Thenie te bukura...

WxP

Staf në FV.AL
Thoni disa thenie qe ju kane lene mbresa...

"Me e sigurt eshte varka ne mes te oqeanit se sa vajza ne duart e djalit"

lypja se nuk ta jep
merrja se nuk te thote gja
 
Tema u rihap.


"Just, do it"
 
Do te humbja peshe, por e urrej humbjen! :p
 
Eh. Cme erdh fati
 
Graviteti nuk është përgjegjës që njerëzit bien në dashuri. Si mundet ta shpjegosh në terma kimikë dhe fizikë një fenomen kaq të rëndësishëm sa dashuria e parë? Vendose dorën mbi furrë për një moment dhe të duket si një orë. Ulu me një vajzë speciale për një orë dhe të duket si një minutë. Ky është relativiteti (Albert Einstein
 
Duam te behemi Zoter dhe kjo na pengon te behemi njerez.
 
Do të të kritikojnë gjithmonë, do flasin keq për ty e do jetë e vështirë të takosh dikë që do t’i pëlqesh për atë që je! Atëherë, jeto, bëj atë që të thotë zemra, jeta është si një opera në teatër, që nuk ka prova fillestare: këndo, kërce, qesh dhe jeto thellësisht çdo ditë të jetës tënde para se opera të përfundojë pa duartrokitje…
 
Qëndro larg njerëzve që refuzojnë të shikojnë ndryshimet në ty dhe mbajnë mend vetëm atë që ishe; larg atyre që shohin vetëm gabimet që ke bërë dhe nuk arrijnë të kuptojnë që ti nuk je vetëm gabimet e tua.
 
nuk eshte per te gjithe te jesh per pak !
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Kur flet shpirti.

  Votat: 1 12.5%
 • 2-Buzëqeshje Maskuar.

  Votat: 4 50.0%
 • 3-Jam femër.

  Votat: 1 12.5%
 • 4-Engjulli im.

  Votat: 2 25.0%
 • 5-Je ti Nënë.

  Votat: 0 0.0%
 • 6-Ne duart e kohes.

  Votat: 0 0.0%
Back
Top