Me duaj! :))

kur pash kete foto,se c`me brodhi mendja si nje elekricitet ne kohe,dhe padashje po mendoja;
A do ja mbajme njeri-tjetrit duart ne pelqeri!?
Si do jete jeta jone rrth te 70-tave?!

Dhe kesaj fotoje do ngjisja keto vargje momenti te mijat.


....me duaj ti perseri,sic dite dje dhe sot,,,dhe deri ne perjetesi! :))
7caa6b4ef311554a2aaf895212ebcde3.jpgTema; c`do gje rreth dashurise,foto,shprehje qe ju zgjojne copeza dashurie.
 
Keshtu me tha dhe mua njeri,qe do te dua do te dua si sot dhe mot po se ku dreqin u zhduk nje Zot e di????
(Shaka kjo)

I them dashurise sime te me doj dhe te me doj me se sben se si dihet ca te ndodh kur te pish kafen?????
 
Vjen natës një erë mali ,
Brenda shpirtit qëndron
Është vullkan llavë malli
Është ndjesi që përvelon
Eshte ndjesi qe te shkatrron ?

Mall i madh si oqean
Zemrën si pika gurin shpon
Vjen sì shi dhe syrin lan
Vjen me natën nuk harron...
 
Ndryshe nga Irisiana,une do ti thosha me duaj kur skam nevoje sepse kur njeriu ka nevoje,edhe per meshire do perkulesh ta duash?
 
Une si them hiq, se e nesermja nuk eshte e sigurt, keshtu qe e jetoj vetem te tashmen ! :lol:
Kjo eshte e vertete! nuk e di a e kam thene ne forum ndonjehere por une dhe burri deri me sot nuk i kemi bere kurre premtime per te ardhmen njeri tjetrit, as nuk kemi kerkuar premtime dhe as nuk do bejme!
 
Kjo eshte e vertete! nuk e di a e kam thene ne forum ndonjehere por une dhe burri deri me sot nuk i kemi bere kurre premtime per te ardhmen njeri tjetrit, as nuk kemi kerkuar premtime dhe as nuk do bejme!

Nuk e paskam lexuar nese e ke thene, por une e shoh ashtu. Premtimi eshte borxh, perderisa e ardhmja eshte mister, life is full of surprises, nuk preferoj premtime afatgjate. Sot po nderrojne gjerat sa i hap e mbylle syte.
 
Dakort me ty,por nese ti e do edhe e kerkon te te doj
Pastaj tjeter gje nese imponohen ndjenjat apo jo
mendoj se e ka sic e pata dhe une tek premtimi per te ardhmen. psh: do te te dua perjetesisht. Une maksimumi them: uroj te duhemi gjithmone. Sepse kur ndodh gjeja apo ta zeme prishet cdo gje njeriu harron cdo premtim
 
mendoj se e ka sic e pata dhe une tek premtimi per te ardhmen. psh: do te te dua perjetesisht. Une maksimumi them: uroj te duhemi gjithmone. Sepse kur ndodh gjeja apo ta zeme prishet cdo gje njeriu harron cdo premtim
Tamam.
Zakonisht them Zoti na ruajte mendte e kokes dhe te kemi kete dashuri qe kemi.
 
Dakort me ty,por nese ti e do edhe e kerkon te te doj
Pastaj tjeter gje nese imponohen ndjenjat apo jo

T'kerkoje te me doje?
Robi duhet t'doje pa kerkuar. Se kur kerkohet, e quaj pikerisht imponim. Njeriu e do dike se e ndjen, por jo pse i thote me duaj ose me premto
 
T'kerkoje te me doje?
Robi duhet t'doje pa kerkuar. Se kur kerkohet, e quaj pikerisht imponim. Njeriu e do dike se e ndjen, por jo pse i thote me duaj ose me premto
Absolutisht dakort ne cka thua dhe une e mendoj si ty,por ama vetvetiu nga shpirti kur shprehesh edhe i thua,me duaj sepse te dua deri ne perjetesi.
Gjithsesi te gjithe shprehemi ndryshem,cka na ben te vecante
 
Absolutisht dakort ne cka thua dhe une e mendoj si ty,por ama vetvetiu nga shpirti kur shprehesh edhe i thua,me duaj sepse te dua deri ne perjetesi.
Gjithsesi te gjithe shprehemi ndryshem,cka na ben te vecante

Ti thuash dikujt se do te dua perjetesisht, i bie sikur ti thuash dikujt do t'i jap 1 milion euro neser.
Mendoj se ndjenjat apo fjalet me te mira jane ato qe kane te bejne me aktualen apo te sotshmen.
 
Absolutisht dakort ne cka thua dhe une e mendoj si ty,por ama vetvetiu nga shpirti kur shprehesh edhe i thua,me duaj sepse te dua deri ne perjetesi.
Gjithsesi te gjithe shprehemi ndryshem,cka na ben te vecante
Edhe kjo qendron Ivy.
N'fakt me verte ka raste kur ja shpreh sa e do, te del mga shpirti dhe e pyet: a do m'duash perhere?!

Nejse. Aman mi Nevi cna prek ne tela me kete teme ne romantiket! ??
 
Ti thuash dikujt se do te dua perjetesisht, i bie sikur ti thuash dikujt do t'i jap 1 milion euro neser.
Mendoj se ndjenjat apo fjalet me te mira jane ato qe kane te bejne me aktualen apo te sotshmen.
Jane ndjesi momenti se asgje seshte e perjetshmepor qe ndjenja lejon gjithcka.
Dashuria mund te mbaroj te nesermen pa mbajt mend cu tha dje
 
Top