• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Tregimi mbi Zionizmin!

ricky_ch

******
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Historiani izraelit Ilan Pappe mbi shtetin jud.
Ka shkruar gjithashtu librin: The Ethnic Cleansing of Palestine (Spastrimi etnik i palestinëve).

 
Last edited:

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Edhe, e ke gjetur fillin?

Po më habit inteligjenca yte se si nuk e sheh se je jashtë temës.
Postoje tke nacizmi, aty e ka vendin.
E di per cfare behet fjale??? S'ka lidhje fare me nazizmin... Tregon historine e shume familjeve me origjine hebre-je. Me e forta eshte se ne analize fjale jam e perkryer! :)
 

ricky_ch

******
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

E di per cfare behet fjale??? S'ka lidhje fare me nazizmin... Tregon historine e shume familjeve me origjine hebre-je. Me e forta eshte se ne analize fjale jam e perkryer! :)
Nëse është ashtu, atëherë shikoje edhe njëherë videon mos e ke gabuarë,
sepse aty s'ke asgjë përveç muzikë dhe pikturës dhe Schindler's List.

Megjithëse, tema është për Zionizmin, kurse Lista e Shindlerit
ka të bëjë me Holocaustin dhe nazistet.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Nëse është ashtu, atëherë shikoje edhe njëherë videon mos e ke gabuarë,
sepse aty s'ke asgjë përveç muzikë dhe pikturës dhe Schindler's List.

Megjithëse, tema është për Zionizmin, kurse Lista e Shindlerit
ka të bëjë me Holocaustin dhe nazistet.
Ok, jemi keqkuptuar, gjithesesi.. Po hoqe dislike me shume kenaqesi do heq videon dhe do shpjegoj kendveshtrimin tim ne lidhje me SIONIZMIN. :)
 

ricky_ch

******
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Ok, jemi keqkuptuar, gjithesesi.. Po hoqe dislike me shume kenaqesi do heq videon dhe do shpjegoj kendveshtrimin tim ne lidhje me SIONIZMIN. :)
Prite që me një soundrack të të kuptoj?
Dhe, sipas teje çfarë do të duhej të të kuptoja me atë video?
S'ikur edhe filmin komplet ta sillje do të ishe gabim.
Nuk je as për së afërmi nje analize të përkryer.

E vetmja mundësi është, nëse e ke fjalën për filmin Lista e Shindlerit,
ta kesh keqkuptuarë vetë, sepse filmi bën fjalë për biznismenin
që mundohej t'i shpetojë jevrejt nga likuidimi nëpër kampet
e përqëndrimit
. Dhe tani mundohu të gjeshë sa të duash diçka
të përbashkët me zionizmin, por s'mund të gjeshë.


S'ikur ta kishe dhënë edhe një skjarim ndoshta tekstualisht,
duke s'kjaruar se çfarë kanë përjetuarë, dhe të njëjtën gjë
e bejnë tani, po, kjo flen.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Te keqijat qe sot i vine anembane botes, i ke te gjitha ne keto video, mu nga keta shkaterruesit e botes dhe paqes, viruset e njerezimit.
 

ricky_ch

******
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

[video=youtube;etXAm-OylQQ]https://www.youtube.com/watch?v=etXAm-OylQQ[/video]
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Thene troq ne shqip: Nuk ka vend per dialog me rob qe nuk kane respekt per jeten e tyre, as te femijeve dhe as te familjes. Rob qe kane me te madhe urrejtjen ndaj te ndryshmit, sesa dashurine per femijen e vet. Sepse Allahu mbi te gjitha, dhe jo jeta toksore. 

ricky_ch

******
Titulli: Tregimi mbi Zionizmin!

Thene troq ne shqip: Nuk ka vend per dialog me rob qe nuk kane respekt per jeten e tyre, as te femijeve dhe as te familjes. Rob qe kane me te madhe urrejtjen ndaj te ndryshmit, sesa dashurine per femijen e vet. Sepse Allahu mbi te gjitha, dhe jo jeta toksore.Ti pakë shpesh e humb rrugën. اfarë mbron ti, kur ata vetë e pranojnë fajin?
Edhe vetë jahuditë janë kundër politikës së tyre të fëliqtë.

Ato bomba që t'i ke sjellë janë i vetmi ideal i tyre. S'iu kam mbetur rrugë tjetër.
Hallall ju qoftë. Nga njëherë më vjen inat e i lakmoj për guximin që kanë.
Këso strurrana të llojit tënd as që mund të krahasohen me trimërinë e tyre.
Lindin, rriten dhe vdesin në luftë.


Ja trimëria e zionistëve:

 
Last edited:
Top