Zjarri del nga kontrolli në Sazan, dëgjohet shpërthimi i predhave

WhatsApp-Image-2022-06-05-at-9.39.59-PM-960x720.jpeg

WhatsApp-Image-2022-06-05-at-9.39.37-PM.jpeg
Situatë shqetësuese është krijuar si pasojë e zjarreve të rënda mesditën e së dielës në ishullin e Sazanit.
Me dhjetëra zjarrfikës, por edhe shumë ushtarë janë bashkuar për të vënë në kontroll vatrat e zjarrit, por pa ia arritur qëllimit, pasi gjatë mbrëmjes zjarri është bërë më problematik.WhatsApp-Image-2022-06-05-at-9.39.48-PM-1-540x720.jpeg
Predhat gjenden masivisht në ishull dhe kjo e ka kthyer këtë ndërhyrje tejet të rrezikshme. Madje raportohet se janë dëgjuar edhe disa shpërthime. Një shpresë për vënien e situatës nën kontroll është ndërhyrja nga ajri.

A2news.com
 
Top