Me duaj! :))

kur pash kete foto,se c`me brodhi mendja si nje elekricitet ne kohe,dhe padashje po mendoja;
A do ja mbajme njeri-tjetrit duart ne pelqeri!?
Si do jete jeta jone rrth te 70-tave?!

Dhe kesaj fotoje do ngjisja keto vargje momenti te mijat.


....me duaj ti perseri,sic dite dje dhe sot,,,dhe deri ne perjetesi! :))
7caa6b4ef311554a2aaf895212ebcde3.jpgTema; c`do gje rreth dashurise,foto,shprehje qe ju zgjojne copeza dashurie.
 
Dostojevski i shkroi të dashurës së tij Marias duke i shprehur përkushtimin e tij të jashtëzakonshmëm duke thënë:

“Në rrugën ku jeton ti, jetojnë nëntë gra më të bukura se ti, shtatë të tjera më të gjata se ti dhe nëntë me të shkurtra se ti. Është edhe një tjetër që më dashuron më shumë sesa ti.
Në punë është një grua që më buzëqesh gjithmonë, një tjetër më nxit të bisedoj me të, ndërkohë që kamarierja ma ëmbëlson çajin me mjaltë në vend të sheqerit. E megjithatë, unë të dua vetëm ty.”

Pasi u martuan, Maria manifestoi një përkushtim të rrallë ndaj të shoqit, duke duruar sëmundjen e tij, varfërinë, udhëtimet dhe mungesat.

Teksa dergjej në shtrat, Dostojevski i pëshpëriti në vesh:”Nuk të kam tradhtuar as edhe me mendime.”
 
@Irisiana me duaj
Me duaj se per ty vuaj
Kur te ngacmoj me mua mos luaj
Mos u tall por me duaj

@Irisiana fort me duaj
Mes Astirit neper shi per ty vuaj
Dil pak ne ballkon mos me trajto si te huaj
Mos me injoro por me duaj

@Irisiana oj njale me duaj
Sa te shoh ty nga mende luaj
Rri mendohem edhe koken krruaj
Cte kam bere mendoj qe me ben te vuaj.

Copyright: Qerosi, Çerme.
 
@Irisiana me duaj
Me duaj se per ty vuaj
Kur te ngacmoj me mua mos luaj
Mos u tall por me duaj

@Irisiana fort me duaj
Mes Astirit neper shi per ty vuaj
Dil pak ne ballkon mos me trajto si te huaj
Mos me injoro por me duaj

@Irisiana oj njale me duaj
Sa te shoh ty nga mende luaj
Rri mendohem edhe koken krruaj
Cte kam bere mendoj qe me ben te vuaj.

Copyright: Qerosi, Çerme.
po ti sa faqe zi je,pse sma dergove mua tek letersia kete?! ahahahahahhahahaha
 
@Irisiana me duaj
Me duaj se per ty vuaj
Kur te ngacmoj me mua mos luaj
Mos u tall por me duaj

@Irisiana fort me duaj
Mes Astirit neper shi per ty vuaj
Dil pak ne ballkon mos me trajto si te huaj
Mos me injoro por me duaj

@Irisiana oj njale me duaj
Sa te shoh ty nga mende luaj
Rri mendohem edhe koken krruaj
Cte kam bere mendoj qe me ben te vuaj.

Copyright: Qerosi, Çerme.
Uaj uaj ...nipce shpirto cte ka ndollur vadhe? lool
 
@Irisiana me duaj
Me duaj se per ty vuaj
Kur te ngacmoj me mua mos luaj
Mos u tall por me duaj

@Irisiana fort me duaj
Mes Astirit neper shi per ty vuaj
Dil pak ne ballkon mos me trajto si te huaj
Mos me injoro por me duaj

@Irisiana oj njale me duaj
Sa te shoh ty nga mende luaj
Rri mendohem edhe koken krruaj
Cte kam bere mendoj qe me ben te vuaj.

Copyright: Qerosi, Çerme.
True love,u emocionova jashte mase sa me dolen lote nga syte e mi te shkruar ???
 
@Irisiana me duaj
Me duaj se per ty vuaj
Kur te ngacmoj me mua mos luaj
Mos u tall por me duaj

@Irisiana fort me duaj
Mes Astirit neper shi per ty vuaj
Dil pak ne ballkon mos me trajto si te huaj
Mos me injoro por me duaj

@Irisiana oj njale me duaj
Sa te shoh ty nga mende luaj
Rri mendohem edhe koken krruaj
Cte kam bere mendoj qe me ben te vuaj.

Copyright: Qerosi, Çerme.
Perfundimisht mendova se njeher ...2....3 pp ben shaka por spo me pelqen fare situata qe po krijon se di pse por tlm mos me shkruaj me je shum acarus
Tlm tlm ...mos me prek me nick se vertet po e tejkalo
 
Top