Merret vendimi drastik

Vendim drastik?
Shume drastik ky titulli ?

Drastik do te ishte vendimi per nje mbyllje te dyte.
Maska me detyrim eshte vendim i drejte sepse maska nuk mbron vetem nga covidi por edhe nga viruset e tjera stinore dhe nga smogu?
 
Shume zhurme per asgje.

Para 2 javesh isha n'mal te zi, sa kalonin kufinin harronin me mor fryme Shqiptaret. Ndersa ne vend t'vet eshte si puna asaj pyetjes qe i boni mreti Farruk i Egjiptit Ahmet Zogut ku me demek i thoshte cfare mbreti je ti me 2 milion shqiptar? lol
Zogu i tha ti je mret i 100 milion Egjiptianve, ndersa une jom mbret i 2 milion mbreterve ??. Gjithe japim men, gjithe dum t'kemi drejte dhe gjithe t'jemi t'pare, pranaj kemi ngel nven numero ?. Kshu dhe kjo puna maskave.
 
Vendim drastik?
Shume drastik ky titulli ?

Drastik do te ishte vendimi per nje mbyllje te dyte.
Maska me detyrim eshte vendim i drejte sepse maska nuk mbron vetem nga covidi por edhe nga viruset e tjera stinore dhe nga smogu?
Për ta kuptu kte që the duhet jesh i informuar për kulturën edhe ekonominë e popullit tënd. Nga ana ekonomike një familje i duhet mesatarisht 6-8maska në ditë,nga ana kulturore duhet mbajt në sqetull e jo në parakrah.
 
Për ta kuptu kte që the duhet jesh i informuar për kulturën edhe ekonominë e popullit tënd. Nga ana ekonomike një familje i duhet mesatarisht 6-8maska në ditë,nga ana kulturore duhet mbajt në sqetull e jo në parakrah.

Ka lecke 200 lek qe mund ta mbash per 200 dite :D
 
Për ta kuptu kte që the duhet jesh i informuar për kulturën edhe ekonominë e popullit tënd. Nga ana ekonomike një familje i duhet mesatarisht 6-8maska në ditë,nga ana kulturore duhet mbajt në sqetull e jo në parakrah.
Ok
 
Vendimi me kot qe ka marr ai se ate vendim e merr gjithsecili prej nesh per te mbrojt veten apo tjetrin . Por kto jan llustra te ktij kok tuli qe e ka bo popullin si dele
 
E di qe eshte e vertete kjo?
Vetem kete vit kane kaluar nje 5 a 6 asteroide per te cilet NASA ka lajmeruar ne momentet e fundit.
Kane trajektore qe nuk shihen thone.

Po ato dreq nuk lozin kukamfshehti me ne, a thua se nisen nga dr per tr nga rruga e vjeter, pastaj ne ndroq ja fusin mbrapsht per shijak e pastaj futen ne autostrade?

Une per te vertete e postova pavarsisht komentit epik ne gjuhen shqipe lol
 
Une se kuptoj qe shqiperia as uje te rrjedhshem nuk ka dhe pretendojne te ven maska me detyrim.
. Ku dihet qe ajo nuk mbron asgje
 
Une jam me Trump ne kete rast.. Thjesht duhet te mesohemi te bashkejetojme me virusin.. Ajo perqindja e vogel qe rrezikohet, le te jete me e kujdesshme dhe aq.

Nuk ka nevoje qe 99% te maltretohen psiqikisht dhe ekonomikisht per nje virus qe ne 90% te rasteve as qe e ndjen qe te ka infektuar (asimptomatik).
 
Une jam me Trump ne kete rast.. Thjesht duhet te mesohemi te bashkejetojme me virusin.. Ajo perqindja e vogel qe rrezikohet, le te jete me e kujdesshme dhe aq.

Nuk ka nevoje qe 99% te maltretohen psiqikisht dhe ekonomikisht per nje virus qe ne 90% te rasteve as qe e ndjen qe te ka infektuar (asimptomatik).
Rama e do popullin e tij me shum se suedia ndaj ?
 
Laji i cik duret Marla... po uroj mos te jesh ne shkolle fshati se vetem po dole ne shi ti lash duret ?

Seshte problemi tek duart e mija. :)

Besoj se ska vend per politizim per 1 vendim te tille qe gjithe bota po e zbaton. Ska asgje te keqe, higjene me shume. Tani ka uje ska uje shkolla me vjen shume keq nese ska por te pakten me gjera te vogla me aq sa kane mundesi te perballojme pandemine.
 
Redaktimi i fundit:
Seshte problemi tek duart e mija. :)

Besoj se ska vend per politizim 1 vendi te tille qe gjithe bota po e zbaton. Ska asgje te keqe, higjene me shume. Tani ka uje ska uje shkolla me vjen shume keq nese ska por te pakten me gjera te vogla me aq sa kane mundesi te perballojme pandemine.
Gjith bota ? Edhe ajo e ndare eshte .. e pikerisht kryeministri e politizoj jo une .
Uji eshte ceshtja kryesore e sidomos ne shkolla ku jane vatra infeksioni.
Edhe bota po i ndan .. ketu ku jam une mbahet ne ambiente te mbyllura.. dhe ato te ken nje Nr te caktuar njerezish brenda .. por jo ne rruge .. madje dhe ne Fitness e mba vetem kur ndrron vend por jo gjith kohes se eshte e demshme .. pra nuk te gjobit kush .. ndersa ne Al jam e sigurte qe Policet tane sy patrembur nje shkak gjejne per tu zhvat para popullit te shkret
 
Gjith bota ? Edhe ajo e ndare eshte .. e pikerisht kryeministri e politizoj jo une .
Uji eshte ceshtja kryesore e sidomos ne shkolla ku jane vatra infeksioni.
Edhe bota po i ndan .. ketu ku jam une mbahet ne ambiente te mbyllura.. dhe ato te ken nje Nr te caktuar njerezish brenda .. por jo ne rruge .. madje dhe ne Fitness e mba vetem kur ndrron vend por jo gjith kohes se eshte e demshme .. pra nuk te gjobit kush .. ndersa ne Al jam e sigurte qe Policet tane sy patrembur nje shkak gjejne per tu zhvat para popullit te shkret
Ok me fal qe te thashe! :)
 
Top