Cfare ju trishtoj (merziti)sot?

Nisur nga fotoja me poshte me erdhi dhe ideja,ne jemi qenie sociale,keshtu qe s`kemi vetem momentet e gezimit por dhe pjalmin tjeter,trishtimin,merzine.

~Mua me trishtoj tani fotoja me poshte.


The last photo ever taken of Hachikō, a Japanese Akita dog remembered for his unwavering loyalty to his owner. Hachikō belonged to Professor Eizaburo Ueno who lived in Shibuya and taught at Tokyo Imperial University during the 1920s.
Every day, Ueno would walk to Shibuya Station with Hachikō and take the train to work. Once he was done for the day, he would take the train back and return to the station at precisely 3 PM. Hachikō would always be there waiting patiently to accompany the professor home. One day, Ueno suffered a stroke and never returned to the station. Hachikō thought he’d come back and went to the station every day for 9 years until his own death in 1935.

265244648_4422887907823985_8926155679309346697_n.jpg


265941979_4422888024490640_937915432516944033_n.jpg


Tani s`di ne kemi ndonje teme te peraferte me kete,nese po kush e gjenee,ta sjell dhe i bashkojme! :p
 
O po nuk pi ujë më mërzia te unë 🥱🥱
Aq shumë u acarua nga unë sa në fund më tha ti qofsh për atë buzëqeshje 😁
 
O po nuk pi ujë më mërzia te unë 🥱🥱
Aq shumë u acarua nga unë sa në fund më tha ti qofsh për atë buzëqeshje 😁
Ç'kuptim ka buzëqeshja pa merzinë?
Drita pa ërresirën
E mira pa të keqën
Falja pa gabimin

Zoti pa djallin
Shpëtimi pa mëkatin
Parajsa pa ferrin

Dielli pa reshjet
Deti pa tokën
Të ftohtit pa të nxehtit
🤪🤪
Provoje edhe merzinë se duhet që t'i japësh më shumë rëndësi buzëqeshjes 😄
 
Ehaaaaaaaaaaaaaa
cit: dikush qe e njoh, e mencur dhe e zgjuar dhe e kam shume xhan😍


Ja mesova mire, gjuhen merzitjes
Nuk ma ka enda, ne xhep ta mbaj
Zemren time, e dua te gezueshme
Vec te qeshe, e kurre te mos qaj🥰
 
Ç'kuptim ka buzëqeshja pa merzinë?
Drita pa ërresirën
E mira pa të keqën
Falja pa gabimin

Zoti pa djallin
Shpëtimi pa mëkatin
Parajsa pa ferrin

Dielli pa reshjet
Deti pa tokën
Të ftohtit pa të nxehtit
🤪🤪
Provoje edhe merzinë se duhet që t'i japësh më shumë rëndësi buzëqeshjes 😄
Ja di vlerën buzëqeshjes dhe kjo fal mërzitjeve të së shkuarës 😊
Unë jam Hila 😁,e ke parë ndonjëherë diellin ti të ngryset?!
Mërzitja nuk më shkon mua ushtarë 😁,është masë e vogël për 1 shpirt si ky i imi 🤗
 
Ka filluar të më lej kujtesa si duket.
Para se të dal fika lavatriçen,pjasterin e hoqa karikusin e telefonit nga karimi.
Dola nga dera,zbrita tek shkallët.
U ktheva sërish,nëse i kam fik të gjitha apo jo.
U plaka më duket😋😋🤗.
 
Ka filluar të më lej kujtesa si duket.
Para se të dal fika lavatriçen,pjasterin e hoqa karikusin e telefonit nga karimi.
Dola nga dera,zbrita tek shkallët.
U ktheva sërish,nëse i kam fik të gjitha apo jo.
U plaka më duket😋😋🤗.
Unë kam 4 vite që më ka lënë 🤣🤣që kur jam bërë mami 🤣
 
Dicka qe ndodhi dje
Seriozisht sdi si ta pertyp
Se me ngeli menja aty

Te pyes krenarine time... Ehe
E knaq fare pastaj

Por Mos te pyes krenarine, e di qe do ishte me keq.
Dilem. Torture dilem
 
Une e paskam hap kete temen!? Ahahaha.
Nje burre ne moshe , por jo plak, qe kerkonte neper koshat e mbeturinave ne qender. :(
Dreqin, kishte nje shikim te vrare, por te paster dhe fisnik.
Pastaj uli syte dhe u largu per ne koshin tjeter.
Jeta kjo mizere e padrejte.
 
Top