• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Stresi!!

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Stresi e te kuptohemi jo ai kengetari, por kjo fjala "magjike" qe tani është bere kryefjale ... stresi nga puna.. stresi nga ambienti..nga prespektiva...nga e reja, nga e vjetra.. stresi shkaktar i shume semundjeve .. stresi stres!!!

Cmendim keni mbi stresin?
Cila është kura sipas jush ose me sakte vaksina antistres??
Jeni ndjer te stresuar dhe çfarë është shkaktari themelor i stresit?
 

Jetmira

..........
Stresi është një problem psikologjik qe shkaktohet nga probleme te ndryshme.
Kura kunder stresit është dashuria.
një fjale e mire,një perqafim i ngrohte sikur te lehteson dhimbjen.
Jam ndjere shume here e stresuar dhe kam komunikuar me miken me te mire.
Keshillat e saj,afrimiteti dhe koha me kane ndihmuar disi.
Njerezit e stresuar duhen te mbahen afer.
një nder arsyet qe njerezit kryejne vetvrasje është stresi.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Stresi nuk ka ilaq, ka timon ku mund kesh ne kontrolle nganjehere, jo gjithmone.
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Stresohem kur ma sjellin majt hundes dhe smund te shprehem
Mhiken petlla 😂
Por mkalon
Me cik sheqer
 

Hope

◕‿◕
Stressi me i madh besoj qe deri tani ka qene puna. Fatkeqsisht apo fatmirisht skam si ta nderroj kete pjese te stressit, por me kohen gjen menyra menaxhimi, njeh veten me mire dhe reagon me mendje te ftoht ne situata te tilla, meson te maresh distance, e si tha parafolsja ndonjehere nevoitet dhe një cik colollat aka Nutella :)))

Ps: gjithmon kur ka një fushe stresante te jetes është mire te kesh një kundra-peshore te qete, e kjo është familja ose parteneri nqs ke një te tille qe te mbeshtet.
 
Di qe stresi është i pashmangshem ne jeten e cdokujt por ajo qe na dallon është si e manaxhojme ate.
Po e lidh me stresin qe po kalojme tani. Te gjithe ne bote jemi te stresuar prej ndryshimit rrenjesor te covid ne jeten tone, frika per jeten etj. Menyra me e mire per ta perballuar kete stres është ta ndajme kete stres me te tjerèt mundesisht me njerez te panjohur. Kjo ndoshta është dhe arsyeja qe keto dite forumi është me plot dhe me i dashur se kurre me pare.

Relax people cdo gje kalon.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Di qe stresi është i pashmangshem ne jeten e cdokujt por ajo qe na dallon është si e manaxhojme ate.
Po e lidh me stresin qe po kalojme tani. Te gjithe ne bote jemi te stresuar prej ndryshimit rrenjesor te covid ne jeten tone, frika per jeten etj. Menyra me e mire per ta perballuar kete stres është ta ndajme kete stres me te tjerèt mundesisht me njerez te panjohur. Kjo ndoshta është dhe arsyeja qe keto dite forumi është me plot dhe me i dashur se kurre me pare.

Relax people cdo gje kalon.
Hajde te te jap 1 kile stres nga i imi meqe nuk njihemi. lol
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Shprehu per ket pune jena ktu lol

Fundja ne keshilla japim ty te dhemb :p
Me pelqen serioziteti me te cilin trajton bashkeudhetaret virtuale ne keto kohe te veshtira.
Flm por me iku stresi lol
 
Me pelqen serioziteti me te cilin trajton bashkeudhetaret virtuale ne keto kohe te veshtira.
Flm por me iku stresi lol
E shef sa e dobishme qe jam per kete forum shkencor :p

Do e kerkoni vloren po sdo e gjeni gjeneral lol

Ore pse kur shkruj f o r u m ma kthen direkt fv fjalen?
 

Frank

Kansas City Shuffle.
E shef sa e dobishme qe jam per kete Fv shkencor :p

Do e kerkoni vloren po sdo e gjeni gjeneral lol

Ore pse kur shkruj f o r u m ma kthen direkt fv fjalen?
Nga armiku i padukshem lol
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Mire i the, sidomos tani qe e braktisi edhe dok-u lol
 
Top