Ndarje.

Elaaa

Antar Aktiv
Pershendetje! Doja nje mendimin tuaj. Ne keto momente po vuaj ne ndarje nga nje person qe e kam dashur shume ...(ende e dua) . Kemi vetem 10 dite qe jemi ndare. Ndoshta shume nga ju do me paragjykojne por ky cuni ishte 8.5 vite me i vogel se une. Ne fillim skam dashur ,kemi ndejt gati 2- 3 muajt e pare tu fol me shume si shok dhe pse pelqeheshim dhe ia theksoja gjithmone qe mendoje mire se jam sh me e madhe..me thoshte s perben fare problem mosha mua me pelqen ne tip etj . Nejse u lidhem dhe ndejtem gati 1 vit te lidhur. Dhe pse me premtonte qe me shihte seriozisht ,,prape ende ne familje nuk me prezantonte. Nejse, deshironte te takonte te shpise sime ne fillim pastaj te me prezantonte te tijet. Ua prezantova, ishin ok dhe pse diferenca ne mes . Ai iu dha siguri. Kur me prezantoi te shpise se tij , e ndjeva qe e kishin problem diference por kurr sma priste mendja qe ata pak dite me vone do ishin shkaku i ndarjes. E ndjeja qe dhe ky s ishte i njejte ditet ne vazhdim, derisa mora nje mesazh te gjate nga ky. Vec fjalet e para kam lexuar..se me ra si bombe. Tha s mund te vazhdojme me , duhet te ndahemi te gjithe jane kunder. Erdhi me takoi dhe ma tha e ne sy qe familja e tij eshte komplet kunder , nderkohe familjes time iu tha do ti dal per zot. Mesazhi i fundit ishte shiko jeten tende me harro, sjam i duhuri. Une ende e dua dhe pse ai hoqi dore ...por dhe e urrej qe u dorezua. Mendoni ,qe mund te pendohet e rikthehet ? sh flm
 
Pershendetje! Doja nje mendimin tuaj. Ne keto momente po vuaj ne ndarje nga nje person qe e kam dashur shume ...(ende e dua) . Kemi vetem 10 dite qe jemi ndare. Ndoshta shume nga ju do me paragjykojne por ky cuni ishte 8.5 vite me i vogel se une. Ne fillim skam dashur ,kemi ndejt gati 2- 3 muajt e pare tu fol me shume si shok dhe pse pelqeheshim dhe ia theksoja gjithmone qe mendoje mire se jam sh me e madhe..me thoshte s perben fare problem mosha mua me pelqen ne tip etj . Nejse u lidhem dhe ndejtem gati 1 vit te lidhur. Dhe pse me premtonte qe me shihte seriozisht ,,prape ende ne familje nuk me prezantonte. Nejse, deshironte te takonte te shpise sime ne fillim pastaj te me prezantonte te tijet. Ua prezantova, ishin ok dhe pse diferenca ne mes . Ai iu dha siguri. Kur me prezantoi te shpise se tij , e ndjeva qe e kishin problem diference por kurr sma priste mendja qe ata pak dite me vone do ishin shkaku i ndarjes. E ndjeja qe dhe ky s ishte i njejte ditet ne vazhdim, derisa mora nje mesazh te gjate nga ky. Vec fjalet e para kam lexuar..se me ra si bombe. Tha s mund te vazhdojme me , duhet te ndahemi te gjithe jane kunder. Erdhi me takoi dhe ma tha e ne sy qe familja e tij eshte komplet kunder , nderkohe familjes time iu tha do ti dal per zot. Mesazhi i fundit ishte shiko jeten tende me harro, sjam i duhuri. Une ende e dua dhe pse ai hoqi dore ...por dhe e urrej qe u dorezua. Mendoni ,qe mund te pendohet e rikthehet ? sh flm
Nese ndjenja e tij eshte me e forte se opinioni i te tjereve ndoshta kthehet.
Ti nuk mund te besh asgje pervecse te presesh, nuk ke asgje per te humbur sepse ajo qe ishte per te humbur e humbe.
Mos bej asgje, respekto vendimin e tij....ndoshta kthehet, ndoshta ama...nderkohe merre si thesar keshillen e tij, vazhdo jeten tende dhe mundohu te gjesh paqen shpirterore.
E di qe eshte me e lehte ne te thene se sa ne te bere por ti cfare ishte per te bere e ke bere, nuk ke cfare ben tjeter!
 
Thuaj shyqyr qe mbaroj me aq dhe ik mos prit e mos shpreso.
A ka me ulje se kaq ..si mund te ulesh veten duke prit nje njeri te tille ?
Mendon ti se eshte mosha eshte Problem? ( si nuk nuk qenka Problem kur eshte mashkulli me i madh ?)
Jo.. mbase ti nuk ke pasuri mjaftueshem ..se njoh djem shqiptare qe martojne ose bashkjetojne efhe 12 me te medha se vetja ketej jashte . Pra per interes ...
Ja u dashurove me nje leshko .. do mesosh nga kjo per te ardhmen . Veri kapak e ndrro faqe.
 
Nese ndjenja e tij eshte me e forte se opinioni i te tjereve ndoshta kthehet.
Ti nuk mund te besh asgje pervecse te presesh, nuk ke asgje per te humbur sepse ajo qe ishte per te humbur e humbe.
Mos bej asgje, respekto vendimin e tij....ndoshta kthehet, ndoshta ama...nderkohe merre si thesar keshillen e tij, vazhdo jeten tende dhe mundohu te gjesh paqen shpirterore.
E di qe eshte me e lehte ne te thene se sa ne te bere por ti cfare ishte per te bere e ke bere, nuk ke cfare ben tjeter!
Rrofsh
 
Thuaj shyqyr qe mbaroj me aq dhe ik mos prit e mos shpreso.
A ka me ulje se kaq ..si mund te ulesh veten duke prit nje njeri te tille ?
Mendon ti se eshte mosha eshte Problem? ( si nuk nuk qenka Problem kur eshte mashkulli me i madh ?)
Jo.. mbase ti nuk ke pasuri mjaftueshem ..se njoh djem shqiptare qe martojne ose bashkjetojne efhe 12 me te medha se vetja ketej jashte . Pra per interes ...
Ja u dashurove me nje leshko .. do mesosh nga kjo per te ardhmen . Veri kapak e ndrro faqe.
E kam menduar e stermenduar them qe sado po te doje nje person nuk mundet kurresesi te ndahet pavarsisht diferences se e pranuam vete qe ne fillim. Ka gjithmone nje zgjidhje. Ndoshta eshte dhe kjo qe thua ti
 
As mos e vrit mendjen hic, le te ike qe na merrte te keqen e fisit ai ne!
Ja te prezanton daja nje azgan çun ty, @Mogli quhet.
Xhentil eshte, 2 metra çun, me tatuazh ke dora po, simpatik po, me vile 2 kateshe po, deren e shpise e ka kshu me pult qe hapet me korent dmth, tere te mirat thuaj.
Per tu pire ne kupe!
?
 
As mos e vrit mendjen hic, le te ike qe na merrte te keqen e fisit ai ne!
Ja te prezanton daja nje azgan çun ty, @Mogli quhet.
Xhentil eshte, 2 metra çun, me tatuazh ke dora po, simpatik po, me vile 2 kateshe po, deren e shpise e ka kshu me pult qe hapet me korent dmth, tere te mirat thuaj.
Per tu pire ne kupe!
@Mogli me keto Elat ka eksperienca te hidhura. Lere rehat. ?
 
Me fal per injorancen , ca eshte kjo Ragnaro..? Une apo ai ? ?
Eshte njohes i mire i biorrymave. Sheron vetem me prekje... ben mrekulli me duar. Do kesh rast ta njohesh, po me pare duhet ta besh 3 here tag.
C eshte me e rendesishmja nuk merr lek, po nese te shkeputet dicka nga nga shpirti , mund t ja japesh @Imp4cT .
 
Eshte njohes i mire i biorrymave. Sheron vetem me prekje... ben mrekulli me duar. Do kesh rast ta njohesh, po me pare duhet ta besh 3 here tag.
C eshte me e rendesishmja nuk merr lek, po nese te shkeputet dicka nga nga shpirti , mund t ja japesh @Imp4cT .
Ok nejse flm per opinionin gjithesesi
 
As mos e vrit mendjen hic, le te ike qe na merrte te keqen e fisit ai ne!
Ja te prezanton daja nje azgan çun ty, @Mogli quhet.
Xhentil eshte, 2 metra çun, me tatuazh ke dora po, simpatik po, me vile 2 kateshe po, deren e shpise e ka kshu me pult qe hapet me korent dmth, tere te mirat thuaj.
Per tu pire ne kupe!
Xhaxho nuk i dihet si shkon puna e tapo detyrohesh me ardh me ba deren me pult me i pagu ti ????
 
@Elaaa pjesen me t veshtire e paske kalu e as mos bo gaf me kthy koken pas
Nese ai te ktheu shpinen per diference moshe kushedi ca bon kur te perballet me sfidat e jetes
Kujdesu shum per veten,merr kohen qe te duhet dhe shiko nga e ardhmja se nuk mbaruan djemte

P.s mirseerdhe ?
 
@Elaaa pjesen me t veshtire e paske kalu e as mos bo gaf me kthy koken pas
Nese ai te ktheu shpinen per diference moshe kushedi ca bon kur te perballet me sfidat e jetes
Kujdesu shum per veten,merr kohen qe te duhet dhe shiko nga e ardhmja se nuk mbaruan djemte

P.s mirseerdhe ?
Flm ?
 
Kush te do, i ve kusht familjes.
Te tjerat jan vetem bullshit dhe sbesoj se ti ke nevoj per to.

Kshu qe futi dhembet vetes qe te ndjesh sa me pak dhimbje dhe nje block - delete numrit qe mos te kesh me mundesi ta kontaktosh ne momente qe te kap nostalgjia ?
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 31.0%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 10 34.5%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.3%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 6.9%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 6.9%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.3%
Back
Top