Krijimet e muajit Prill 2020

Krijimet e muajit Prill 2020


  • Totali i votuesve
    28
  • Poll closed .

Vvetoni

Larguar
@Vvetoni
Desha të them vetëm diçka. Unë kur komentoj këtu, NUK komentoj si pjestare e stafit. POR, si antare duke komentuar shkrimet sipas standarteve të mia.


Dua të them edhe këtë: personalisht di rregullat e Fotomanisë (asnjë foto sduhet të jet e postuar në Fv, si dhe duke e kërkuar normal është mirë mos të dali diku. Sepse fundja të gjithë janë me nofka dhe ruajn privatësinë).

Ndërsa për letërsinë, ti gjete diçka (çoji linket e nise shkoji deri në fund, unë do e bëja). Nqs drejtuesja të thotë që për të rëndësi ka të mos jet postuar (vetëm) në Fv. Respektoje pra, ende spo e kuptoj arsyen e diskutimit...Dmth ku është qëllimi?
Më duket mua apo nuk me ke lexuar? Duhet të lexosh të gjithën për të i dhënë lidhje logjike asaj që thuhet. Unë për letërsinë shkrova në këtë temë, për asgjë më shumë se kaq. Nuk fola në emra të përveçëm, fola për shkrimet. Lexoje me vëmendje çdo gjë që thuhet. Ajo që ju anëtarët e stafit po bëni është: po shkruani për mua, e jo për shkrimet, e për postimet e mia. Çfarë ka rëndësi qëllimi? Nuk ka qëllim.
Tash, rregullat e kësaj teme kanë qenë çdo herë. Duhet të jetë shkrim i pa publikuar më parë. Kam sjell një shkrim, kam sjell dhe të dytin, po flas dhe për një të tretë. A nuk kam të drejtë?
 
Temen akoma ju e lage de lagu WoW. Shpejgimet u dhane kush ku dhe pse. Pse mereni me germa kot me kot.
 

Vvetoni

Larguar
Temen akoma ju e lage de lagu WoW. Shpejgimet u dhane kush ku dhe pse. Pse mereni me germa kot me kot.
Sepse në një forum, shkruhet me shkronja, ato formojnë fjalë, fjalët formojnë fjali. E rëndësishme është që këto të respektojnë të tjerët.
 
Sepse në një Fv, shkruhet me shkronja, ato formojnë fjalë, fjalët formojnë fjali. E rëndësishme është që këto të respektojnë të tjerët.
Mire te keqen. :). ✌️
 

WxP

Antarë i Respektuar
O Senseo ca tboj une se ste mbushet mendja ty. Une them si pjes e stafit Vvetoni ka te drejte...

Po.si user i thjesht dhe antar i devollshem sma lejon nddrgjegja te pranoj gjera jan te pa pranueshme ne logjiken time.

Se treti kur gaboj, i jap vetes shprese duke lujt ke tema qe hapi ridi qe kerkon moderator.
 
O Senseo ca tboj une se ste mbushet mendja ty. Une them si pjes e stafit Vvetoni ka te drejte...

Po.si user i thjesht dhe antar i devollshem sma lejon nddrgjegja te pranoj gjera jan te pa pranueshme ne logjiken time.

Se treti kur gaboj, i jap vetes shprese duke lujt ke tema qe hapi ridi qe kerkon moderator.
Me rente pika mua qe te vene ne dyshim menyren stafore ty :p
 

Vvetoni

Larguar
O Senseo ca tboj une se ste mbushet mendja ty. Une them si pjes e stafit Vvetoni ka te drejte...

Po.si user i thjesht dhe antar i devollshem sma lejon nddrgjegja te pranoj gjera jan te pa pranueshme ne logjiken time.

Se treti kur gaboj, i jap vetes shprese duke lujt le tema qe hapi ridi qe kerkon moderator.
Mendoj se ke ngatërruar hapat, duhet të i rivendosesh ato me qellim që të mos e kesh keq. Këtu ka staf që sillen si anëtar, e anëtar që sillen si staf. Mendoj se ty të takon të jesh të dyja, edhe anëtar edhe staf, por jo ndaras, të dyjat përnjëherë.
 
  • Më pëlqen
Reactions: WxP

WxP

Antarë i Respektuar
Une e dhash pergjigjen si mtakon edhe si staf edhe si antar. Si ste mbushet mendja ty dhe ke ideologjin tende ashtu jan te gjithe... Besoj me shum se kaq nuk boj dot. E kom dhe shpin ne kat te pare me u hull na ballkoni ?
 
Une e dhash pergjigjen si mtakon edhe si staf edhe si antar. Si ste mbushet mendja ty dhe ke ideologjin tende ashtu jan te gjithe... Besoj me shum se kaq nuk boj dot. E kom dhe shpin ne kat te pare me u hull na ballkoni ?
 

Didi

C'est la vie.
Më duket mua apo nuk me ke lexuar? Duhet të lexosh të gjithën për të i dhënë lidhje logjike asaj që thuhet. Unë për letërsinë shkrova në këtë temë, për asgjë më shumë se kaq. Nuk fola në emra të përveçëm, fola për shkrimet. Lexoje me vëmendje çdo gjë që thuhet. Ajo që ju anëtarët e stafit po bëni është: po shkruani për mua, e jo për shkrimet, e për postimet e mia. Çfarë ka rëndësi qëllimi? Nuk ka qëllim.
Tash, rregullat e kësaj teme kanë qenë çdo herë. Duhet të jetë shkrim i pa publikuar më parë. Kam sjell një shkrim, kam sjell dhe të dytin, po flas dhe për një të tretë. A nuk kam të drejtë?

Kjo që kam nënvizuar, më duke smë ke lexuar, unë këtu nuk shkruaj si staf.

Unë të lexova, nuk mbaj anën e asnjërit, ajo që po them unë është: përfundoje çka nise.

Besoj asnjërit nuk i ndalohet mendimi ama nqs do diskutojm duhen provat, apo jo?
 

Vvetoni

Larguar
Me verte habitem me disa kerkojn te jen aq strikt a thu se bohet fjal per shkrimtar profesionist e qe po kerkojn tjen pjes e cmimit nobel.
Jam dakort qe nuk duhet te jen te vjedhura po ktu ka edhe shkrimtar poetik qe kan krijuar libra te tyre e kjo sdo te thote se sduhet te sjellin poezite e tyre.
Jasht konteksit te poezis po si art poetik do ta quaja coptimin e disa poezive me autor te ndryshem dhe ndertimin si pazell te nje poezie, e kjo nuk lejohet ? Turp kush ju lexon, kjo tregon se si doni te shkelni nje e te ngreni veten ne pjedesta pa e pas iden se ku po shkoni.

Me vjen keq per moonlight qe eshte e detyruar dashje pa dashje te dali nga vetja me te drejte se ben nje pun kolosale dhe si shperblim merr shuplaka nga antar qe kan vite dhe i din problematikat qe kemi hasur dhe kan hasur ne keto konkurse. Nuk kerkoj mos te kete kritika biles duhet ti mirpresim kur te jen me vend e logjike. Po logjika tejkalon konceptin pse jemi ktu e po ashtu ngrejm valixhet duke mos pranuar gabimet e largoheni
... Sbesoj se jemi ke kopshi 1 qeshori.

Perzemersisht falenderoj Moon per punen qe ben e durimin qe ka, Po ashtu dua te falenderoj cdo antar qe sjell e merr pjese ne konkurse.
E po, paske vendosur të behesh edhe ti pjesë e kopshtit 1 qershori. Ideja për të përdorur ironi e sarkazëm nga ana jote, kur njëherë ke dhënë këtë mendim nuk është se shkon. Për më tepër, je aq keq me humorin, ke nevojë emergjente për të u përmirësuar.
 

Monique

With or Without u
Une e dhash pergjigjen si mtakon edhe si staf edhe si antar. Si ste mbushet mendja ty dhe ke ideologjin tende ashtu jan te gjithe... Besoj me shum se kaq nuk boj dot. E kom dhe shpin ne kat te pare me u hull na ballkoni ?
jo jo se na ngelet libri pa mbaruar....mos aman te kam rixha
 

WxP

Antarë i Respektuar
E po, paske vendosur të behesh edhe ti pjesë e kopshtit 1 qershori. Ideja për të përdorur ironi e sarkazëm nga ana jote, kur njëherë ke dhënë këtë mendim nuk është se shkon. Për më tepër, je aq keq me humorin, ke nevojë emergjente për të u përmirësuar.
Une e mbarova, 28 vjet me pare ke 1 qeshori ne Durres se aty e kam bo kopshin vllajo... ti vazhdo ke te drejten tende.

Une po te isha gabim diku o do kerkoja falje o nuk do flisja fare... per ndryshme do u boja pjes e sarkazmave !
 
Me vjen tju plas ktu raportin e Auditit qe e bera lemsh tu u marr me ju gjithe diten.....
si ste kerkojne e ata ndonje shkrim me dashni se e qaja lol
Vl auditit hajde me beben e jote bejm jogging ??
 

Vvetoni

Larguar
Uh, duhet të bashkohem edhe unë te ky kopshti juaj, nëse akoma nuk jam pjesë e tij sepse paska çokollata.
Une e mbarova, 28 vjet me pare ke 1 qeshori ne Durres se aty e kam bo kopshin vllajo... ti vazhdo ke te drejten tende.

Une po te isha gabim diku o do kerkoja falje o nuk do flisja fare... per ndryshme do u boja pjes e sarkazmave !
Eh po, besoj që duhet të fillosh të kërkosh falje. E para sepse po mundohesh të krijosh një rrugë dalje, pak duke sulmuar mirëpo më mirë e më lehtë e më but. A mos valle e dëgjove Arfenillen kur tha se duhet kritikuar më butësisht? Dhe e dyta të kërkosh falje për humorin pa shije, sepse unë dhe e pranoj, mirëpo ka anëtar tjerë që qeshin. Tregohu më kreativ, kam bindjen se mundësh më mirë, për hatër të viteve që paske kaluar te kopshti, mendoj viteve më parë.

P.s as ideja për ping pong e sejmeneve të tu, nuk po duket se po dhez fort.
 

Vvetoni

Larguar
E plaku je larg shume me qen msusi im ti po hajt ska gje po ti pranojm ndoshta antropauza ben te veten!
As që dua të jem mësuesi yt e as i askujt. Thjesht, dikush e përmendi këtu konkursin e fotografisë. Pse nuk reaguat si staf kur anëtarët e stafit, publikisht zbuluan fotot e kopjuara? Pse ky standard i dyfisht. As ky humori yt i lodhtë nuk e ndryshon mendimin për temën, dhe sulmet drejtuar mendimit për temën.
 

Didi

C'est la vie.
Thjesht, dikush e përmendi këtu konkursin e fotografisë. Pse nuk reaguat si staf kur anëtarët e stafit, publikisht zbuluan fotot e kopjuara? Pse ky standard i dyfisht. As ky humori yt i lodhtë nuk e ndryshon mendimin për temën, dhe sulmet drejtuar mendimit për temën.
Më duhet të korigjoj meqë citove fotomaninë.

Fotot e vjedhura nuk i demaskoi dikush i stafit por një antar i thjesht (Impacti dmth se e dim të gjithë). Se një nga personat që vodhi qe në staf është tjetër gjë.
Ta bëra si shëmbull për rregullat. ( :

Veton, unë të këshilloj diçka si antare jo Staf ë. Të këshilloj që o:
-Të sjellësh provat, linkun, faqen se ku gjete shkrimet.
-Ose ta mbyllësh këtu si diskutim se unë nuk shikoj të eci në ndonjë drejtim kjo çështje.

Do you?
 

Vvetoni

Larguar
Më duhet të korigjoj meqë citove fotomaninë.

Fotot e vjedhura nuk i demaskoi dikush i stafit por një antar i thjesht (Impacti dmth se e dim të gjithë). Se një nga personat që vodhi qe në staf është tjetër gjë.
Ta bëra si shëmbull për rregullat. ( :

Veton, unë të këshilloj diçka si antare jo Staf ë. Të këshilloj që o:
-Të sjellësh provat, linkun, faqen se ku gjete shkrimet.
-Ose ta mbyllësh këtu si diskutim se unë nuk shikoj të eci në ndonjë drejtim kjo çështje.

Do you?
E kush të foli te tema me "ekspertizën" se si zbulohen fotot? U bë aq debat i madh në atë temë dhe ju stafit patet qasje krejt tjetër. Ky është standard i dyfishtë.

Për cilin shkrim? Për njërin shkrim autori e pranoi se është shkrim i saj i publikuar diku, tjetrin që ishte bashkim i dy pjesëve e hoqën, një tjetër është brenda temës ku është cituar Pushkini. A duhet me jua vizatu?
 

Desa

Felix Culpa
S/M
E kush të foli te tema me "ekspertizën" se si zbulohen fotot? U bë aq debat i madh në atë temë dhe ju stafit patet qasje krejt tjetër. Ky është standard i dyfishtë.

Për cilin shkrim? Për njërin shkrim autori e pranoi se është shkrim i saj i publikuar diku, tjetrin që ishte bashkim i dy pjesëve e hoqën, një tjetër është brenda temës ku është cituar Pushkini. A duhet me jua vizatu?

Gabim. Nuk është publikuar e njëjta si atje si këtu, duhet të vizatohet kjo?!
Këtu është postuar verzion i përpunuar.

Nuk mu përgjigje në pyetje dhe ta parashtroj sërish:
Në cilën rregullore shkrimet e përpunuara e thejnë rregulloren?
Më injoro po deshe por unë këtu e përfundoj.
Dhe vazhdoj ta raspektoj mendimin dhe qëndrimin tënd. ?
 
  • Përqafim
Reactions: WxP
Top