Lajme nga futbolli .

Inatçor mos jepni dis ?

Xhelo ja filloi e para lool
Ho se kshu e kan kta rrezohen me komt e veta shife ndeshjet e radhës humbje barazim ktu do jemi ?

Ja do e shohim sa do e ndrisni ju ?

@Xhelozi para se me fillu neshja sa mo shume patkoj e hurdha edhe mundsisht me mor edhe na nji nga ato që largojnë magjite ke kjo tema se shoqja nolt e ka gojën squfur ?
:emoji_metal:

Mkujtohet nje histori te nje tregtari . Atehere rruget ishin te kqija e ky kishte ik me kamion me ngarku fruta perime e kshu gjerash . Nejse mbaro pun ai ene kthehet per shpi mirpo rrug e gjate ene i vje si gjum e dicka e till dhe i rrezohet kamjoni. Ndalojn tjeret rastesisht me e ndihmu dhe ja pret njeri :
-Po mir o burr gjith ky kamjon tpakten nje varg hudhra veje sa per synin e keq sido qe tjet puna ??‍♂️
Sa per synin e keq cerekun e kamjonit me hudhra e kam patkoin posht kofanos po shkrujt me i bo domatet pure ??

Arbitri ndeshkon me karton te verdhe Ronaldon per kete faull.
Si guxon?
Arbiter antijuventin?

Shqipëria merr 3 pikët, por vetëm 2 gola ndaj San Marinos​

Shqipëria bëri detyrën në transfertën e San Marinos, duke marrë 3 pikët e radhës në grup, por duke mos arritur të jetë bindëse në sulmkombetarja-2-1100x620.jpg
Kuqezinjtë arritën të zhbllokojnë rezultatin vetëm në pjesën e dytë, kur në minutën e 63, Rey Manaj goditi me kokë saktë, pas një krosimi të Uzunit.
Në minutën e 85, ishte vetë Uzuni që dërgoi topin në rrjetë pas një rrëmuje në zonë.

Përveç dy golave, ekipi jonë goditi shtyllën dhe traversën me Hysajn dhe Gjimishitin respektivisht.

Me këtë fitore, Shqipëria ngjitet në vendin e tretë të grupit I, me 6 pikë.

Anglia vijon kryesimin pasi mundi Poloninë 2-1, ndërsa Hungaria renditet e dyta pas fitores së thellë 4-1 në transfertë ndaj Andorrës.

A2news.com

Kosova është mundur me rezultatin 3-1 në ndeshjen e radhës së Eliminatoreve për Botërorin 2022 përballë vendasve të Spanjës.

Ndonëse me një diferencë shumë të madhe mes emrave që ishin në fushë, Kosova zhvilloi një ndeshje të madhe dhe nuk u tregua aspak inferiore ndaj ish kampionëve të botës.

Ndeshja u zhbllokua nga Olmo në minutën e 34 të takimit me një goditje shumë të bukur nga jashtë zonës. Dy minuta më vonë rezultati dyfishohet për vendasit nga Pedro.

Kosova tentoi të reagonte por përpjekjet e saj ishin të vogla. Në minutën e 70, një daljen e gabuar e portierit vendas solli dhe golin për ekipin e Dardanëve me Halimin, i cili shënoi një gol spektakolar nga mbi 40 metra.
Vendasit u hodhën në sulm dhe në të 75 Moreno vulosi rezultatin përfundimtar të takimit 3-1.

Pas kësaj humbje, Kosova renditet në vend të fundit në grup pa asnjë pikë.
A2news.com

Maqedonia e Veriut shtang Gjermaninë, Italia nuk di të ndalet​

Janë mbyllur 14 ndeshjet eliminatore të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”.

Surpriza e mbrëmjes ishte Maqedonia e Veriut, që mundi në transfertë Gjermaninë, me rezultatin 1-2. Golat e suksesit historik u shënuan nga Pandev dhe Elmas.WhatsApp-Image-2021-03-31-at-23.05.34.jpeg

Fitore ka korrur edhe Italia, që ka mposhtur 0-2 Lituaninë. Me 3 fitore radhazi dhe me asnjë gol të pësuar, “axurrët” kryesojnë grupin me pikë të plota.

A2news.com

?Rregulli se goli si musafir vlen dyfish, sot eshte votuar nga UEFA per ndryshimin e ketij rregulli.
Komisioni i kompeticionit 'UEFA club' ka larguar kete rregull dhe tani mbetet vetem edhe miratimi i ekzekutivit.
Rregulli qe vlente nga faza e eleminimeve, do te perjashtohet dhe sezonin e ardhshme do te kete efekt te menjehershem.
Rregulli i ri do te largoje cfaredo perparesie qe kishte nje ekip kur luante si musafir.
P.sh: Ekipi A vs Ekipi B = rezultati 2-1 & 0-1, rezultati final do te jete 2-2 dhe do te shkohet ne vazhdime dhe ne penalti nese mbetet i njejte rezultati.
Kjo do te beje qe ekipet te mundohen me shume dhe te kete loje me te forte ne te dyja ndeshjet.