Zemra nuk i shpreh ndjenjat veç me "Të dua" dhe "Të kam xhan".

"Të kam pasur në mendje këto ditë..."
"Je në lutjet e mia..."
"Më ka marrë malli..."
"Kam nevojë për mendimin tënd..."
"Kujdesu për veten..."
"Mos rri shumë vonë zgjuar..."
"Kam gatuar recetën tënde të preferuar..."
"Mos m'u mërzit..."
"Fjete mirë mbrëmë...?"
"Kur do të pimë një kafe bashkë?"
"Jam këtu nëse ke nevojë për mua..."
"Vishu mirë, se bën ftohtë jashtë..."
"Dëshiron të flasim?"
"Do ia dalësh..."
"Jam i sigurt se gjithçka do të shkojë siç duhet..."
"Kam besim në ty..."
"Ti meriton më të mirën..."
"Mos hiq dorë nga ëndrra jote..."
"Jepi shpirtit tënd krahë..."
* Zemra nuk i shpreh ndjenjat veç me "Të dua" dhe "Të kam xhan".

Bota e saj është shumë më e gjerë e shumë më e pasur sesa këto dy fjali.
Sytë e zemrës nuk njohin veç një ngjyrë e brendësia e saj nuk njeh veç një dimension.
Sa herë që mbetet pa fjalë, ajo gjen pafund forma të tjera për të përcjellë dashurinë që rrit e ushqen së brendshmi.
//K.Smajlaj

photo-1565883024419-08511e323216I solla keto shprehje per kedo qe s'para e shpreh shume dashurine, lool
Po ju si e shprehni?! :lol:😁
 
Tani or cunn,deshirat jane nje gje,realiteti gje tjeter. :p
Ne njerzit me iluzione si ushqejme,se keshtu ndertojme nje shoqeri forumore boshe. :p
Te lutem nashiii.
po mthua qe ky stan qyt bylmet ka 😂,

se bej gallata une ...se kam kuptu disa mi marrin seriozisht 🤣

Kur te vij te stani nese kam uri ta po ha cte me dali para 😂😂
 
hajt ma ka ngel zoti per te gjithe, por me e dasht me e cu fjaline ne fund zoti per te gjithe i drejte, ndaj zoti per vete une per vete e ti per vete ...ashtu fillikat
Ne thelb cdo gje ashtu funksionon.
Tjerat jane mbeshtetje psikollogjike dhe forma e vetme ngelet bashkpunimi ,por nuk merret si kordinat e domosdoshme e bashkesise,por si sherbim fillestar i vetvetes sone eshte ne thelbin e nenunit.
 
Ne thelb cdo gje ashtu funksionon.
Tjerat jane mbeshtetje psikollogjike dhe forma e vetme ngelet bashkpunimi ,por nuk merret si kordinat e domosdoshme e bashkesise,por si sherbim fillestar i vetvetes sone eshte ne thelbin e nenunit.
ti prap ma kthen topin te fusha jote 😂 sa e papame qe je 🤣
 
Jam tip që e shpreh dashurinë shumë ,ashtu të pastër pa filtra ...si fëmijë 🙂
Zemra ime do të shpreh edhe më shumë por me kalimin e kohës jam bërë selektive
 
Psss po si te them. Po ja kshu. Gjithesecili ne menyren e tij. Une prsh nuk di ti them me fjale. 😌
 
Top