• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Stresi!!

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Stresi e te kuptohemi jo ai kengetari, por kjo fjala "magjike" qe tani eshte bere kryefjale ... stresi nga puna.. stresi nga ambienti..nga prespektiva...nga e reja, nga e vjetra.. stresi shkaktar i shume semundjeve .. stresi stres!!!

Cmendim keni mbi stresin?
Cila eshte kura sipas jush ose me sakte vaksina antistres??
Jeni ndjer te stresuar dhe cfar eshte shkaktari themelor i stresit?
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Stresi eshte nje problem psikologjik qe shkaktohet nga probleme te ndryshme.
Kura kunder stresit eshte dashuria.
Nje fjale e mire,nje perqafim i ngrohte sikur te lehteson dhimbjen.
Jam ndjere shume here e stresuar dhe kam komunikuar me miken me te mire.
Keshillat e saj,afrimiteti dhe koha me kane ndihmuar disi.
Njerezit e stresuar duhen te mbahen afer.
Nje nder arsyet qe njerezit kryejne vetvrasje eshte stresi.
 

Hope

◕‿◕
Stressi me i madh besoj qe deri tani ka qene puna. Fatkeqsisht apo fatmirisht skam si ta nderroj kete pjese te stressit, por me kohen gjen menyra menaxhimi, njeh veten me mire dhe reagon me mendje te ftoht ne situata te tilla, meson te maresh distance, e si tha parafolsja ndonjehere nevoitet dhe nje cik colollat aka Nutella :)))

Ps: gjithmon kur ka nje fushe stresante te jetes eshte mire te kesh nje kundra-peshore te qete, e kjo eshte familja ose parteneri nqs ke nje te tille qe te mbeshtet.
 

Marla

Urbi et Orbi
Di qe stresi eshte i pashmangshem ne jeten e cdokujt por ajo qe na dallon eshte si e manaxhojme ate.
Po e lidh me stresin qe po kalojme tani. Te gjithe ne bote jemi te stresuar prej ndryshimit rrenjesor te covid ne jeten tone, frika per jeten etj. Menyra me e mire per ta perballuar kete stres eshte ta ndajme kete stres me te tjerèt mundesisht me njerez te panjohur. Kjo ndoshta eshte dhe arsyeja qe keto dite forumi eshte me plot dhe me i dashur se kurre me pare.

Relax people cdo gje kalon.
 

Frank

Play!
Di qe stresi eshte i pashmangshem ne jeten e cdokujt por ajo qe na dallon eshte si e manaxhojme ate.
Po e lidh me stresin qe po kalojme tani. Te gjithe ne bote jemi te stresuar prej ndryshimit rrenjesor te covid ne jeten tone, frika per jeten etj. Menyra me e mire per ta perballuar kete stres eshte ta ndajme kete stres me te tjerèt mundesisht me njerez te panjohur. Kjo ndoshta eshte dhe arsyeja qe keto dite forumi eshte me plot dhe me i dashur se kurre me pare.

Relax people cdo gje kalon.
Hajde te te jap 1 kile stres nga i imi meqe nuk njihemi. lol
 

Marla

Urbi et Orbi
Me pelqen serioziteti me te cilin trajton bashkeudhetaret virtuale ne keto kohe te veshtira.
Flm por me iku stresi lol
E shef sa e dobishme qe jam per kete Fv shkencor :p

Do e kerkoni vloren po sdo e gjeni gjeneral lol

Ore pse kur shkruj f o r u m ma kthen direkt fv fjalen?
 
Top