SMS dashurie...

Titulli: SMS dashurie...

shume buker koka keteo sms qe ki shkruare ju antare e forumit ton Urime.Bravo Kofte Me shume Rrespket nga Qendrimi Bossi..
 
Titulli: SMS dashurie...

Dua te vij,te shoh dy syt e tua,kurr nuk du ate largohem,se vetemty te dua. Dua qe te puth buzet e tua,te kem ty perjetesisht se vetem ty te dua. Du ate vdes ne krahet e tua,ashtu te rrij gjithmon se vetem ty te dua. Dua qe edhe ti mua te me thuash,qe ti gjithmon vetem mua te me duash
 
Titulli: SMS dashurie...

të puth ëmbël që gjatë të më kujtosh nëse ndonjë herë largohesh përsëri të më kërkosh Ti më bën akull ti më bën zjarr ti po më mbyt ti po më ngjall Kur bisedoj me ty krejt i harrojë pa ty nuk vdes as s'mund të jetoj Pse të dua kaq shumë unë as vetë se di ndoshta me kanë dehur puthjet qe mi dhurove ti Dashuria fillon
 
Titulli: SMS dashurie...

E kam nje deshir oh sa eshte E thjeshte me ti puth buzet Tjeter skisha desht sa e Embel eshte jeta sa e Embel rinija por me e Embla qenka dashuria
 
Titulli: SMS dashurie...

Mos i thuaj asnjeriut qe te thashe te dua por thuaj zemres te me doje dhe ajo mua. Te dua ne mengjes te dua ne darke, do te doja te te puthja por...te kam shum larg
 
Titulli: SMS dashurie...

Nese heshtim te dy bashke, edhe heshtja ka dy sy jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty dhe nese sta them dot me goje sa shume te dashuroj gjithe fajin e ka natyra qe si dha zemres goje…
 
Titulli: SMS dashurie...

desha vec nje pershendetje,
te heshtur naten me shi
nje perqafim te ngrohte,aty ku sna sheh njeri
nje puthje te embel
nje lutje per mua
nje ender te cmendur ne klithmat e tua
 
Titulli: SMS dashurie...

Per ty me xemla ime
dashurine
eshte e veshtire ta gjesh
e lehte ta humbasesh
dhe e pamundur ta harrosh

:dong::dong::dong::dong::dong:
 
Titulli: SMS dashurie...

"Filluam me shoqeri,vazhduam me simpati dhe perfunduam ne dashuri.Per mua gjithmone do jesh nje embelsi."
 
Titulli: SMS dashurie...

'Mesazh ASAJ'

-Me fal qe po te shkruaj prap, por zemra dot sndalon...
Prap te them me fal, ndoshta te pengoj por a nuk mendon se me mijera fjal u thane dhe me mijera te tjera mbeten pa u thene?
A nuk mendon qe koha qe kalon nuk te fshin aspak?
A nuk mendon qe dua te te shoh vetem edhe njehere, qofte edhe nga larg?
A nuk mendon qe cdo gje para meje me duket e turbullt?
A nuk mendon qe i kemi vene faj njeri-tjetrit, pa pasur faj asnjeri?
...dhe ti pse nuk e kupton qe kam nevoj per ty?
Eshte kaq e thjeshte te dorezohesh?
Dhe cfare mendon, e kam te lehte te ul krenarin dhe te shkruaj cdohere ty, dhe pos kesaj te rri me frike se a do ti kthesh pergjigjet?
E kam te lehte te shkoj ne vendet ku te shihja, dhe mos te te shoh ty?
A nuk e kupton qe me ka marr malli aq fort, sa qe ne kte moment dua te te gjej ku je dhe te shtrengoj fort qoft edhe nese ti nuk deshiron?
A nuk e kupton qe nuk dua te te shoh ne krahet e dikujt tjeter ne asnje menyre, me cmend kjo gje?
A nuk e kupton qe dua te jesh 'E IMJA' dhe e askujt tjeter.. :(
 
Titulli: SMS dashurie...

Sot...............
Eglon....

Gjessiii.... Pucccc po mendoj per ty dhe gjumi nuk me ze... I mbaj syte mbyllur qe te te shoh.. Shikoj fytyren tende qe shpirtin shume ma ngroh.... Bebwwww
 
Titulli: SMS dashurie...

Pa ty botoa e humb kuptimin, pa ty djelli e humb shkelqimin, pa ty dita nuk errsohet, pa ty nata nuk kalohet, pa ty endrra nuk enderrohet, pa ty jeta jo, jo nuk kalohet!!!
 
Titulli: SMS dashurie...

Hymni I Dashurise

E dua Dashurine si Toka --> Diellin
E dua Dashurine si Trëndafilat --> Shiun
E dua Dashurine si Pemët --> Dheun.
E dua Dashurine si Peshqit --> Ujin

E dua Dashurine si Nëna --> Foshnjën
E dua Dashurine si Femija --> Gjirin
E dua Dashurine si Mbreti --> Fronin
E dua Dashurine më shumë se Jeta
Se Jeta nuk ka kuptim pa Dashuri
 
Titulli: SMS dashurie...

Kur mbi varrin tim fillon punimi – kur mbi trupin tim fillon vajtimi – kur mbi koken time vehen kurora – atehere …………….mendo se te harrova
 
Titulli: SMS dashurie...

I lutem djellit keto lule te mos ti thaje,
I lutem perendise ne te dyve mos na ndaje
Te duaa te duaaa deri sa te vdes
Por ti sa me do, pergjigjen tende pres!!
 
Titulli: SMS dashurie...

Ta jap si kujtim 100% shpirtin tim,
Nese shpirti im s'te mjafton,
ta fal syrin qe per ty loton,
me lot ne sy, me zemer te helmuar
ta dish, vec per ty jam duke menduar!
 
Titulli: SMS dashurie...

Ti je shprese, ti je gezim
ti je locka e shpirtit tim!!
Te kam hane e te kam drit
te kam zemer e te kam shpirt!!
Mbes me shprese dhe pa durim
qe te behesh fati IM!!!
 
Titulli: SMS dashurie...

Ti per mua je si nje poeme ne doreshkrim,
je pjesa me e embel e shpirtit tim,
je ai engjell qe me dhe ate buzeqeshje te embel e plot ves,
qe sdo ta harroj gjersa te vdes
 
Titulli: SMS dashurie...

Nje keshille: ke kujdes.
Nje kerkese: mos ndrysho.
Nje deshire: mos me harro.
Nje genjeshter: nuk te dua.
Nje te vertete: me mungon.
Trego tani ti çfar mendon?!
 
Titulli: SMS dashurie...

Gjer sa toka rrutullohet rreth diellit, gjer sa uji ne natyre te buroje,
Gjeri sa te me shuhet jeta, zemra ime ty do te dashuroje !!!
 
Titulli: SMS dashurie...

Ai me puthi kur isha ne gjume, ne buzen gushe,ne qerpik.
Thone se vdes kur te puthin ne gjume.
Ah keshtu te vdes cdo dite!
 
Titulli: SMS dashurie...

Ne bangat e shkolles moj mike
dy emra u gdgenden dikur
as vete se mbaj mendi si me ike'
dhe zemeres i vura nje gur

d\U nadame ne erresire se jeta ndarje ka
po zemra lamtumire
zemres nuk i tha

Dashuria e pare nuk harrohet
degjoje kete fjale qe trondit
se mali me malin s' takohet po njerzit
takohen nje dite
 
Titulli: SMS dashurie...

Mos më le në pranverë,
mos më le të mjerë,
mos më le pa lule,
mos më le pa erë.
Mos më le pa ëndërra,
mos më le pa gjumë,
mos më le të pa lutem,
se të Dua Shumë,
 
Titulli: SMS dashurie...

Dikush me pyeti :- Te mungon ?? Nuk munda te
thoja asnje fjale. Dicka mu duk sikur mu
mbeshtoll ne fyt dhe befas lotet pushtuan
fytyren time !! Ne mendje kisha imazhin tend.
Imazh ky qe me shoqeron cdo moment, qekur
dielli lind dhe deri sa ai perendon. ‪
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: SMS dashurie...

Kur njeriu dashuron nuk ka frikë...
Miqësia e vërtetë nuk e njeh zilinë dhe dashuria e vërtetë nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurinë ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri tepër nuk është Mjaft....
Xhelozia lind me dashurinë po nuk vdes gjithmonë bashkë me të...
Në rini jetojme që të dashurojmë në pleqëri dashurojmë që të jetojmë...
Dashuria bën botën të rrotullohet ose e thënë ndryshe...
Ndoshta është budallallek të qash për dikë, por është e mrekullueshme të mendosh që lotët mund të thonë atë që fjalët s'e thone dot kurrë...
Kurrë mos ji i frikësuar ti thuash dikujt që e do, ata mund të ta thyejnë zemrën, por ti mund të thyesh të tyren nëse nuk ja thua..
 
Me Mbaj Ne Zemer Se Nuk Te Lendoj
Me Mbaj Ne Shpirt Se Nuk Te RendoJ
Ne Jeten Tende Te Lutem Me Mbaj
Se Te Dua Une Nuk Kam Faj
Gjithcka Me Ty Une Dua Ta Ndaj
...Te Me Falesh Kur Une Kam Faj
Te Dua Te Them Por Ti S'me beson
Degjo Zemren Time Mbase E Kupton,.
 
Me Mbaj Ne Zemer Se Nuk Te Lendoj
Me Mbaj Ne Shpirt Se Nuk Te RendoJ
Ne Jeten Tende Te Lutem Me Mbaj
Se Te Dua Une Nuk Kam Faj
Gjithcka Me Ty Une Dua Ta Ndaj
...Te Me Falesh Kur Une Kam Faj
Te Dua Te Them Por Ti S'me beson
Degjo Zemren Time Mbase E Kupton,.
Po aq ven ka zemra shkret ☹️ Si nuk pretendoj nai njona me hy ne shtepirt ☹️
 
 • Haha
Reactions: NGU
rrah kembana cdo mengjes zgjohet gjeli si kendez , celen lulet ne pranvere , e une sfle por rri ne dere ,,,
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top