• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Turqit shpiken trekendshin..:) اka është trigonemtria?

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Turqit shpiken trekendshin..:) اka është trigonemtria?

E verteta është se cdo popuj neper histori ka kontribuar ne shkence dhe ne dije . Problemi qendron tek te krishteret pse i kane mbuluar te arriturat shkencore nga muslimanet ne te gjitha fushat ? Pse ne s'kemi mesuar per te arriturat e muslimaneve ketu ne Kontinentin e Evropes ?! Pergjigjja është e kuptueshme . Per ata Lauri është i krishtere dhe nuk është muslimane !
Kot e kane. E verteta cdohere ka triumfuar, e do te triumfoje prap deri ne qamet, heret apo vone. Njerezit qe i futen shkences, e kuptojne te verteten, ndersa ata qe mesojne shkencen nepermjet mediave dhe internetit, cdohere do tmesojne vetem zi, andaj edhe u është shperlare truri :plazh:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Turqit shpiken trekendshin..:) اka është trigonemtria?

Shkenctaret arrine fizikisht atje ku trushplaret imagjinojne..!!


 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Turqit shpiken trekendshin..:) اka është trigonemtria?

“Ne atyre (pabesimtarëve) do t'ua dëftojmë argumentet tona në hapësirat tokësore e qiellore (horizonte), si dhe në vetveten e tyre, derisa t'u bëhet plotësisht e qartë se ai (Kur'ani) është i vërtetë, Vallë a nuk të mjafton ty që Zoti yt është dëshmues i çdo gjëje” (Fussilet, 53).

Ajeti per trushplaret :plazh:
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
O Lauri, mire ti qe jep tezen "fluturon gomari" po tre faqe postimesh (qe nuk bera mundimin t'i lexoj) çfarë thone mo si perfundim fluturon apo nuk fluturon gomari?!

Se une them qe nuk fluturon mo ndaj po te pyes...

-Te kishin zbuluar turqit "trigonometrine" ne Londer do rrezoheshin te pakten 2 keshtjella nga turqit, ne Londer jo ne hale (kujdes)...

Tani pse e ke shtruar kete teme, ndoshta per te pare se kush pajtohet me shprehjen "fluturon gomari"...

Te lumte Lauri, s'besoj se do vertetime te te tregoj se gomari nuk fluturon apo jo mo!...
 
Top