Krijimet Letrare~Prill-22

Krijimet Letrare~Prill-22


  • Totali i votuesve
    33
  • Poll closed .

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me than te drejten kam qen shum e motivuar dhe e frymzuar por skam patur koh te lire 😊
Uroj te gjesh kohen,e para per tu shplodhur e dyta pastaj te nisesh e ndonje krijim.
 
Redaktimi i fundit:

No_Sens

Antarë i Respektuar
Te falenderojme qe u bere lexues i konkursit tone!
Te mirepres ne posten time me ndonje krijim tuajin ,nese ke ndopk qejf vargun e shkruar ,per muajin ne vijim.
Të gjithë mund të krijojnë me mënyrën e tyre.
Patjetër që po, ka ndonjë temë të paracaktuar?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Të gjithë mund të krijojnë me mënyrën e tyre.
Patjetër që po, ka ndonjë temë të paracaktuar?
Per muajin qe vjen si teme eshte;
Maj ~ Nje lule per ty.
po cdo muaj ka dhe teme te lire,,pra anetari shkruan lirshem rrjeshtat e ti.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Krijime shumë të bukura të gjitha!
Më pëlqeu 5 për metaforat e përdorura dhe ngjyrimet artistike, si dhe për krahasimin e përdorur si misteri i vezës me pulën.
Pavarsisht disa gabimeve drejtshkrimore po votoj numrin 3.
Vargje shumë reale dhe me ngjyrime drithëruese të emocionit.
Më pëlqen se si është trajtuar, epitetet, metaforat, krahasimet, përshkallëzimi.
Meriton një BRAVO për sinkronizimin e figurave letrare. Kujdes në përdorimin e zanores ë :p

Suksese!
Lektor,siper krijimve ndodhet nje sondazh,ku votohet,aty kliko krijimin 3 qe ti shkoj vota jote krijimit perkates.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
O @NeVertiti kto 2 krijuesit 4 dhe 5 a kan hap apostafat adresa te reja vetem me votu veten e me konkuru njeri -tjetrin aaa? 🤣🤣🤣
I pash,por sua heq dot voten se nuk e editoj dot sondazhin.
Se di ne mundet te bej dicka @WxP te lutem ,nese mundesh ti largosh ato dy vota.
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pastaj pyesni pse largohen antarët? 😂🤦🏻‍♀️
hahahahahaha,ate thuaj.
une tere kohen votonii,votonii,e tani hiquanii votat. ahahahahhahahahahah
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Te bej nje sqarim te vogel,per anetaret qe ndoshta pyesin veten perse behet;
Atehere nder vite shpesh ,beheshin regjistrime vetem per te votuar ne sondazhe,dhe shpesh krijoheshin pa kenaqesi.
Keshtu u vendos qe nese nje user,anetare qe vetem eshte regjistruar ka dhene nje vote,dhe s`ka asnje postim,apo nuk eshte fare aktiv,do u largohet vota.
Per te qene korrekt ndaj krijuesve dhe krijimeve!
 

No_Sens

Antarë i Respektuar
Te bej nje sqarim te vogel,per anetaret qe ndoshta pyesin veten perse behet;
Atehere nder vite shpesh ,beheshin regjistrime vetem per te votuar ne sondazhe,dhe shpesh krijoheshin pa kenaqesi.
Keshtu u vendos qe nese nje user,anetare qe vetem eshte regjistruar ka dhene nje vote,dhe s`ka asnje postim,apo nuk eshte fare aktiv,do u largohet vota.
Per te qene korrekt ndaj krijuesve dhe krijimeve!
Mesa shof unë tek 5 vetëm njëri nuk është aktiv
E kam lexuar diku tjetër e nuk është fake
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Te bej nje sqarim te vogel,per anetaret qe ndoshta pyesin veten perse behet;
Atehere nder vite shpesh ,beheshin regjistrime vetem per te votuar ne sondazhe,dhe shpesh krijoheshin pa kenaqesi.
Keshtu u vendos qe nese nje user,anetare qe vetem eshte regjistruar ka dhene nje vote,dhe s`ka asnje postim,apo nuk eshte fare aktiv,do u largohet vota.
Per te qene korrekt ndaj krijuesve dhe krijimeve!
Mos harroni ta futni te rregullorja e forumit 😁
Përtej shakave, pakënaqësi dhe padrejtësi do ketë pa marë parasysh rregullave, sa do të mirëqenta të jenë.

p.s. vota ime për 5. Fjale, nuk i vlerëson më pak krijimet tjera, por, me pak fjalë është përshkruar vetë esenca e fillimit të çdo të mire e të keqe. Mbase dhe u krijua para njeriut.
Përurimet e mia për të gjithë 👏
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
@NeVertiti
Ti e di vete por une mendoj se skemi pse ua heqim. Nuk me duket ndonje hata e madhe edhe nese hapin kastile account per votim. Hec o goc se me njeri tjetrin jemi. Mua nuk me ngel hatri psh kur nuk fitoj 😛😛
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
@NeVertiti
Ti e di vete por une mendoj se skemi pse ua heqim. Nuk me duket ndonje hata e madhe edhe nese hapin kastile account per votim. Hec o goc se me njeri tjetrin jemi. Mua nuk me ngel hatri psh kur nuk fitoj 😛😛
Ja robi mire duket . Se prish zemren as Per vota as per trofe 😝🤣🤣
 
Top