Krijimet e muajit nentor 2017

Krijimet e muajit nentor 2017

  • 3.Nentori i kuq.

    Votat: 0 0.0%

  • Totali i votuesve
    15
  • Poll closed .

Zana1

Braveheart
Ku eshte lidhja e shkrimit te dyte me flamurin?

Ohhhh Flamuri Kuq e Zi
Kush te dogji e te beri hi
Ahhhh Ahhhhh renkon ai
une po bej qejf ....
e ti mbaj qirine

Ja dicka e tille .. looool
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Ku eshte lidhja e shkrimit te dyte me flamurin?
Me sa u shpjegua më lart, krahas temës së muajit, mund të sillet edhe një krijim i lirë. Edhe unë sot e mora vesh këtë rregull, nuk e dija që ishte kështu. Mirëpo siç u pa, ka edhe të tjerë që nuk e dinin, e kjo solli edhe keqkuptime e debate.

Të them të drejtën, mua nuk po më pëlqen ky rregull...
Disa i përshtaten temës, e disa jo. Ata që nuk i përshtaten, bëjnë atë që dinë më mirë, e kjo nuk krijon konkurrencë të njëjtë.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
A thua .... te lumte goja, ja te presim gjer neser , e ta shikojme. loool

O Zana mos e ktheni temen ne chit chate e debate kot.
Tani ti u sqarove, ne morem vesh opinionin tend letrar dhe kritik .
Tani me qetesi mund te pushoni pak nga kjo teme, e une bashke me ju.
 

Monique

With or Without u
Me sa u shpjegua më lart, krahas temës së muajit, mund të sillet edhe një krijim i lirë. Edhe unë sot e mora vesh këtë rregull, nuk e dija që ishte kështu. Mirëpo siç u pa, ka edhe të tjerë që nuk e dinin, e kjo solli edhe keqkuptime e debate.

Të them të drejtën, mua nuk po më pëlqen ky rregull...
Disa i përshtaten temës, e disa jo. Ata që nuk i përshtaten, bëjnë atë që dinë më mirë, e kjo nuk krijon konkurrencë të njëjtë.

Artin pershendetje,

Duke qene se vjet konkursin e letersise e kam drejtuar vete dhe di sa e veshtire eshte te manaxhohet jo vetem si drejtuese, po aq e si krijuese.
Jua sqarova, nuk kemi shkrimtare qe te pretendojme!
Do thuash perse vendosni tema paraprakisht? Qendron e kjo.
Eshte vendosur e tille ,(dhe ketu po te jap nje pergjigje qe kam marre e une ,kur e kam ngritur nje pikepyetje te tille), pasi eshte pare si ceshtje orientimi.
A ka vend per permisim? Padiskutim!
Mos harrojme se krijimtaria do perkushtim dhe tashme tempi i krijimeve ka rene pikerisht per kete arsye.....sherret e kota!
Shpresoj te te kem sqaruar sadopak
 

Zana1

Braveheart
Me sa u shpjegua më lart, krahas temës së muajit, mund të sillet edhe një krijim i lirë. Edhe unë sot e mora vesh këtë rregull, nuk e dija që ishte kështu. Mirëpo siç u pa, ka edhe të tjerë që nuk e dinin, e kjo solli edhe keqkuptime e debate.

Të them të drejtën, mua nuk po më pëlqen ky rregull...
Disa i përshtaten temës, e disa jo. Ata që nuk i përshtaten, bëjnë atë që dinë më mirë, e kjo nuk krijon konkurrencë të njëjtë.

K'tu rregullat i bejne e kthejne , sipas interesit personal... ta shikojme kur te zbulohen krijimet. loool

Faji eshte i yni ( imi ) , qe hyjme e merremi me k'to e votojme... k'to vete sjellin e vete duan te vendosin.

E paske pasur mire ti qe the, qe nuk hyn te kritikosh ne k'te teme ... sepse ju djeg keq pastaj . Megjithesi mendimi i im ishte komplet i pafajshem, thjeshte vura re nje detaj me teper se te tjeret... nderkohe qe anetarja me lart me ngjyre kishte shprehur simpati ndaj shkrimit nr2 , e sic duket tek ky fakt jemi perplasur e behet tere lufta. : )
 

Monique

With or Without u
Se nuk dua fare ti hy ketyre zhurmimeve te kota

Nr 2 nuk ka asgje erotike , nese aroma e trupave tregon erotizem ....mjere mendja thuaj lol
 

Zana1

Braveheart
O Zana mos e ktheni temen ne chit chate e debate kot.
Tani ti u sqarove, ne morem vesh opinionin tend letrar dhe kritik .
Tani me qetesi mund te pushoni pak nga kjo teme, e une bashke me ju.

Nuk kerkova gje sqarim une... o Shoqja kontradiktore. lool

Chit chatet i krijuat ju stafi , duke sulmuar/ofenduar anetaret. loool
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Se nuk dua fare ti hy ketyre zhurmimeve te kota

Nr 2 nuk ka asgje erotike , nese aroma e trupave tregon erotizem ....mjere mendja thuaj lol

2 eshte nje krijim shume i bukur dhe merr voten time. :)
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
.....
A ka vend per permisim? Padiskutim!
Mos harrojme se krijimtaria do perkushtim dhe tashme tempi i krijimeve ka rene pikerisht per kete arsye.....sherret e kota!
Shpresoj te te kem sqaruar sadopak
Qëllimi që unë shkruaj, është pikërisht për përmirësim, jo për sherr.

ثshtë aftësia e drejtuesit të konkursit që t'i bëjë gjërat sa më të thjeshta e të mos krijojë përplasje mes anëtarëve. Drejtuesi duhet të shikojë e të kuptojë se ku dhe pse lindin sherret, e t'i shmangë ato pjesë.

Duke parë se si janë gjërat, mbase më mirë do të ishte një votim vetëm tek sondazhi, pa bërë komente fare. Sepse nëpër konkurse disa komentojnë qëllimisht vetëm për të ulur punët e të tjerëve, gjë që sjell edhe pakënaqësi e sherre.

Ndërsa po të bëhej vetëm me votim, do të shmangeshin debatet dhe sherret.
 

Monique

With or Without u
Qëllimi që unë shkruaj, është pikërisht për përmirësim, jo për sherr.

ثshtë aftësia e drejtuesit të konkursit që t'i bëjë gjërat sa më të thjeshta e të mos krijojë përplasje mes anëtarëve. Drejtuesi duhet të shikojë e të kuptojë se ku dhe pse lindin sherret, e t'i shmangë ato pjesë.

Duke parë se si janë gjërat, mbase më mirë do të ishte një votim vetëm tek sondazhi, pa bërë komente fare. Sepse nëpër konkurse disa komentojnë qëllimisht vetëm për të ulur punët e të tjerëve, gjë që sjell edhe pakënaqësi e sherre.

Ndërsa po të bëhej vetëm me votim, do të shmangeshin debatet dhe sherret.

Per drejtuesen per aq sa e njoh mund te flas me bindje qe eshte nje person e cila shquhet per qetesi e per koherence.
Por kur gjerat behen qellimisht per te spekuluar , kjo krijon perplasje.
Personi qe ngriti gjithe kete vorbull tymi , nuk eshte e ardhur rishtaz dhe e di fort mire si funksionon konkursi i letersise.
Gjithsesi ndjeva nevojen te te sqaroja ty apo antare te tjere, te cilet jane te rinj e nuk dine vertet si funksionon ky konkurs.
Kalofsh bukur
 

Aver

.
V.I.P
Mes 1 dhe 4 e votova 4.

Mekat qe nuk i lexova edhe 2 e 3.. ndoshta kane qene te bukura.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Si beni dhe ju, a thua se e kane per detyre anetaret te sjellin krijime qe ju pelqejne juve. Sa shume llafe keni, e lagu se lagu. Jepni voten aty e rrini urte! :p

p.s muajin tjeter si muaj i fundit propozoj te ftojme ne konkurs Kadaren,Agollin dhe Poradecin, Lol
 

Monique

With or Without u
Si beni dhe ju, a thua se e kane per detyre anetaret te sjellin krijime qe ju pelqejne juve. Sa shume llafe keni, e lagu se lagu. Jepni voten aty e rrini urte! :p

p.s muajin tjeter si muaj i fundit propozoj te ftojme ne konkurs Kadaren,Agollin dhe Poradecin, Lol

Te shtojme e kte lartemadhenine e saj nga shpella dragobise ...si thua?
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Si beni dhe ju, a thua se e kane per detyre anetaret te sjellin krijime qe ju pelqejne juve. Sa shume llafe keni, e lagu se lagu. Jepni voten aty e rrini urte! :p

p.s muajin tjeter si muaj i fundit propozoj te ftojme ne konkurs Kadaren,Agollin dhe Poradecin, Lol
Ja tani do të pyesim ty se çfarë të bëjmë, të shkruajmë në këtë temë apo jo, të votojmë a të pushojmë.
Ik e mos u gris shumë, se s'ta kemi ngenë. Shko lexo Kuranin ti, atë bëj.
 

Zana1

Braveheart
Si beni dhe ju, a thua se e kane per detyre anetaret te sjellin krijime qe ju pelqejne juve. Sa shume llafe keni, e lagu se lagu. Jepni voten aty e rrini urte! :p

p.s muajin tjeter si muaj i fundit propozoj te ftojme ne konkurs Kadaren,Agollin dhe Poradecin, Lol

Anetaret jane te lire te sjellin c'te duan , ama si fillim duhet te ju pershtaten kritereve qe kerkon vete tema .... perndryshe ky konkurs bien poshte.

Pastaj publiku eshte i lire qe ti votoje e ti komentoje... sipas deshires se tyre, e jo te imponohen nga stafi apo nga pjesemarresit pas k'tyre krijimeve.

Eshte fare e lehte , konkursi sillet ne publik anonim... e jo te gjithe anetaret i krehin bishtin njeri tjetrit , per hir te deshperimit.

Ps... Ti vete e shprehe mendimin tend , e nuk e pati njeri prb me ato qe the ti ( edhe perse nuk te pelqyen ) ... por cuditerisht dike e preku thelle ne tela, mendimi i im. Sic duket prb k'tu eshte tek ngjyrat... e jo tek anetaret e thjeshte.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ja tani do të pyesim ty se çfarë të bëjmë, të shkruajmë në këtë temë apo jo, të votojmë a të pushojmë.
Ik e mos u gris shumë, se s'ta kemi ngenë. Shko lexo Kuranin ti, atë bëj.

Pardon?!?!

Ju kush jeni?!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Anetaret jane te lire te sjellin c'te duan , ama si fillim duhet te ju pershtaten kritereve qe kerkon vete tema .... perndryshe ky konkurs bien poshte.

Pastaj publiku eshte i lire qe ti votoje e ti komentoje... sipas deshires se tyre, e jo te imponohen nga stafi apo nga pjesemarresit pas k'tyre krijimeve.

Eshte fare e lehte , konkursi sillet ne publik anonim... e jo te gjithe anetaret i krehin bishtin njeri tjetrit , per hir te deshperimit.

Ps... Ti vete e shprehe mendimin tend , e nuk e pati njeri prb me ato qe the ti ( edhe perse nuk te pelqyen ) ... por cuditerisht dike e preku thelle ne tela, mendimi i im. Sic duket prb k'tu eshte tek ngjyrat... e jo tek anetaret e thjeshte.

Me thene te drejten une se pata me ty specifikisht, por per atmosferen e krijuar. Nuk eshte puna mos te kritikojme, per ate pune dhe une s'kam komplimentuar njeri, pervec krijimit 2 ama kaq shume sa u zgjat u bene te lodhshme. Shto uje e shto miell kur i thone.
sa i perket pyetjes tende. U morr pergjigja. Pervec temes specifike ka dhe teme te lire dhe kaq. kshu ka qene rregulli. se nuk e dinin te gjithe c'faj kane drejtuesit. Konkurset vendosen ne fillim viti dhe nuk ndryshohen sa here kane mendime te reja XY njeri.
 

Zana1

Braveheart
Me thene te drejten une se pata me ty specifikisht, por per atmosferen e krijuar. Nuk eshte puna mos te kritikojme, per ate pune dhe une s'kam komplimentuar njeri, pervec krijimit 2 ama kaq shume sa u zgjat u bene te lodhshme. Shto uje e shto miell kur i thone.
sa i perket pyetjes tende. U morr pergjigja. Pervec temes specifike ka dhe teme te lire dhe kaq. kshu ka qene rregulli. se nuk e dinin te gjithe c'faj kane drejtuesit. Konkurset vendosen ne fillim viti dhe nuk ndryshohen sa here kane mendime te reja XY njeri.

Atmosferen e krijoi vete stafi pra ... c'pune kane me anetaret valle ? Edhe ti stafin duhet te kritikoje per atmosferen qe krijuan, jo anetaret per komentet e lira ne lidhje me krijimet.

Organizatorja .... eshte e qarte qe nuk eshte e zonja per ta sqaruar qarte k'te konkurs... e per te kontrolluar hormonet e saja.

Ps... TEMA e lire bashke me krijimin e lire , duhet bere e qarte ne c'do krijim/muaj qe sillet ( jo duke pretenduar qe nuk e paskan ditur te tere anetaret , k'te fakt... edhe hajt ti sulmojme e ti ofendojme anetaret , e ta mbyllim me kaq ) : Pastaj duke marre parasysh se ne c'fare muaji jemi, erotika fare mire mund te ruhet ne nje rast/muaj, tjeter ...edhe perse krijim i lire.
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
Prandaj ska qejf njeri te komentoj sidomos ketu tek letersia, per keto debate te kota.
Vallahi Artini duket aq i urt po qe apapa.

Gjithsesi, lexova te fundit, se aq me ra ne sy, sidomos meqe ishte aq e shkurter.
Nisa dhe ate te paren po sme ngjiti e se vazhdova. Kaq boll.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Shume te bukura krijimet dhe nje bravo te fuqishme per organizatoren e palodhur .
Flm per durimin dhe profesjonalizmin !
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Sa mire do ishte vetem te votosh pa mundesi komentimi. Ndoshta duhet marr parasysh per muajt ne vijim, pasi nese do kishte njerez te denje per kritika do ishte e drejte te linit dhe komentet e hapura por ktu po ndodh e kunderta.

Pergezime organizatoreve per durimin dhe mundimin qe bejn per te menaxhuar keto situata, jam me ju!


P.S: Kushedi si e rreh gjoksin Shqiponja kur lexon disa komente..
 
Redaktimi i fundit:

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Me sa u shpjegua më lart, krahas temës së muajit, mund të sillet edhe një krijim i lirë. Edhe unë sot e mora vesh këtë rregull, nuk e dija që ishte kështu. Mirëpo siç u pa, ka edhe të tjerë që nuk e dinin, e kjo solli edhe keqkuptime e debate.

Të them të drejtën, mua nuk po më pëlqen ky rregull...
Disa i përshtaten temës, e disa jo. Ata që nuk i përshtaten, bëjnë atë që dinë më mirë, e kjo nuk krijon konkurrencë të njëjtë.

Faleminderit per sqarimin. Nuk lexova gje tjeter pervec se shkrimet. Pash qe po debatonin, dhe nuk u kushtova rendesi postimeve.
 

Zana1

Braveheart
Po votat perse nuk jane te hapura ? Apo nuk me dalin vetem mua ?
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Po votat perse nuk jane te hapura ? Apo nuk me dalin vetem mua ?

Pikel e kuqe e zemres Tim! 222.22%
BoOoMBaStiCk, sensuu
2.Në gëzim dhe trishtim………… 333.33%
Abis, NeVertiti, Soulmind
3.Nentori i kuq. 00%
4.Hesht... 444.44%
Artin, Aver, Daisy, Zana1
 

Zana1

Braveheart
Thnx... paskam une prb, atehere.

Ur name is not there... vote, since u r commenting : )
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Votova dyten.

Me mire dashuri se sa lufte :yep:
 
Top