Trendet e frizurave verore

Vajza

Rehearsal
Staf në FV.AL
Adm
Trendet e frizurave verore: 5 trende të domosdoshme
d182d0b5d0bdd0b4d0b5d0bdd186d0b8d0b8-d0bbd0b5d182d0bdd0b8d185-d0bfd180d0b8d187d0b5d181d0bed0b...jpeg
Ne po shkojmë drejt verës, dhe për shumë vajza është koha për një prerje flokësh ose modelim të ri të flokëve. Ne kemi studiuar dhe analizuar me kujdes trendet më të fundit të parukerisë nga pasarelat e modës. Përdorni këto trende freskuese si frymëzim për vizitën tuaj të rradhës në sallonin e flokëve.

Bang-verbër
d182d0b5d0bdd0b4d0b5d0bdd186d0b8d0b8-d0bbd0b5d182d0bdd0b8d185-d0bfd180d0b8d187d0b5d181d0bed0b...jpeg
Zhurmat në të dy anët janë në listën e tendencave të modeleve të verës për verën 2021. Zvogëlon ovalin e fytyrës dhe mund të jetë i shkurtër ose i gjatë. Rrathët e perdeve mund të jenë të graduara, të zgjatura, të valëzuara, masive, të trazuara ose krejtësisht të lëmuara. Nëse dëshironi të bëni një prerje flokësh të freskët, por nuk doni të transformoheni rrënjësisht, lini rrathët të pandryshuara. Quiteshtë mjaft e lehtë për ta vendosur atë në shtëpi - ndani bangat me një ndarje në dy pjesë të barabarta, krehni atë në anët e ndryshme të fytyrës, rregulloni atë.

Gjatësia mesatare e flokëve
d182d0b5d0bdd0b4d0b5d0bdd186d0b8d0b8-d0bbd0b5d182d0bdd0b8d185-d0bfd180d0b8d187d0b5d181d0bed0b...jpeg


Në verë ekziston një rregull - sa më e shkurtër aq më mirë. Flokët e gjata, në modë një vit më parë, të bëra në valë, u dhanë vendin modeleve të vajzave. Bob i zgjatur, bob deri në shpatulla, i lirshëm ose i thurur në një simite - hit i sezonit. Flokët me gjatësi shpatullash ose pak më të larta jo vetëm që ju duken rinore, por gjithashtu i bëjnë flokët tuaj të duken spektakolarë dhe trash flokët tuaj. Në verë, modelet e flokëve nuk duhet të modelohen në mënyrë perfekte. Pas larjes, vendosni pak shkumë ose llak dhe thajeni pa përdorur tharëse flokësh.Ndarja

d182d0b5d0bdd0b4d0b5d0bdd186d0b8d0b8-d0bbd0b5d182d0bdd0b8d185-d0bfd180d0b8d187d0b5d181d0bed0b...jpeg
Stilet e flokëve dhe prerjet e flokëve me një ndarje klasike madje në mes duken elegante. Opsioni me një ndarje anësore nuk është më pak i rëndësishëm. Zbatimi i kësaj tendence është sa më i thjeshtë që të jetë e mundur: mblidhni flokët tuaj në një bisht të ulët ose një pjesë në flokë të lirshëm dhe pak të valëzuar. Simetria e freskët zbutet nga neglizhenca e lehtë.

Shami flokësh
d182d0b5d0bdd0b4d0b5d0bdd186d0b8d0b8-d0bbd0b5d182d0bdd0b8d185-d0bfd180d0b8d187d0b5d181d0bed0b...jpeg
Trendi nga vitet nëntëdhjetë është përsëri përsëri. Merrni gjysmën e flokëve me një shall të ngushtë, ose mbështillini me një topuz të lartë. Mund të vishet edhe si shirit koke mbi flokë të lëshuar.

Hije gështenje e flokëve
d182d0b5d0bdd0b4d0b5d0bdd186d0b8d0b8-d0bbd0b5d182d0bdd0b8d185-d0bfd180d0b8d187d0b5d181d0bed0b...jpeg


Edhe pse në muajt e nxehtë shpesh papritmas përpiqemi për bjonde, kjo verë është një ngjyrë e modës në flokët kafe, pa shkëlqim verbues dhe theksime. Thjesht një ngjyrë çokollate e ngurtë kafe që duket shumë elegante.
/confettissimo
 

DeliriumMind

All I need is Pink 🍨
Un ket ver i kisha skandal fare ?‍♀️
unnamed.jpg

Tani po i ringjall dhe shof goxha permiresime nese llogarisim qe kan kaluar vetem 10 dit.
 

Royals

Anagapesis
mbaj edhe shami
ne perditshmeri te drejta ose me kapele sportive
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Ne fakt lexova diku ata qe meren me modeling kishte dal si trend qe te mbaje dhe mustaqe ?
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Kur shof ne insta ca video sa shpejte dhe bukur i kapin floket.
Kur mundohem une ti bej vec bukuria qe sduket aty :d
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Me pelqen kjo gjatsia mesatare...kete vere shum kan qen in.
Un vete manovroj me shum me floket,se kam problem?
 
Top