Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt.

Kryeministri.jpg


Xavier Bettel, kryeministri liberal i Luksemburgut do të martohet sot me mikun e tij të ngushtë. Ceremonia do të zhvillohet në bashkinë e Luksemburgut dhe do të drejtohet nga Lydie Polfer, kryetare e bashkisë së kryeqytetit.

Kryeministri i ri, 42 vjeç, e kishte deklaruar martesën e tij me arkitektin belg Gauthier Destenay përpara një vit.

Kjo e kthen Xavier Bettel drejtuesin e parë në Bashkimin Evropian që kryen një martesë homoseksuale, shenjë evolucioni e shoqërisë vendase.

“Ai më kërkoi të martoheshim dhe unë i thashë ‘po”, deklaroi Bettel për ”Los Angeles Times”. Popullsia e Luksemburgut është e besimit katolik.
g.shqip
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Cfare qypash ahhahaha medet o zot.
gjynah tek perendia me qen Gey keta dy intelektualeishen .
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Kush eshte burri shtepise ketu ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Arkitekt?? na fulliqi Marle :p..
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Une do martohem me kryeministren gjermane, dhe ju do krenoheni si anetare e FVse :p
lol
Do te hapim nai teme ty pastaj Marla lol

"Dikur kjo ka qene ketu midis nesh, tani njihet si femra qe mposhti dhe Gjermanen" lol
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Ose ose Hapet nje dite forumi me lajmin bombastik : Marla ja ben 8 me 2 Merkelit :p
 
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

lol
Do te hapim nai teme ty pastaj Marla lol

"Dikur kjo ka qene ketu midis nesh, tani njihet si femra qe mposhti dhe Gjermanen" lol

Po pra, tangerlliku vlen me shume se perkatesia gjinore ne kete bote qe jetojme :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Une do martohem me kryeministren gjermane, dhe ju do krenoheni si anetare e FVse :p

Une nuk eci me shumicen. S'me krenojne shume lajmet e bujshme. Me krenon brumi jot :D.. Me mjafton profesioni qe ke dhe ne jemi te gjithe krenar qe kemi marlen ne FV... Amon se do iki te bej nje hartim per ty tashi te tema atje :p..
 
Titulli: Kryeministri i Luksemburgut martohet me mikun e tij arkitekt

Une nuk eci me shumicen. S'me krenojne shume lajmet e bujshme. Me krenon brumi jot :D.. Me mjafton profesioni qe ke dhe ne jemi te gjithe krenar qe kemi marlen ne FV... Amon se do iki te bej nje hartim per ty tashi te tema atje :p..

Me mallengjyet te gjithe... dhe po vdiqa do jem e qete se e kam fjalimin gati nga koleget e FVse hahahaha
 
Top