Merret vendimi drastik

E vonuar!
Duhet te ishte bere qe ne fillimet e shtatorit
Nuk mund te justifikohemi me me na gjeti pa pregatit
 
  • Më pëlqen
Reactions: Rob
Cdo kufizim po me duket i kot ne fakt,ose thjesht nje lehtesim per sistemin e shendetsise qe mos te semuremi ne te njejten kohe se qe do preket pjesa me e madhe e popullsise ,eshte jo pak por e sigurte
 
une jam PRo te vendosi vete ky si person,24 ore rrjesht,se me tere keto idiotesi qe ben e vepron,bas ja ule pak ritmin. hahahahahahaha
Gjithesesi maskat duhen,dhe do behen te detyrueshme ,ne shumicen e vendeve te botes.
 
une jam PRo te vendosi vete ky si person,24 ore rrjesht,se me tere keto idiotesi qe ben e vepron,bas ja ule pak ritmin. hahahahahahaha
Gjithesesi maskat duhen,dhe do behen te detyrueshme ,ne shumicen e vendeve te botes.
O Nev po ti i ke pare sesa te sigurta jane maskat?
vec nje gje kane te mire,qe te pakten pengon eren e gojes(me fal nese ta shpifa)
 
O Nev po ti i ke pare sesa te sigurta jane maskat?
vec nje gje kane te mire,qe te pakten pengon eren e gojes(me fal nese ta shpifa)
Ne fakt po nuk qe teper i kudjeseshem kur e ven e kur e heq,rrezikon te marresh jo vec koronen,covid,por dhe shume mikrobe tjera.
po ajt ma,perderi sa sistemi mjeksor i keshillon,le te shpresojme qe dicka do permiresojne.
E di shpesh ne turmat njerzore kemi nevoje per lojra psikollogjike me shume se sa mbrojtje fizike.
Eh ,ata si[per nesh patjeter e kane kuptuar ,dhe luajne lojen mire e bukur.
Me gjona te embla gjona te mira. ahahahahhahaha
 
  • Haha
Reactions: Ivy
Janë strategji shëndeti e përkujdesi që ndryshe është vështirë të implementohen. Do të rekomandoja gjobën për personat që nuk përmbajnë restriksionet.
Mbase tingëlloj pak e rreptë, por një popull të tërë vetëm me ligje e “edukon”.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Rob
Janë strategji shëndeti e përkujdesi që ndryshe është vështirë të implementohen. Do të rekomandoja gjobën për personat që nuk përmbajnë restriksionet.
Mbase tingëlloj pak e rreptë, por një popull të tërë vetëm me ligje e “edukon”.
une per shembull do tkisha puth ne buze pa maske dhe pa frike :p
 
Une e kam nje maske qe e mbaj ne makine nga dy muaj.. E perdor kur futem be farmaci ose kur blej cigare.

E var te krahu, te mjekra, ndonjehere dhe te balli, si te me vije.

Tashi.. Duke qene se shumica jane si puna ime.. Infektohem me keq apo jam ne rregull? ?
 
Une e kam nje maske qe e mbaj ne makine nga dy muaj.. E perdor kur futem be farmaci ose kur blej cigare.

E var te krahu, te mjekra, ndonjehere dhe te balli, si te me vije.

Tashi.. Duke qene se shumica jane si puna ime.. Infektohem me keq apo jam ne rregull? ?
Boooh
Nje shoqja ime qe punon te Oshe,me tregonte qe slejohen te hyne brenda pa maska e cbenin te moshuarit,ata qe zoteronin nje ,ua jepnin me te drejte rikthimi atyre qe kishin radhet e para?‍♀️?
Flisni ju tani?
 
Boooh
Nje shoqja ime qe punon te Oshe,me tregonte qe slejohen te hyne brenda pa maska e cbenin te moshuarit,ata qe zoteronin nje ,ua jepnin me te drejte rikthimi atyre qe kishin radhet e para?‍♀️?
Flisni ju tani?
Ma prezanto mu se e paskam kolege ?
 
  • Haha
Reactions: Ivy
Boooh
Nje shoqja ime qe punon te Oshe,me tregonte qe slejohen te hyne brenda pa maska e cbenin te moshuarit,ata qe zoteronin nje ,ua jepnin me te drejte rikthimi atyre qe kishin radhet e para?‍♀️?
Flisni ju tani?
E me mire se su be qameti, nje shoqe klases time ke gabi i merrte breket, i sillte njeri nga italia me deng. Si kokrra molles o edhe tani, kurre nuk mori virus. ?
 
Boooh
Nje shoqja ime qe punon te Oshe,me tregonte qe slejohen te hyne brenda pa maska e cbenin te moshuarit,ata qe zoteronin nje ,ua jepnin me te drejte rikthimi atyre qe kishin radhet e para?‍♀️?
Flisni ju tani?

Une e kam nje shpjegim shume te thjeshte per gjithe kete katrahure.

Sikur ti dhimbseshim aq shume shtetit, sikur vertete do tregonte shteti kujdes ndaj shendetit tone, nuk do dukeshin spitalet si hale, por do investohej.

Tashi.. Si ta besoj une ate qe me detyron te mbaj maske, per te miren time gjasme, kur njekohesisht shendetesia eshte si ne mesjete?
 
Une e kam nje shpjegim shume te thjeshte per gjithe kete katrahure.

Sikur ti dhimbseshim aq shume shtetit, sikur vertete do tregonte shteti kujdes ndaj shendetit tone, nuk do dukeshin spitalet si hale, por do investohej.

Tashi.. Si ta besoj une ate qe me detyron te mbaj maske, per te miren time gjasme, kur njekohesisht shendetesia eshte si ne mesjete?
Ooo sa shume analizon edhe ti?
Ata jetojne me te tashmen,nuk shohin ckan elene mangut?
 
Une e kam nje maske qe e mbaj ne makine nga dy muaj.. E perdor kur futem be farmaci ose kur blej cigare.

E var te krahu, te mjekra, ndonjehere dhe te balli, si te me vije.

Tashi.. Duke qene se shumica jane si puna ime.. Infektohem me keq apo jam ne rregull? ?
hahahahahaha,ti e nxjerrke muajin shume ekonomik per nga maskat. :p
1 euro muajin. :p
 
Back
Top