Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

ida angel

:)
V.I.P
Ajo quhet Nereida Isufi dhe është zgjedhur si konkurrente finaliste në Miss New York 2012, që do të zhvillohet në datën 14 dhe 15 Janar 2012, në Nju Jork. E bukur, inteligjente, energjike, bukuroshja shqiptare synon të marrë kurorën e Miss New York 2012, duke patur mundësinë të përfaqësojë shtetin e Nju Jorkut në Miss USA.
images-5.jpg

Nereida, e lindur në Tiranë dhe me banim prej disa vitesh në Dallas të Texasit, po përjeton ditët më të lumtura në jetën e saj, duke realizuar ëndrrën e saj për t’u ngjitur në skenën e një prej konkurseve më prestigjioze të bukurisë. Talentët shqiptarë tashmë kanë dëshmuar aftësitë dhe profesionalizmin e tyre shpesh herë nëpër botë.

Sferat e përfaqësimit, ku populli shqiptar ka arritur të prezantojë se ka kualitete të larta, mbeten të shumta. Bukuria e vajzave shqiptare është dëshmuar se është triumfuese dhe më e veçanta në shumë konkurse bukurie. E ndër këto është edhe Nereida, që do të marrë pjesë në konkursin kombëtar të bukurisë i organizuar nga Donald Trump, “Miss New York”, vajza që ka përfaqësuar edhe Shqipërinë në një paradë të shqiptarëve të organizuar në Amerikë./Shqiperiaime/
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Qenka simpatike...Bravo,race e bukur shqiptari...
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Kjo eshte ajo goca?
Bahhh kot e paskan futur se sdo fitoje gje :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Kjo eshte ajo goca?
Bahhh kot e paskan futur se sdo fitoje gje :)
si nuk do fitoj se shikon gjoksin si e ka xhelozeeeeeeeeeeeeeee


e lezetshme, ishalla fiton me rendesi pjesmarrja
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Sinqerisht sdi si ka ikur deri tani aty :D
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

ahahahhahaha sa gjoks kot :p
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Paska buzeqeshje te embel. I uroj suksese :)
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Mua sma mbush syrin hic, te pakten me kete foto..
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Kini parasysh qe keto konkurse nuk vleresojne vetem bukurine por edhe virtyte te tjera.

p.s. Flowmaster, just for you ;)

380810_329055757122368_284972698197341_1246576_1489270020_n.jpg


384700_325038020857475_284972698197341_1235068_1685102257_n.jpg


386712_322408071120470_284972698197341_1228897_1925522810_n.jpg


375598_298089380219006_284972698197341_1155883_1081262552_n.jpg


393606_298087586885852_284972698197341_1155881_1966842932_n.jpg


297629_298085563552721_284972698197341_1155871_1905886875_n.jpg


380418_298084750219469_284972698197341_1155869_796589021_n.jpg


309818_287905844570693_284972698197341_1115068_267481217_n.jpg
 

Katia

Hmm kureshtar-e?
V.I.P
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

S'me pelqen...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Kjo do dale e dyta dhe vetem te konkuroje por suksese dhe me vendin e pare
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

qenka e mbushur kshu se miss duhet te jete e dobet apo jo??
i uroj suksese :)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Sa per te bere Ah sa e mire,nuk eshte,por simpatike...Ka feminilitet ne vetvete...Kjo me terhoqi...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

qenka e mbushur kshu se miss duhet te jete e dobet apo jo??
i uroj suksese :)

Sensuu,ashtu i duan sot,te mbushme,jo 20 kileshe:p
 

Endrra

VIP
V.I.P
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Ok ok me pelqen se eshte shqiptare ,,,,edhe brire te kishte do ja jepja voten...

Ama ,,,,mire qe skane marre pjese shume shqiptare aty ,,,,se kjo sdo te kishte pas shanse as miss domatja lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

I paska kembet topolake tek fotoja nr. 6.
As mua s'me pelqeka per Miss.
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

:O spo ma mbush menjen per miss...mu as simpatike spo mduket lol
anyways suksese
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

sa kam qesh ,, me disa nga keto komentet ktu. hemi Ajso ,, si thu ? si esht Shqiptari per te sha ,, nuk te le rradh . meqe ra llafi shum e shomtut qeka ,,

lol
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

hahahahahha,..topolake nga katuni..:p..

PS;veshja e saj eshte ,,se di len per te deshiruar si me pa veshe stilistet ne bathoria,..ahhahahahaha...( nuk i pershtatet ajo veshje fare,mendimi im,,)
gjithesesi ndoshta,,ne ShBA,,eshte moda disi me ndryshe,,( si me qen ne vitet 70..)..dhe ndaj duhet te jete ok..
Fotoia bardh e zi,,e mire,,:)
NUk merr cmim kjo e sigurte..:)
 

AjSi

...
V.I.P
Titulli: Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

sa kam qesh ,, me disa nga keto komentet ktu. hemi Ajso ,, si thu ? si esht Shqiptari per te sha ,, nuk te le rradh . meqe ra llafi shum e shomtut qeka ,,

lol

ceshtje shijesh mi tkeqen..ty tpelqe mu jo :D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

ku e ka bukurin kjo ??? pfffff do jet dashnorja ndonje producenti dhe ka hy me mik se kjo sben as per miss lagja jo per miss amerika ;)
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

@ angel_devil mos bej keshtu se ka burkuri:p:p shih nje cike rreth e rrotull se do i gjesh ndonje bukuri te rraleLOL........le qe e kane bere qe mos te jen rracista:p
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Pe: Titulli: Pe: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

ceshtje shijesh mi tkeqen..ty tpelqe mu jo :D

ksaj i them rrim drejt e flasim shtremet ,, un te bukures te bukur ithem ,, ti si duket...


ke gusto te veçanta doja te thoja .lol
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

@ angel_devil mos bej keshtu se ka burkuri:p:p shih nje cike rreth e rrotull se do i gjesh ndonje bukuri te rraleLOL........le qe e kane bere qe mos te jen rracista:p

Edhe gjeten dallimin racor ta bejne me shqiptare qe eshte race e bardhe eee...Sa me pelqen kur ngaterroni disa koncepte,dallim racor me paragjykim...
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Miss New York 2012 ka dhe nje shqiptare ne finale

Vazhdoj te mendoj qe ka nje buzeqeshje te embel.
 
Top