E urrεj... sε ε dua...

sexy_pussycat_

Maçokε.
E urrej....
dhe perseri E dua...!!!!!

Si nje mjegull e zymte
qendron ti prane meje
Si nje enderr konfuze
mosperfillese e rreme...

Urrejtje makabre
dashuri e copetuar
kujtime lot-prurese
shpirtin e kane pushtuar...

Por ti nuk vonon
dhe si dikur qenien time e zoteron
lotet e ndalojne udhetimin e tyre
ne shenje respekti per nje dashuri te vyer...

Te urrej
dhe perseri te dua
urrejtje e perpunuar
dashuri e pakontrolluar...


Urrej dashurine bashke me te dhe ty...:(

Po ju ç'relatash keni me dashurine...?

Ju pelqen apo e urreni...? :lexim:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Ta urrej dashurine ????
As qe behet fjale ,madje kur ndjej ndonje simpati te vogel me behet qejfi dhe them ....wow qenka ende gjalle dashuria ime :)
Ku ka gje me te bukur sesa te ndjesh per dike ???Mua me pelqen dashuria .....Per dashurine o zot ,qe shemb nje burre ,qe s'e pat ndjere dot gruaja kurre .....
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Dashuria jote?? Per ke?? Apo ne pergjithsi...Mua dashuria sme sjell asgje pervecse vuajtjee ulje pffff...

Ta u
rrej dashurine ????
As qe behet fjale ,madje kur ndjej ndonje simpati te vogel me behet qejfi dhe them ....wow qenka ende gjalle dashuria ime :)
Ku ka gje me te bukur sesa te ndjesh per dike ???Mua me pelqen dashuria .....Per dashurine o zot ,qe shemb nje burre ,qe s'e pat ndjere dot gruaja kurre .....
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
E po duhet te shikosh veten tende e dashur se vet nga fjala dashuri te sjell gezim e hare. Nuk me besohet se nje njeri thote se dashuria me sjll vujatje. ose e kam kuptuar une gabim. mbase thua kur mbaron nje dashuri? na e sqaro pak me shume e dashur.
 

baby-angel

Thpilt
:) Shume e bukur tema..:puc
Ka dhe raste kur mund ta urresh dashurine, por dhe kjo urrejtje prape pjese e dashurise eshte...
"Nuk mund te urresh dike qe do, do ishte nje urrejtje plot dashuri".. ;)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Poezia ta sqaron me mire... urrejtja dhe dashuria jane te nderlidhura per mua....Ku esht gezimi ateher....Kur e dua ne urrejtje...Kur me do ne cmenduri...?

E po duhet te shikosh veten tende e dashur se vet nga fjala dashuri te sjell gezim e hare. Nuk me besohet se nje njeri thote se dashuria me sjll vujatje. ose e kam kuptuar une gabim. mbase thua kur mbaron nje dashuri? na e sqaro pak me shume e dashur.
 

baby-angel

Thpilt
Poezia ta sqaron me mire... urrejtja dhe dashuria jane te nderlidhura per mua....Ku esht gezimi ateher....Kur e dua ne urrejtje...Kur me do ne cmenduri...?

Nuk eshte gjithmone ashtu ylli :)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Jo skam...Ma shpjego ti...Po mundesisht nga experienca personale...;) se ashtu e kuptoj me mire...


Dashuria e vertete ke njohuri mbi te :)???
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Jo skam...Ma shpjego ti...Po mundesisht nga experienca personale...;) se ashtu e kuptoj me mire...

Experiencat personale nuk i spjegoj neper forume une , mgjth nqs nuk ke do i kesh ndonje dite nese e lejon te ndodhe kjo ....,duaj dhe lejo te te duan i thone :)
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Cme duhen 5 min 10 apo 15....?

po ti pse ngaterron k.. me dollarin nese dashuria i jep strese tjetres dhe vuajtje atehere un po i them qe jep dhe kenaqesi te pakten per 2 minuta se un aq e kom lali sbaj dot ma shum
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Psh dashuria e vertet per mua nuk vdes kurre...ti qe e ke njohur nga afer si ka perfunduar...?

Pastaj me duket se ke kuptuar temen...un dua e lejoj te me duan me teper sec duhet...Kjo me ben te vuaj... kuptoje temen....

Experiencat personale nuk i spjegoj neper forume une , mgjth nqs nuk ke do i kesh ndonje dite nese e lejon te ndodhe kjo ....,duaj dhe lejo te te duan i thone :)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Shume Shume pak mbajtke...mjer e dashura...:D Ktu spo flasim per akt po per ndjenja gjithsesi...:)

po ti pse ngaterron k.. me dollarin nese dashuria i jep strese tjetres dhe vuajtje atehere un po i them qe jep dhe kenaqesi te pakten per 2 minuta se un aq e kom lali sbaj dot ma shum
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Shume Shume pak mbajtke...mjer e dashura...:D Ktu spo flasim per akt po per ndjenja gjithsesi...:)

skam lali te dashur dhe po ta kem ska gjo qe eshte pak se kom shok sa te dush
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Waww Kulmiiii....Ste duartrokas dot se i kam duart te zena...:lexim:
skam lali te dashur dhe po ta kem ska gjo qe eshte pak se kom shok sa te dush
 

eldi

trafikante
Po ju ç'relatash keni me dashurine...?

Ju pelqen apo e urreni...?

lali si mund te ndodh te urresh dashurine?????? po pate urrejtje per dashurin dihet se ke shum xhelozi, dhe po pate xhelozi dihet se sje per asnji.
nuk mund te thuhet urreni dashurine, ate poezine qe ke vene aty, mund ta japesh dhe e ke vene shum bukur me figurat letrare, per ta siperuar me teper ose per ta vene ne pah se ceshte dashuria, sepse ajo te ngreh ne qiellin e 7 dhe te fut po nen 7 metra ne toke.
me ate poezi qe lexova mund te quhet pak a shum si dashuri platonike.
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Bahhh vetem xhelozi te madhe qe skam lol....:kercim:
Mendimi ngelet yti....
 

baby-angel

Thpilt
Po ju ç'relatash keni me dashurine...?

Ju pelqen apo e urreni...?

lali si mund te ndodh te urresh dashurine?????? po pate urrejtje per dashurin dihet se ke shum xhelozi, dhe po pate xhelozi dihet se sje per asnji.
nuk mund te thuhet urreni dashurine, ate poezine qe ke vene aty, mund ta japesh dhe e ke vene shum bukur me figurat letrare, per ta siperuar me teper ose per ta vene ne pah se ceshte dashuria, sepse ajo te ngreh ne qiellin e 7 dhe te fut po nen 7 metra ne toke.
me ate poezi qe lexova mund te quhet pak a shum si dashuri platonike.

Sjam dakort me kte, edhe mund ta urresh dashurine se te ka bere te vuash, apo per shume arsye te tjera..ska lidhje xhelozia..
Gjths mendoj qe eshte urrejtje qe kalon.. :)
 

eldi

trafikante
Bahhh vetem xhelozi te madhe qe skam lol....:kercim:
Mendimi ngelet yti....

ateher i bie qe te kesh dashur dike dhe nuk te ka dashur, ose ta ka lene ate dashuri ne mes, dhe kjo gje te ka bere qe te kesh urrejte dhe merzitje brenda vetes. mos ndoshta je duke e kalu dhe ne kete periudhe dhe e ke te fresket si muhabet, dhe gjen diku qe te shfryhesh, por tani per tani mund ta kesh ate urrejte per dashurine, por me vone te ngjall me shum deshire per te patur dashuri.:ciaoo:
 

eldi

trafikante
Sjam dakort me kte, edhe mund ta urresh dashurine se te ka bere te vuash, apo per shume arsye te tjera..ska lidhje xhelozia..
Gjths mendoj qe eshte urrejtje qe kalon.. :)

po kete pak a shum e kam sqaruar me siper. :)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Pse me duket vetja sikur jam te psikologu...? Nqs sjam si te gjith te tjeret do te thot qe jam anormale..?...Asgje nga ato qe ke permendur sme pershtatet...E urrej se e dua shume...E dua deri ne urrejtje...kaq e veshtir per tu kuptuar esht...?.

ateher i bie qe te kesh dashur dike dhe nuk te ka dashur, ose ta ka lene ate dashuri ne mes, dhe kjo gje te ka bere qe te kesh urrejte dhe merzitje brenda vetes. mos ndoshta je duke e kalu dhe ne kete periudhe dhe e ke te fresket si muhabet, dhe gjen diku qe te shfryhesh, por tani per tani mund ta kesh ate urrejte per dashurine, por me vone te ngjall me shum deshire per te patur dashuri.:ciaoo:
 

baby-angel

Thpilt
Pse me duket vetja sikur jam te psikologu...? Nqs sjam si te gjith te tjeret do te thot qe jam anormale..?...Asgje nga ato qe ke permendur sme pershtatet...E urrej se e dua shume...E dua deri ne urrejtje...kaq e veshtir per tu kuptuar esht...?.

Per mua je si gjithe te tjeret..ne kuptimin qe te gjitheve na ka ndodhur ta urrejme sepse e kemi dashur po skemi marre ate qe prisnim nga ajo.

""Duaj ate qe ke dhe jo ate qe duhet te kesh,
Se bota eshte ajo qe eshte
dhe jo ajo qe duhet te jete"" :puthje:
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
:D problemi im esht se esht ne te tashmen jo ne te shkuaren...e urrej tani dhe jo se ka ndodhur dicka qe sme ka pelq apo tjeter....crazy hein...:p

per mua je si gjithe te tjeret..ne kuptimin qe te gjitheve na ka ndodhur ta urrejme sepse e kemi dashur po skemi marre ate qe prisnim nga ajo.

""duaj ate qe ke dhe jo ate qe duhet te kesh,
se bota eshte ajo qe eshte
dhe jo ajo qe duhet te jete"" :puthje:
 

eldi

trafikante
Pse me duket vetja sikur jam te psikologu...? Nqs sjam si te gjith te tjeret do te thot qe jam anormale..?...Asgje nga ato qe ke permendur sme pershtatet...E urrej se e dua shume...E dua deri ne urrejtje...kaq e veshtir per tu kuptuar esht...?.

je shum ne rregull mi motra, se dhe mua me ka ndodhur e njejta gje, qe e kam urruer dike se e kam dashur dhe skam dashur qe ta dua aq shume,dhe me pas e kam urryer se skam arritur deri aty sa te duheshim. :eek:hh:
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Jo per mua esht reciproke(dhe ai kshu)....dhe skam arsyet e tua te urrejtjes...ti i ke krejt llogjike...:(.
je shum ne rregull mi motra, se dhe mua me ka ndodhur e njejta gje, qe e kam urruer dike se e kam dashur dhe skam dashur qe ta dua aq shume,dhe me pas e kam urryer se skam arritur deri aty sa te duheshim. :eek:hh:
 
Top