U ekzekutua nga ish-bashkëshorti teksa hante bukë, kjo është 23-vjeçarja që u vra në Fier

Vajza

Antarë i Respektuar

U ekzekutua nga ish-bashkëshorti teksa hante bukë, kjo është 23-vjeçarja që u vra në Fier​

11/09/2021 09:10
f1-2-1.jpgVajza që shihni në foton e siguruar nga Top Channel është 23-vjeçarja Sabrina Benga, e cila u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e prindërve të saj, nga ish-bashkëshorti, 31-vjeçari Elton Metaj.


Nënë e një vajze të mitur do të përcillet sot për në banesën e fundit, ndërsa policia bëri të mundur arrestimin e autorit të krimit që tronditi mbarë opinionin publik.
Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar rreth orës 22:50, në fshatin Zhupan, teksa Elton Metaj kishte shkuar në banesën e prindërve të saj dhe e ka qëlluar duke ngrënë bukë.

Autori i krimit, Elton Meta njihej si një person problematik. Top Channel ka mësuar gjithashtu se më 20 shtator të vitit të kaluar, 31-vjeçari ka marrë peng familjarët e viktimës. Është dashur ndërhyrja e policisë që të liroheshin personat e marrë peng. Ndërkohë po një vit më parë ai u gjykua për 3 akuza: armëmbajtje pa leje, dhunë në familje dhe pengmarrje.

/TopChannel
 
Edhe nje tjeter lule ne tjetren jete,nga njerez kriminel.
E me kriminel ligji Shqiptar, qe si ben shembull,ti vras ne mes te sheshit disa,qe tjeret te zene mend,qe jeta njerzore nuk preket!
 
Ca jane kto kafshe kshu mer?
Se vec njerez nk quhen.
Zot na ruj, nje vit i keq ky...
 
Me erdh aq keq. Aq vajze e re!
Keshtu eshte kur lirohen nga burgu pa mbaruar afati!
Asaj i shkofte shpirti ne Xhennet!
Dhe burra te tille uroj tu ngulitet nkoke se jeta merret vec prej Zotit!
 
Mendo dhe me urdher mbrojte nga gjykata.
Perfundimisht mbeten kafshe nuk kane per tu bere ndonjehere njerez shqipot!
 
Mendo dhe me urdher mbrojte nga gjykata.
Perfundimisht mbeten kafshe nuk kane per tu bere ndonjehere njerez shqipot!

Jo vetem ne shqiperi...
Por ne gjith mbare boten femra, per nje pjes jo dhe aq te vogel meshkujsh, shihet si prone.

Screenshot_20210910-203623_Facebook.jpg
 
Un nuk di pse i lejojn gjerat me ardhe deri tek e keqja!!
Kur nuk shkon me mir mi ja liru rrugen cdo njerit..po bashk nuk keni lind.po jetojn njerzit pa prind se i kan lind e jo me partnerit-es
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 33.3%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 33.3%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 11.1%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 1 3.7%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.4%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 11.1%
Back
Top