Krijimet letrare ~ Korrik 2022

Krijimet Letrare - Korrik 2022


  • Totali i votuesve
    17
  • Poll closed .

Vajza

V.I.P
oment vere

Keto dite vere kaq te paqta,
ne shpirt me mbjellin lumturi.
Kur vala e rradhes prek reren,
cdo mendim i ngrohte niset tek ti.
Pa pushim dhe mallengjyshem,
keto pulebardha sec vallzojne,
shiun e veres paralajmrojne.
E tek udhetoj ne nje dite me shi,
ne parkun tone te harruar,
T’a them me shpirt dhe beserisht:
Mos harro kurre sa shume te dua!
Nga përshkrimi i verës përfunduam tek fjala "Të dua".
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ckw bwre kshu moj.
kw cituar soulmind dhe une vrisja mwndjen kur kam shkruar une ato vargje 🤣🤣
Hic mendja qe eahte tema e konkursit
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ka me vota?! 😁
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Nga përshkrimi i verës përfunduam tek fjala "Të dua".
Pershkrimi veres qe ne fillim eshte bere ne varesi te njeriut qe shkrimtari ka ne mendje. Ndaj lidhja e vargjeve eshte e natyrshme.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Si paska ngel ajo poezia "wedding" si fakire (e shkrete) me 1 vote. Ore se do njeri martesen joooooo loolloollool
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Shtator ~ Udhetime neper endrra.


😁 😁 😁 😁 😁 😁
Udhetova e te kerkova
Ne cdo enderr
Po ti vetem zhdukeshe
Pa zhurme , pa gjurme
heshtje o peshe e shpirtit te mallkuar
Apo mallkim isha un qe te lash te lundroje ne shpirtin tim ?🙃
Te kam dashur, te dua e do te dua
Por kurre me shume se shpirtin tim
Eh ….Égoïste qe nuk sheh asgje pervec vetes
Ik lundro ne nje udhetim pa kthim .😁
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Mgjesi :)
Po shpallim dhe fituesin per kete muaj qe eshte Fustankuqja @NeVertiti me poezine e saj "Moment Vere" 🥰
standing ovation clap GIF

Shume urime Nev! ❤️

Vendin e dyte e merr @AnaVie me poezine " Ti ike per te mos u kthyer" Urime Anavie 🤗


Vendin e trete ndahet mes @No_Sens dhe @Hilarious 0 perkatesisht me "Ai cast" dhe "Kujtime ne Bregdet. Urime 🤗🤗

Dhe ne vend te fundit renditet poezia "wedding" e @Soulmind 😁 Mos u merzit! 😅😁


Ju faleminderit te gjitheve! Te mbash konkurset ne keto muaj me kaq pak anetar nuk eshte e lehte por ju asnjehere nuk na zhgenjeni!

Patshi nje te diele te paqte!
🤗🤗🤗
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Shyqyrrr o zottt.shyqyrrr o zottt qe fitova njehere. ahahahahahahahah
Flm flm !! 🤗 🤗
Jeni dhe Jemi me te miret!!
Urime dhe te gjithe pjesemarresve tjere.
 
Top