• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

U duhen 30 sekonda ta lexoni këtë rrëfim, mirëpo do t’u jap mësim për jetën

Arfenilla

Themelues i ForumitNjë djalosh doli me gjyshin e tij të shëtis nëpër rrugët e Parisit. Në një vend dëgjuan një myshteri se si i ankohet një këpucëtari. Njeriu i thoshte se diçka nuk është në rregull me këpucët e tij. Këpucëtari i dëgjoi me qetësi ankesat, i kërkoi falje dhe i premtoi se do ta ndreq gabimin.

Më vonë djaloshi me gjyshin e tij u ulën në një lokal për të pirë kafe.

Një burri në tavolinën afër, kamerieri i tha të lëviz pakës që të ketë mundësi të kaloj. Burri reagoi ashpër dhe nuk lëvizi fare.

“Asnjëherë mos harro atë që pa,” i tha gjyshi djaloshit. “Ai këpucëtari pranoi ankesën e blerësit, ndërsa ky njeri afër nesh nuk dëshiroi të lëviz. Njerëzit që bëjnë punë të dobishme nuk u pengojnë kritikat, ndërsa ata që nuk bëjnë asgjë të dobishme, gjithmonë mendojnë se janë të rëndësishëm dhe paaftësinë e tyre e fshehin prapa arrogancës dhe autoritetit
.”
Ngjarje e treguar nga Paulo Coelho
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: U duhen 30 sekonda ta lexoni këtë rrëfim, mirëpo do t’u jap mësim për jetën

Cfare perkthimi skandalo
 
Top