• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Durrës, këputet kavoja e ashensorit, humb jetën 15-vjeçari

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Durrës, këputet kavoja e ashensorit, humb jetën 15-vjeçariNjë 15-vjeçar, me inicialet K.L., banues në Durrës, ka humbur jetën pasi ka rënë nga një lartësi prej 6 metrash.

Ngjarja ka ndodhur në fabrikën e këpucëve në lagjen 14 në Shkozet dhe policia bën me dije se adoleshenti ka rënë në gropën e ashensorit pasi këtij të fundit i është këputur kavoja.

Në ndërtesën 3-katëshe që ndodhi incidenti, punonte dhe nëna e 15-vjeçarit, i cili sipas dëshmitarëve kishte bërë disa xhiro me ashensor.

K.L kishte shkuar për të pritur të ëmën dhe gjatë kësaj kohe po lozte duke hipur e zbritur në ashensorin e jashtë i cili përdorej nga firma për transportimin e materialeve. Firma kryente aktivitetin e saj në katin e tretë të ndërtesës.

Në një moment në ashensor ka hipur dhe një punonjës i firmës 44 vjeçari 44 vjeç i cili po transportonte materiale. Ky i fundit ka pësuar fraktura pasi është rrëzuar dhe ai në gropën e ashensorit në tentativën për të ndihmuar djaloshin.

“Duke lëvizur në ashensorin e kësaj godine ka rënë nga një lartësi 6 m shtetasi K.L. 15 vjeç, banues në Durrës, I cili kishte shkuar për të parë nga kureshtja.

Ndërkohë, shtetasi B. D. 44 vjeç, banues në Rrashbull, Durrës, punonjës pranë kësaj firme, i cili ka shkuar për të ndihmuar shtetasin K.L. në tentative për t’i shpëtuar jetën, janë rrëzuar të dy bashkë në gropën e ashensorit”, – thuhet në deklaratën e policisë.

Aksidenti tragjik ka ndodhur ditën e djeshme dhe policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen.
g.shqip
 
Top