Krijimet letrare ~ Gusht~2022

Sikur sforconi pak antarët me këto tema konkursi. Hajde krijime, hajde votime... se skadojë data...forca 😁

Krijimet duhet janë relax, kanë kujtime, histori, emocione, ndjenja, saudade...
Si bëhen krijimet kshu me skadencë- shpejt se iku treni 😁
E njëjta gjë me vota....shpejt se u mbyll gara....duhet patjetër që të pëlqeje një shkrim 🤔

Sa rob i keq që jam😁
 
Sikur sforconi pak antarët me këto tema konkursi. Hajde krijime, hajde votime... se skadojë data...forca 😁

Krijimet duhet janë relax, kanë kujtime, histori, emocione, ndjenja, saudade...
Si bëhen krijimet kshu me skadencë- shpejt se iku treni 😁
E njëjta gjë me vota....shpejt se u mbyll gara....duhet patjetër që të pëlqeje një shkrim 🤔

Sa rob i keq që jam😁
Ngordhç pra 🙈
E mir mos voto mujin tjeter 🤣🤣🤣
 
Sikur sforconi pak antarët me këto tema konkursi. Hajde krijime, hajde votime... se skadojë data...forca 😁

Krijimet duhet janë relax, kanë kujtime, histori, emocione, ndjenja, saudade...
Si bëhen krijimet kshu me skadencë- shpejt se iku treni 😁
E njëjta gjë me vota....shpejt se u mbyll gara....duhet patjetër që të pëlqeje një shkrim 🤔

Sa rob i keq që jam😁
Ushtar mos harro të votosh specin 🤣
 
Sikur sforconi pak antarët me këto tema konkursi. Hajde krijime, hajde votime... se skadojë data...forca 😁

Krijimet duhet janë relax, kanë kujtime, histori, emocione, ndjenja, saudade...
Si bëhen krijimet kshu me skadencë- shpejt se iku treni 😁
E njëjta gjë me vota....shpejt se u mbyll gara....duhet patjetër që të pëlqeje një shkrim 🤔

Sa rob i keq që jam😁
Ncuk.
Nevojitet pak mjeshtri t’i shprehësh ndjenjat apo kujtimet me fjalë
Mu më nevojitet max një orë 😁
 
Ncuk.
Nevojitet pak mjeshtri t’i shprehësh ndjenjat apo kujtimet me fjalë
Mu më nevojitet max një orë 😁
Ty të kam eskluzive ... Të kap shepesh saudade për frymzim 🥰
 
Sikur sforconi pak antarët me këto tema konkursi. Hajde krijime, hajde votime... se skadojë data...forca 😁

Krijimet duhet janë relax, kanë kujtime, histori, emocione, ndjenja, saudade...
Si bëhen krijimet kshu me skadencë- shpejt se iku treni 😁
E njëjta gjë me vota....shpejt se u mbyll gara....duhet patjetër që të pëlqeje një shkrim 🤔

Sa rob i keq që jam😁
Mendoj se anetaret i kane neper notes te telit copezat. Thjesht zgjedhin cilin muaj t'i sjellin 😁
 
Mendoj se anetaret i kane neper notes te telit copezat. Thjesht zgjedhin cilin muaj t'i sjellin 😁
Ok 😄 unë do hapja një temë në vete e do e mbushja me poezi që të mos mbush memorien e cel :)
Ashtu siç bëj me temat monolog që hap herë pas here 😁
 
Sikur sforconi pak antarët me këto tema konkursi. Hajde krijime, hajde votime... se skadojë data...forca 😁

Krijimet duhet janë relax, kanë kujtime, histori, emocione, ndjenja, saudade...
Si bëhen krijimet kshu me skadencë- shpejt se iku treni 😁
E njëjta gjë me vota....shpejt se u mbyll gara....duhet patjetër që të pëlqeje një shkrim 🤔

Sa rob i keq që jam😁
Tema thot konkurs e si e till ka fillim e mbarim per nje kohe te caktume. Ti e di ket gjo se ke 14 vjet ktu !
 
Ja jaa.jaaa ku arritem ne fundin e konkursit per letersine!
Letersine qe ju dhe une bashke e duam kaq shume!

Atehere krijimi fitues per kete muaj eshte krijimi numer 2.

Krijimi ; Une jam keshtu! ~ eshte shkruar nga Soliii @Soulmind !🤗

Vendin e dyte e merr dashnia @Peperina 🤗 me krijimin; ~Pas gjithckaje une dhe ti.

Dhe krijimi i trete ; Nat e ikur. Eshte shkruar nga njeriu qe drejton kete konkurs. :p anetarja jone e nderuar @NeVertiti . :p

Duke ju falenderuar perzemersisht,per c`do dergim te rrjeshave tuaj, si dhe te gjithe pjese marresit, qofshin votues apo komentues,mbyllim ketu kete sondazh per tu rilexuar ne sondazhet e ardhshme! 🤗
 
Redaktimi i fundit:
Ua sa shume urime, s'po i perballojme dot :p (do thoshte @NGU)

Doja te falenderoja votuesit te gjithe, por specifikisht ato qe pelqyen Soul-in ne ate Sekondin e saj (duke mos e ditur kush e kish shkruar). Nje sekond te shkruar ne pak sekonda ne menyre te shpejte (ne notes te celit), te cilin e ndau vetem me ju te FV-se. :)
 
Ja dhe kritika ime , meqe u freskua koha .

Krijimi nr 2 , per te cilin dhe votova ,
buron nga shirti dhe rrezaton nje sinqeritet
qe te prek dhe megjithse
fjalori eshte puro , pra jo shume letrar ,
arrin te te beje per vete dhe ta rremben voten .

Krijimi nr 3 , eshte shume i shkurter .
Fjalori eshte i rafinuar, por ngelet i varfer nga figurat letrare .
Mesazhi qe pecjell si shume evident ,
nuk ke nevoj te thellohesh per ta kuptuar .

Krijimi nr 4 Kritike e njejte me te tretin ,
por ketu mesazhi eshte konfuz .
 
Ja dhe kritika ime , meqe u freskua koha .

Krijimi nr 2 , per te cilin dhe votova ,
buron nga shirti dhe rrezaton nje sinqeritet
qe te prek dhe megjithse
fjalori eshte puro , pra jo shume letrar ,
arrin te te beje per vete dhe ta rremben voten .

Krijimi nr 3 , eshte shume i shkurter .
Fjalori eshte i rafinuar, por ngelet i varfer nga figurat letrare .
Mesazhi qe pecjell si shume evident ,
nuk ke nevoj te thellohesh per ta kuptuar .

Krijimi nr 4 Kritike e njejte me te tretin ,
por ketu mesazhi eshte konfuz .
Komente me vend :)
Vec 1 gje me beri pershtypje. Kur thua i shkurter. Nuk ka limit fjalesh ne konkurs mesa di. Dhe Haiku 1 fjali eshte.

Sa i perket figurave letrare bie dakort. Eshte 1 shkrim spontan i shkruar ne sekond dhe shume i thjeshte. Nje meditim ndoshta i cdo gruaje neper shpi. Ama thjeshte shkrun dhe Hemingwej, madje dhe Albatrosi jone 😁 per tmos permend te shumeshiturin Elhaid Danin.🤣
Thjesht per efekt bisede meqe lexova nje kritike te mirefillte. Nuk kam asnje kundershtim me preferencat.
 
Sa herë shfletoj mbylljen e këtij konkursit s'di pse po në mend më vjen kjo kënga 😁

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 
Ja dhe kritika ime , meqe u freskua koha .

Krijimi nr 2 , per te cilin dhe votova ,
buron nga shirti dhe rrezaton nje sinqeritet
qe te prek dhe megjithse
fjalori eshte puro , pra jo shume letrar ,
arrin te te beje per vete dhe ta rremben voten .

Krijimi nr 3 , eshte shume i shkurter .
Fjalori eshte i rafinuar, por ngelet i varfer nga figurat letrare .
Mesazhi qe pecjell si shume evident ,
nuk ke nevoj te thellohesh per ta kuptuar .

Krijimi nr 4 Kritike e njejte me te tretin ,
por ketu mesazhi eshte konfuz .
Sa dashuri ka te krijimi 4. e figura letrare sa të duash, por nuk është faji yt që nuk i ke pa e nuk të kanë bë për vete 🙂
 
Back
Top