Video historike ..

Love

βeℓℓe â๓e
Këtu mund të postoni video të historisë shqipëtare..!


Gjergj Kastrioti dokumentari i ri Pjesa 1Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 2Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 3Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 4Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 5

 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Video historike ..

Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 6Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 7Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 8

[video=youtube;hsdWOo-QakA]https://www.youtube.com/watch?v=hsdWOo-QakA[/video]

Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 9Gjergj Kastrioti dokumentar. Pjesa 10

 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Video historike ..

Lidhja Shqiptare e Prizrenit dhe Copëtimi ShqipërisëBAJRAM CURRI - DokumentarRRETHIMI I SHKODRESTrokitje ne historine Ilire. Varri i mbretit Gent ITrokitje ne historine Ilire. Varri i mbretit Gent II

 

Lauri

Anunnak
Pe: Video historike ..

King Zog's Wedding In Albania (1938)

 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Video historike ..

Tirana e vitit 1973

Në këtë video të realizuar në Tiranën e viti 1973, janë disa fragmente tepër interesante për kryeqytetin shqiptar.

Ky është një nga dokumentarët më të rrallë të realizuar nga gazetarët e huaj në Shqipëri, konkretisht francezë, pasi ata ishin të vetmit që mund të realizonin këto xhirime të “habitshme” brenda vendit të izoluar komunist.


[video]https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xap1/v/t43.1792-2/12444257_498161613678505_1070744754_n.mp4?efg=eyJy bHIiOjE4NzgsInJsYSI6NDA5NiwidmVuY29kZV90YWciOiJzdm VfaGQifQ%3D%3D&rl=1878&vabr=1252&oh=47ab8c0b88570db095927eb39a7e67fd&oe=56E30FE7[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Video historike ..

Italia dhe Shqiperia i deklarojne lufte Serbise dhe Greqise

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Video historike ..

Shqiperia, vendi perballe.

 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Shkupi, një histori ilire

 

Lauri

Anunnak
Shqipëri, 1929: Në kohën e Mbretit Zog, ushtria shqiptare kishte avion, ndërsa sot nuk e ka asnjë avion luftarak.
Video e rrallë me zë!
 

Lauri

Anunnak
Elena kocaqi flet per sabotimin e trojeve shqiptare nga sllavoruset.

 

Lauri

Anunnak
Mars 1917, Korçë. Pamje filmike të rralla të Themistokli Gërmenjit me ushtarakë të tjerë Shqiptarë dhe vullnetarë, gjatë stërërvitjes me oficerë të ushtrisë Franceze gjatë Luftës Parë Botërore.

Falë Themistokli Gërmenjit dhe patriotëve të tjerë shqiptarë u arrit që të mbrohej Korça dhe rrethinat nga aneksimi grek.

Filmimi është realizuar nga oficerë të ushtrisë Franceze.

March 1917, Korça. Rare footage of Themistokli Gërmenji with other Albanian soldiers and volunteers, during training with French army officers during the First World War.
Thanks to Themistokli Gërmenji and other Albanian patriots, Korça was protected from Greek annexation.

 

Lauri

Anunnak
Diber:
historia e 300 nuseve me duvak:
Sulltan Murati i kerkon Dibres 300 nuse me lidh miqesi me 300 oficer turq,
Dibranet i vëjn kusht Sulltanit.........
Historia më mbreslense e të gjitha kohrave.
-Degjojeni historine nepermbjet këngës


 
Top