben zemra qe ta tradhtoj, ndaj nuk shoh asnje.
Une dua vetem ate, nuk dua qe ta kem vetem ne mendje, dua qe ta kem ne krah, dua qe sa here te zgjohem nga shtari ai te jet vec me mua.
Un e dua, vetem per vete
E Mjera ajo qe guxon tma marre
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli:Vajza e Mallkuar

E kam Nje Pike te Dobet ne Zemer
E kam nje pik te dobet ne ket zemren e mallkuar,
ajo Quhet Mama dhe Zoti si engjell ma ka derguar, e kam ne zemer, e kam ne shpirt.
Si te ta shperblej moj nen, qe nje egoiste si un ti po rrit.
Moj nen, moj qenie e bekuar,
nena ime e mjer qe kurren e kurres sje ankuar
ti moj nen ke ngel pa ngren, pa veshmbathur e kujdesesh per ne
ti moj nena ime qe asnje mallkim nuk na dhe
o i madhi Zot
te falenderoj, kam nenen me tmire ne Bot
Nena ime e shtrenjte nje dit do ta shperblej un ty
Nena ime dashur, u ben muj pa te pare me sy
 
Redaktimi i fundit:

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

E di cfare
Jam lodhur duke qare, jam lodhur duke qendruar e heshtur, per tmos ber asnje pershperim, asnje fjal, pa then asgje.
E di cfar, ka ardhur koha ti them Stop ksaj jete, ksaj monotonie, ka ardhur koha qe ti them vetes boll, me se u lodha duke qendruar pa ber asgje
Sme intereson, nese un po ec rruges dhe ka shum vajza rruges, as qe me intereson nese dikush qesh nese un po bej dicka dhe sme ec ashtu sic dua.
Nuk dua tkem bukuri,ne vend te mendve nuk dua pasuri ne vend te shendetit
Dua thjesht qe fati im mos tjet i shkruar gjithnje si
Jetime e Mallkuar [/SIZE]
 

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: Pse qesh??

e rregullun adminet ...
 
Redaktimi i fundit:

Luis

Tip i cuditshem :P
Titulli: Pse qesh??

Po nuk do e nderroj dislike .Tekstin nderroje sa x te duash.

Qesh se qeshja tè zgjat jeten... thoooon

e ndryshova se kishte vendos Font Size 120 dhe e regullun adminet me vone.

nuk flas noihere seriozisht ne forum, e jo me me u preokupu per liket apo disliket.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

:flutura::flutura::flutura::flutura:
Ma merr Jeten o Zot
A ka perendi, a ka zot
pse un qenkam e mallkuara nket bot
a ka zot nket jet tmallkume
pse jeta ime vetem lot dhe vujtje paska qen e shkrume
o zot me ndihmo, me jep urrejtje ne maksimum
mi mbroj njerezit qe i du shum
o perendi ki meshir
mos ma shkaterro rinin
un sjam e lumtur e nese qesh
qesh nga merzia, jo se kam deshir
o i madhi Allah, per mu ki meshire
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

:flutura::flutura::flutura::flutura:
Une
Kush jam un ne tvertet, ndonjeher me duket sikur sjetoj nket planet, me duket sikur tgjith qeshin me mua, me duket sikur te gjith e kan me mua.
Ndonjehere, mendoj se sduhet tkisha lindur, askush sme do, tgjith me urrejne, e urrej veten
E urrej jeten e mallkume
Vdis me mire....
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Pse Qesh.....
Ai tallet me gocen e thjeshte, ajo esht e lodhur, e uritur
Ajo esht e ndjeshme, qofte bore, shi apo diell....vajza e gjor ka ardhur per shkoll
Cesht kjo jete keshtu, pse e shan vajzen e thjeshte, pse shan vajzen e urte, pse merresh me thashetheme o njeri
pse nuk sheh punet e tu
pse qesh, kur ajo esht e merzitur,
pse fut hundet aty ku ste takon
pse o njeri pse
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Un Te Dua
Ka mbi 5 vjet qe ai ka ik nga Burreli....
Por, un e dua qe diten e pare qe e pashe...
E ndjej se ai me don, e ndjej qe edhe ne enderrat e gjumit ai vec mua me kerkon
Ai me perket mua
Un vetem at mashkull dua
Do jem e atij,po qesh e vdekur
Po si putha ato sy, edhe 5 m nen dhe sdo jem e tretur
I perkasim Boteve qe Kurre ska per tu bashkuar
ti donzhuan i aventurave,
e un liber i mbyllur i koduar
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse qesh??

Jetmira......
E Dashur Jetmire, pse je e trishtuar?
E dashur Jetmir, su lodhe duke luftuar?
E dashur Jetmire, mos u merzit nese sje perfekte
E Dashur Jetmire, mos qaj nese nje djal qesh me ty
e dashur Jetmire, mos u merzit nese sdukesh e bukur
E dashur Jetmire mos qaj, nese ndonjeher rrezohesh
Kujdes Jetmire, mos i zi bes askujt
Rrespektin mos ja jep gjithkujt
Ndoshta ti mund tjesh pika dobet e nje djali
Jetmir, mos u merzit
Zemra cdokujt ka peng dike
Jetmir, mos qaj per Asnje
 
Top