Tenton të thyejë kutinë e marrë vulën, arrestohet votuesi në Kamëz

WxP

Staf në FV.AL
Policia ka arrestuar një 66-vjeçar në Kamëz, pasi ka grisur fletën e votimit dhe ka tentuar të marrë vulën e komisionit në Qendrën e votimit. Policia sqaron se ka rënë në pranga shtetasi Astrit Çuçka, i cili akuzohet për veprën penale “dëmtim me dashje i materialit zgjedhor”. Njoftimi i policisë: Gris fletën e votimit, tenton […]

The post Tenton të thyejë kutinë e marrë vulën, arrestohet votuesi në Kamëz appeared first on Balkanweb.com - News24.
 
Back
Top