A vuajne qytetaret e Tiranes me mbi popullizmin qe po ndodh !?

Shqiiperia eshte shume e vogel per tu ndare ne veri-jug, tironc-myzeqar etj etj.
Keto jane fakte jo ndasi
Tirana deri te xhamia e kish kufirin ,u be ajo qe eshte prej levizjes se lire
Na pelqen a jo
Ama me vjen per te qesh kur ca si une vetem pse kane lindur ne Tirane vetquhen tironca
Persinalisht preferoj te them se nga vij e jo ku ka lindur

Pastaj qe tironcit jane 2 lek buke e 5 lek qejf ja fusin kot
 
Keto jane fakte jo ndasi
Tirana deri te xhamia e kish kufirin ,u be ajo qe eshte prej levizjes se lire
Na pelqen a jo
Ama me vjen per te qesh kur ca si une vetem pse kane lindur ne Tirane vetquhen tironca
Persinalisht preferoj te them se nga vij e jo ku ka lindur

Pastaj qe tironcit jane 2 lek buke e 5 lek qejf ja fusin kot
Une po flas per njerezit,jo per shtrirjen gjeografike. Me kte llogjike asnje qytet ska ekzistuar,jane krijuar nga fshatrat perreth.
 
Shyqyr qe skemi lind e sjemi rrit ne Tiron .. se ca do thone kta bavarezt se di vallahi ..jane vetem 18 % dembabedem ktu ku jetoj .. te tjeret te ardhur te gjithe.. i solli Sale Berisha 🙄
 
Ne fakt as qe duhet te ankohen se krejt leku i shqiperise ne tr shkon dhe me kte rast ka me shume vende pune e jetese me te mire
 
Top