Përse je ende "single"?

Rania

Antarë i Respektuar
Mos e merr ters por qenkam ne qejf per "debat " ta quajme kshu

Ne te gjitha menyrat thua ti , psh them une?
kemi ca koncepte te gabuara edhe mbi lirine dhe privilegjet e lirise

Psh kur je beqare , mund te cohesh edhe ne 12 te drekes , dhe te kthehesh ne shpi ne 12 te nates
Te dalesh ne cdo ore e moment (kur ti e deshiron ) me shoqerine

Kur je cift , kjo liri kufizohet , dhe jo se duhet te ta kufizoj partneri , por duhet te vij e natyrshme nga ti dhe cdo femer.
Abuzohet me terminologjine ne fakt , ka ca pergjegjesi familja dhe sec kam idene se pikerisht kjo frika e pergjegjesive (qe ndodhe edhe te meshkujt) ben te stepesh...

jam gabim?
Jo, ne thelb je ne rregull ti, por thjeshte vetem konceptime jane!
Jeta e gjithkujt behet sipas deshires, mundesive dhe detyrimit, keshtu qe gjithkush e ben jeten sipas ketyre tre mundesive!
Une zgjohem kur dua dhe fle kur dua, sepse izolimi na ka detyruar te ndryshojme oraret e gjumit dhe kur nuk kam cfare bej, lexoj!
Udhetoj permes librave, kengeve, e shume programeve per njohuri qe ushqej trurin, por dhe biseda me njerez te rritur ne mendje qe me bejne te ndihem mire dhe vetvetja!
Kur te filloj puna zgjohem e fle dhe une me program sepse i detyrohem punes dhe jetes sigurisht me aktivitete!
Sa per pergjegjesine time them se nisi qe kur vajta me studime qe e beja vete menaxhimin e jetes, keshtu qe pres vetem te gjej dike ne pritshmerite e mia dhe te vazhdoj jeten sikur prinderit e mi, ku per ta jap edhe jeten ti bej krenar e te lumtur sikur ata mua?
Ju pershendes dhe faleminderit!
 

Monique

With or Without u
Jo, ne thelb je ne rregull ti, por thjeshte vetem konceptime jane!
Jeta e gjithkujt behet sipas deshires, mundesive dhe detyrimit, keshtu qe gjithkush e ben jeten sipas ketyre tre mundesive!
Une zgjohem kur dua dhe fle kur dua, sepse izolimi na ka detyruar te ndryshojme oraret e gjumit dhe kur nuk kam cfare bej, lexoj!
Udhetoj permes librave, kengeve, e shume programeve per njohuri qe ushqej trurin, por dhe biseda me njerez te rritur ne mendje qe me bejne te ndihem mire dhe vetvetja!
Kur te filloj puna zgjohem e fle dhe une me program sepse i detyrohem punes dhe jetes sigurisht me aktivitete!
Sa per pergjegjesine time them se nisi qe kur vajta me studime qe e beja vete menaxhimin e jetes, keshtu qe pres vetem te gjej dike ne pritshmerite e mia dhe te vazhdoj jeten sikur prinderit e mi, ku per ta jap edhe jeten ti bej krenar e te lumtur sikur ata mua?
Ju pershendes dhe faleminderit!
ate fjaline e pare ndjese por se kuptova
familja nuk ndertohet mbi koncepte , por mbi pergjegjesi!
dhe kur te fola mbi zgjimin e fjetjen , nuk ishte per ceshtje pandemie , por kur njeriu krijon familje vijne edhe femijet
Tani mbylli syte nje moment dhe mendo nje femije te sapolindur , qe mund edhe te meket nga te qaret , dhe mami i thote shtt se po fle :p
Se sado ta gjesh partnerin " liridhenes" , gjirin duhet ti japesh ti :)

E kape llogjiken e asaj cfare kam shkruar me siper apo yrra byrra lool
 

Rania

Antarë i Respektuar
ate fjaline e pare ndjese por se kuptova
familja nuk ndertohet mbi koncepte , por mbi pergjegjesi!
dhe kur te fola mbi zgjimin e fjetjen , nuk ishte per ceshtje pandemie , por kur njeriu krijon familje vijne edhe femijet
Tani mbylli syte nje moment dhe mendo nje femije te sapolindur , qe mund edhe te meket nga te qaret , dhe mami i thote shtt se po fle :p
Se sado ta gjesh partnerin " liridhenes" , gjirin duhet ti japesh ti :)

E kape llogjiken e asaj cfare ka, shkruar me siper apo yrra byrra lool
Ehe, te kapa????
Po na ler rehat me gjithe yrra byrra aman?
 

Monique

With or Without u
E kane fajin gjyshet se u thone: “si kjo çupa jone s’ka, nuk ka burre per te aq te mire e kemi”
Edhe korbat u besojne ktyre fjaleve dhe hapin librat e filozofise por ne te tille libra ska burra, as mend, vetem probleme gjenden aty.????
kam nje miken time te ngushte
sa here e pyes he mi cbehet - jane mbaruar , po presim te merziten te martuarat ti lene qe te provojme shancin ne beqaret lool

Po te pakten ajo eshte me kembe ne toke :p
 
Sinqerisht nuk e kuptoj ket punes e "kap dike single qe eshte nqefin e vet" dhe futi friken sikur me qen gogol familja ?


Po lejini robt te jetojne sic mendojne me mire per veten e tyre sepse sjemi te gjith njelloj.
Ndoshta X person as sdo tja dij te ndaj jeten me dike e jo me te krijoj familje... jan zgjidhje shum personale kto.
 

Monique

With or Without u
Sinqerisht nuk e kuptoj ket punes e "kap dike single qe eshte nqefin e vet" dhe futi friken sikur me qen gogol familja ?


Po lejini robt te jetojne sic mendojne me mire per veten e tyre sepse sjemi te gjith njelloj.
Ndoshta X person as sdo tja dij te ndaj jeten me dike e jo me te krijoj familje... jan zgjidhje shum personale kto.
jo jo spo flisnim per kete kategori, na fal se perserisim me lool
 

Monique

With or Without u
Ne fakt ne e martuam, se sheh ti.???
Po mhb o po bejme, kush do hyn ne mes, kush nuk do ka tema te tjera.
Ka e si ti qe leshon topa ping pongu nga taraca.????
dhe mire qe i ka ping pongu, se budalla gjithe jeten do na kish ..kshu beqar gjithe jeten :p
 
Ne fakt ne e martuam, se sheh ti.???
Po mhb o po bejme, kush do hyn ne mes, kush nuk do ka tema te tjera.
Ka e si ti qe leshon topa ping pongu nga taraca.????

Jo Jo
Un ju hedh direkt panolinot gjith kak qe te kuptoni se sa e bukur eshte jeta single ??????
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Tani si e late o pipell, eshte mire apo keq te martohesh, se na trrembet me gjithe sa lexova?????????
Sido qe te vendosesh pishman do behesh.
Po ndenje beqare do thuaç ,pse su martove,e po u martove do thuaç pse u martova.
Zgjidh e merr tani?
 

Monique

With or Without u
Jo me cne, kur te ma ndjej do krijoj familje?
E cfare eshte martesa nje cope leter nese nuk e ndjen, e nuk ja vlen?
perpos batutave , permbaju asaj qe shkruajta ne fillim sepse ai eshte mendimi im te pakten
lereni shekspirin e bethovenit ne artin e tyre , dhe nese eshte zgjedhje beqaria - motivi nuk eshte cenimi i lirise , por se nuk do ti
e nese vjen sepse nuk gjetur te duhurin, do perfundosh si mikja ime , qe pret te lene te martuarat noi cope per te :p
 
Top