Me duaj! :))

kur pash kete foto,se c`me brodhi mendja si nje elekricitet ne kohe,dhe padashje po mendoja;
A do ja mbajme njeri-tjetrit duart ne pelqeri!?
Si do jete jeta jone rrth te 70-tave?!

Dhe kesaj fotoje do ngjisja keto vargje momenti te mijat.


....me duaj ti perseri,sic dite dje dhe sot,,,dhe deri ne perjetesi! :))
7caa6b4ef311554a2aaf895212ebcde3.jpgTema; c`do gje rreth dashurise,foto,shprehje qe ju zgjojne copeza dashurie.
 
Unë mund të mos jem dashuria jote e parë, puthja e parë, shikimi i parë, ose takimi i parë, por thjesht dua të jem gjithçka jote e fundit
`citim.

244222967_5021950724496018_7466067230889773385_n.jpg
 
Ti thuash dikujt "me duaj" eshte paradoks.
Dashuria nuk lypet, mund ta falesh por nuk mund ta lypesh, ajo o te jepet ose nuk te jepet, ose eshte ose nuk eshte.
Lev me habit pak paradoksi yt.
Te thuash dikuj mes nje dashurie me Duaj ,ne `cdo rrethan`,eshte thjesht nje forme ndryshe mes dashurise!
Dhe po,une e pretendoj ne dashurine ,qe ndaj dhe ndan momentet e mia.
Si mos ta pretendoj,tek ai qe ndaj jeten,i kam fal veten,rinin dhe cdo gje!?
Perndryshe perse e nisem kete rruge!?
Pra me duaj- eshte ne sensin e nje dashurie brenda dashurise!
 
Lev me habit pak paradoksi yt.
Te thuash dikuj mes nje dashurie me Duaj ,ne `cdo rrethan`,eshte thjesht nje forme ndryshe mes dashurise!
Dhe po,une e pretendoj ne dashurine ,qe ndaj dhe ndan momentet e mia.
Si mos ta pretendoj,tek ai qe ndaj jeten,i kam fal veten,rinin dhe cdo gje!?
Perndryshe perse e nisem kete rruge!?
Pra me duaj- eshte ne sensin e nje dashurie brenda dashurise!
Nuk mund ta pretendosh, mund ta falesh dhe te urosh e shpresosh qe do te jete e ndersjellte por kurre nuk mund ta pretendosh.
Mund t'ja shprehesh pa problem, eshte e drejta jote por nuk mund ta pretendosh, sidomos dashurine, nese ai/ajo e ka ta shpreh e ta demonstron vete pa ja kerkuar ti.
Askush e asgje s'te ndalon t'ja shprehesh por dashuria nuk eshte e mire materiale qe te kerkosh dicka ne kembim nese ja fal dikujt.
 
Nuk mund ta pretendosh, mund ta falesh dhe te urosh enshpresosh qe do te jete e ndersjellte por kurre nuk mund ta pretendosh.
Mund t'ja shprehesh pa problem, eshte e drejta jote por nuk mund ta pretendosh, sidomos dashurine, nese ai/ajo e ka ta shpreh e ta demonstron vete pa ja kerkuar ti.
Askush e asgje s'te ndalon t'ja shprehesh por dashuria nuk eshte e mire materiale qe te kerkosh dicka ne kembim nese ja fal dikujt.
Une nuk kuptoj sensin e thjeshte te temes per ta kuptuar!
Flitet kur dy njerez dashurojne njeri-tjetrin!
Pra titulli i temes eshte hapur ne kete sens!
Pa kjo qe thua ti,normale qendron,se duhet me qene qenie dhunues te detyrojme dike te na dashuroj,apo ta na doj!
 
Top