E urrεj... sε ε dua...

baby-angel

Thpilt
:D problemi im esht se esht ne te tashmen jo ne te shkuaren...e urrej tani dhe jo se ka ndodhur dicka qe sme ka pelq apo tjeter....crazy hein...:p

Urrejtja e ka gjithmone nje arsye...Dashuria jo.
Ndoshta ti e urren se ke frike...(per cfare apo nga cfare ti e di ;) )
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
e ne fakt ke sh te drejt...:(
urrejtja e ka gjithmone nje arsye...dashuria jo.
Ndoshta ti e urren se ke frike...(per cfare apo nga cfare ti e di ;) )
 
Sapo lexova postimin tend mu kujtua ajo kenga e Rihannes "Hate that I love you"
Pershtatesh shume ti me ate kengen me aq sa lexova nga postimet. Por nuk mendoj se ajo urrejtje qe ti ndjen vjen sepse ai te ka ber dicka te keqe ty, por si pasoje e ndjenjes qe ke per te, (mendoj).
 

baby-angel

Thpilt
"Non smettere di amare per paura di soffrire,
sarebbe come smettere di vivere per paura di morire" ;)

Eshte pak a shume si rasti yt, prandaj mos e urre dashurine sepse e do ,per sa kohe merr te njejten gje,ndryshe nuk do e jetosh sa duhet..Dhe mos harro qe cdo gje qe ndodh e ka nje arsye.. :puc ylle
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Ne fakt esht kenga jone...:D

Sapo lexova postimin tend mu kujtua ajo kenga e Rihannes "Hate that I love you"
Pershtatesh shume ti me ate kengen me aq sa lexova nga postimet. Por nuk mendoj se ajo urrejtje qe ti ndjen vjen sepse ai te ka ber dicka te keqe ty, por si pasoje e ndjenjes qe ke per te, (mendoj).
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
booo sa me godet me kto postime...:)me vjen per te qar... :D

"non smettere di amare per paura di soffrire,
sarebbe come smettere di vivere per paura di morire" ;)

eshte pak a shume si rasti yt, prandaj mos e urre dashurine sepse e do ,per sa kohe merr te njejten gje,ndryshe nuk do e jetosh sa duhet..dhe mos harro qe cdo gje qe ndodh e ka nje arsye.. :puc ylle
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Normalisht qe me personin apo personat qe do, gabimi i tyre njerezor te sjell me shume vuajtje, aq sa te shkoje qofte edhe prane urrejtjes.
Per njerezit me te cilet nuk kemi lidhje te drejteperdrejte, nuk na shqeteson shume fakti sesa keq mund te veprojne apo te sillen, por personin qe kemi ne krahe apo ne familje ne menyre utopike e pretendojme engjell.

Eshte krijuar ideja qe urrejtja eshte nje ndjenje, e cila mund te te ngjallet vetem ndaj personave negative. Perkundrazi tek mua ka disa persona, te cilet nuk arrijne dot te me bejne ti urrej...
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
ahhahaha nuk dua te qaj mi kot kjo ja nje arsye me shume pse i urrej ndjenjat te bejn te qash e kush qan esht i dobet... :D ne trup :p
Epo mbaje veten...Ke plot arsye per kete,ste duhen te tjera.. :p
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Psh dashuria e vertet per mua nuk vdes kurre...ti qe e ke njohur nga afer si ka perfunduar...?

Pastaj me duket se ke kuptuar temen...un dua e lejoj te me duan me teper sec duhet...Kjo me ben te vuaj... kuptoje temen....

Atehere ky eshte faji yt dhe jo i dashurise nuk mund te urrehet dashuria per fajin tend ....perqendrohu pak tek dashuria reciproke ;)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
po reciproke esht mi lexoj mire postimin lol e dua me teper sec duhet me do me teper sec duhet....po kto lidhje asnjeher sperfundojn mire...
atehere ky eshte faji yt dhe jo i dashurise nuk mund te urrehet dashuria per fajin tend ....perqendrohu pak tek dashuria reciproke ;)
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
po reciproke esht mi lexoj mire postimin lol e dua me teper sec duhet me do me teper sec duhet....po kto lidhje asnjeher sperfundojn mire...

Hehehe je shprehur gabim pra gjithsesi pas editimit u rregullua :)
Dashurite e medha jane gjithmone te pamundura :)
 
Redaktimi i fundit:

baby-angel

Thpilt
po reciproke esht mi lexoj mire postimin lol e dua me teper sec duhet me do me teper sec duhet....po kto lidhje asnjeher sperfundojn mire...

LOL Se mos merrni si shembull Romeon dhe Zhulin..:D
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Dakort me poezine e mesiperme ,por vetem nje term nuk e kuptova.
Ne fakt mu duk pa kuptim fare termi "dashuri e vyer". Sos
 

baby-angel

Thpilt
Dakort me poezine e mesiperme ,por vetem nje term nuk e kuptova.
Ne fakt mu duk pa kuptim fare termi "dashuri e vyer". Sos

= dashuri me vlere,e rendesishme dmth..:)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
flm per inkurajimin...:D

hehehe je shprehur gabim pra gjithsesi pas editimit u rregullua :)
dashurite e medha jane gjithmone te pamundura :)
 

inushja2

preshevare
"kujtime lot-prurese
shpirtin e kane pushtuar... "


Kuptohet ... kur dikush te ben te vuash .. nuk ta kthen dashurine qe mer ... do ndjehesh e lenduar, do deshirosh te gjesh forcen per ta larguar nga jeta jote..dhe n pamundesi te gjetjes se ksaj force ..ne pamundesi per te ndaluar se dashuruari ate qe se meriton ate dashuri .. te pakten mendon se e urren.. e urren sa her qe nuk esht pran teje (pikerisht sepse e do te jet) E urren sepse ste pergjigjet ne telefon (pikerisht sepse deshiron me shpirt qe t pakten zerin tja degjosh) E urren dhe e dashuron i thuhet ksaj?
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
vazhdon...

kujtime lot-prurese
shpirtin e kane pushtuar...

Por ti nuk vonon
dhe si dikur qenien time e zoteron
lotet e ndalojne udhetimin e tyre
ne shenje respekti per nje dashuri te vyer

hej spo bejm analysa ktu asnjeri si esht pergjigjur pyetjeve...:lexim::lol:


"kujtime lot-prurese
shpirtin e kane pushtuar... "


Kuptohet ... kur dikush te ben te vuash .. nuk ta kthen dashurine qe mer ... do ndjehesh e lenduar, do deshirosh te gjesh forcen per ta larguar nga jeta jote..dhe n pamundesi te gjetjes se ksaj force ..ne pamundesi per te ndaluar se dashuruari ate qe se meriton ate dashuri .. te pakten mendon se e urren.. e urren sa her qe nuk esht pran teje (pikerisht sepse e do te jet) E urren sepse ste pergjigjet ne telefon (pikerisht sepse deshiron me shpirt qe t pakten zerin tja degjosh) E urren dhe e dashuron i thuhet ksaj?
 

inushja2

preshevare
vazhdon...

kujtime lot-prurese
shpirtin e kane pushtuar...

Por ti nuk vonon
dhe si dikur qenien time e zoteron
lotet e ndalojne udhetimin e tyre
ne shenje respekti per nje dashuri te vyer

hej spo bejm analysa ktu asnjeri si esht pergjigjur pyetjeve...:lexim::lol:

ishte shum e kuptueshme pergjigja sikur te lexohej besoj :kercim:

ka raste kur mund edhe ta dua edhe ta urrej (t pakten kshu quhet tema) dhe jan ato raste qe i kam then me lart !

Dhe duhej analysa ..se perndryshe sdo ja kishim haberin ca po do me then :p
 

baby-angel

Thpilt
vazhdon...

kujtime lot-prurese
shpirtin e kane pushtuar...

Por ti nuk vonon
dhe si dikur qenien time e zoteron
lotet e ndalojne udhetimin e tyre
ne shenje respekti per nje dashuri te vyer

hej spo bejm analysa ktu asnjeri si esht pergjigjur pyetjeve...:lexim::lol:

LOL te faqja 1 ke ca pergjigje po dhe kendej matane seshte keq :D
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Ne fakt cfare ke shkruar jan arsye qe mund te cojn drejt urrejtjes por nuk jan ne rastin tim...sme ka ber te vuaj...me do sa e dua...sdo te me lendoj apo te me leri pa te reja me dite te tera...perkundrazi eshte e kunderta...
ishte shum e kuptueshme pergjigja sikur te lexohej besoj :kercim:

ka raste kur mund edhe ta dua edhe ta urrej (t pakten kshu quhet tema) dhe jan ato raste qe i kam then me lart !

Dhe duhej analysa ..se perndryshe sdo ja kishim haberin ca po do me then :p
 

inushja2

preshevare
Ne fakt cfare ke shkruar jan arsye qe mund te cojn drejt urrejtjes por nuk jan ne rastin tim...sme ka ber te vuaj...me do sa e dua...sdo te me lendoj apo te me leri pa te reja me dite te tera...perkundrazi eshte e kunderta...

po mire mi yll ..une nuk jam fallxhore ta di rastin tend LOL prandaj un citova ato vargje..te cilat me lan mua te nenkuptoja ate qe kuptova ...
Dhe mudn te jet pergjigja ime, kur une mund t adua dhe ta urrej dike ne t njejten kohe
Shpresoj t jem e qarte , me ne fund!
 

baby-angel

Thpilt
E di si eshte puna, njeriu kur ska probleme i shpik vete ato..:D
Ca merziten se si duan e ca se i duan ,ec e merre vesh..:eek:hh: :D
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Shume e qart mi je...Te ka ndodhur ndonje here ty ...?

Dhe mudn te jet pergjigja ime, kur une mund t adua dhe ta urrej dike ne t njejten kohe
Shpresoj t jem e qarte , me ne fund!
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Ahahaha ja kjo...E di qe se ke keq ti...Po ja qe per here te pare ne jeten time mendoj pak me larg se e nesermja...

E di si eshte puna, njeriu kur ska probleme i shpik vete ato..:D
Ca merziten se si duan e ca se i duan ,ec e merre vesh..:eek:hh: :D
 

inushja2

preshevare
Shume e qart mi je...Te ka ndodhur ndonje here ty ...?

Po mi, ja pikerisht tani po me ndodh ... sa shume e dua ta kem prane tani..e sa e urrej qe se kam, svje dot, ska pasaport, ska faj ai,
"fajin e ka qeveria e qelbet"........:D


P.S pse e ke kaq kompleks ta pranosh ti, se mar vesh? :)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Ca te pranoj...?
Po mi, ja pikerisht tani po me ndodh ... sa shume e dua ta kem prane tani..e sa e urrej qe se kam, svje dot, ska pasaport, ska faj ai,
"fajin e ka qeveria e qelbet"........:D


P.S pse e ke kaq kompleks ta pranosh ti, se mar vesh? :)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Top