SMS dashurie...

Jeta

Anëtar i Respektuar
Disa sms te krijuara nga une per YVIN time ne momente inspirimi. :rolleyes:

Te te them te dua perjetesisht, do genjej veten fillimisht pastaj ty... Prandaj me sinqeritetin me te madh te them "dua te te dua perjetesisht!" Apo e do me thjesht? TE DUA!!!

Dashuria ime per ty lind nga pafundesia dhe po aty perfundon! Athua te kete pafundesia kufi?!

Kam nje porosi! Mos harro t'i thuash .... qe me mungon shume, por jo aq sa e dua!

Fjalet qe dalin nga zemra, kane madheshtine e tyre. Nje te tille t'a dergoj tani! Ruaje dhe ushqeje, po deshe qe te rritet! Te dua aq sa e meriton!
 
Per buzet e tua njerze do vrisja per nje fjal Teeeeeeeee Duaaaaaaaaa nga dal do vdisja :D:D:D
 
Te them TE DUA me duket pak,
Te them vdes per ty, cfare fitojme te dy!?
Por se te dua me shume se vehten kjo eshte e vertete!
 
Zemra e mashkullit si gur
po hyre zdel me kurr
ndersa zemra e femres si hotel
nuk meret vesh se kush hyn dhe se kush del.
 
Do te jetoj me ty nese t'i kerkon, do t'e dua shum nese edhe t'i me do, do t'e qaj per ty nese me lendon, do t'e vdes per ty nese e meriton !!!
 
Po te me doje sa shume une te dua
Bota teresisht kishte ndryshua!
Sonte me mua po te ishte
"Global Worming"-shume do te kishte! hahha
 
:)
O bilbil I bukur shko ku te them un
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?
 
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

;)
 
Në mes të natës po kërkoj dritë..?
Në mes të borës po kërkoj ngrohtësi..?
Në mes të dimrit po kërkoj veren..?
Në mes të zemrës tënde s’mund ta gjej vetën..?:puthdore:
 
Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!


:puthdore:
 
1 dit te 2 u ndam
dashuris tham i erdhi fundi
harruam te verteten
qe koha dot se mundi.
harruam fjalet puthjket
gjithcka qe perjetuam.
harruam se nga ndjenja
te 2 sihim perveluar
harruam se zemra
dot zemren se harron
dhe u strukem ne kujtime
qe mendja turbullt zgjon
harruam se te dua
u tha nga te 2
nmenduam ky esht fundi
per kte dahsuri.
tani rrim te ndar
te pushtuar nga vetmia
sepse te 2 harruam
se c'eshte dashuria
 
Pom kujtohet si dje ajo dit qe u takum..
me shikim t'par, kam e kry njani tjetrin e veshtrum..
sikur u dashurum dhe i premtum njani tjetrit..
nese ti je princess ater un do jem mreti..
por prap se prap nuk e morem seriozisht..
se situata jote aktuale po te lodhte psyqikisht..
nuk dije qfar t'beje apo ke t'besoje..
por ne fund vendose qe isha un ai qe endrroje..
besoj qe e vertet doli, te pakten ashtu thu..
nuk ka ndjenj ma t'mir kur m'thu "zemer te du"..
koha veq ecen e na ma shum duhena..
tatuazhi nen kerthiz m'jep ndjenj t'pa pershrum a..
por kur bohem nervoz, ske guxim mem dal perball..
e di qe jam pak xheloz zemer ma ban hallall..
por noshta asht nga dashnia e tepert qe kam per ty..
pom duket qe kam ra thell, sidomos me ata sy, hah..


"Edhe festtat mi ke ber dit ziee" :(:(
 
Per Yvin time :D :kiss :kiss :kiss
Fjalët e mija ti aspak si kupton
Nuk e din që zemra ime vetëm ty të don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua tjeter kush vendin tim ta zvendesoj...
 
Titulli: SMS dashurie...

Ja disa nga une :

Kur te dashuruarit renkojne... Dashurine tone e tregojne.

Dashuria ime per ty eshte sikur uji per jeten tende. Pije ate, me zemer dhe shpirt.

Nuk ka gje me te keqe se sa te eci rruges pa ty.Nuk e di se ku shkoj.Ti je rruga, dhe njohesja e rrugeve. Pa ty humbi rrugen, kur nuk te kam prane.
 
Titulli: SMS dashurie...

Te dua e per ty vuaj!
Te dua e per ty shkruaj!
Te dua e per ty enderroj!
Deri ne vdekje ty s'te harroj!
Nje dite Zoti po mendonte, dicka zemres time ti dhuronte!
Te gjithe engjet rreth vetes mblodhi dhe per zemren time vetem ty te zgjodhi.
 
Titulli: SMS dashurie...

Te dua e per ty vuaj!
Te dua e per ty shkruaj!
Te dua e per ty enderroj!
Deri ne vdekje ty s'te harroj!
Nje dite Zoti po mendonte, dicka zemres time ti dhuronte!
Te gjithe engjet rreth vetes mblodhi dhe per zemren time vetem ty te zgjodhi.

Shume e bukur kjo ...
Po qenkerkit te gjithe te dashuruar kaq shume ,...
 
Titulli: SMS dashurie...

Per xemlen time :)


Tanti dicono ke basta alzare un dito per toccare il cielo ......
A me basta un tuo sorriso per abbrracciare l'universo:) :puthje:
 
Titulli: SMS dashurie...

Gjashte shkronja te arta per mu jan te zjarrta , formojne nje emer qe e mbaj ne zemer.

Jau kom ftof babes.
 
Titulli: SMS dashurie...

nese une do te vdes me mbulon dheu i zi,mbi varrin tim do ta shkruaj te kam dashtur vetem ty,thikat i duroj plumbat i pranoj por te ndahem prej teje as qe e mendoj
 
Titulli: SMS dashurie...

Ne rruget e jetes ti do te ecesh,
ndoshta shum meshkuj ti do te prekesh,
nga ato shum puthje,ledhatime ...
por te asnjeri sdo ta gjesh dashurin time!!!
 
Titulli: SMS dashurie...

Te dua e per ty vuaj!
Te dua e per ty shkruaj!
Te dua e per ty enderroj!
Deri ne vdekje ty s'te harroj!
Nje dite Zoti po mendonte, dicka zemres time ti dhuronte!
Te gjithe engjet rreth vetes mblodhi dhe per zemren time vetem ty te zgjodhi.

Perfekt bab's sms ma i mire puth e kom ni deri tash per dahsni , kush e ka shkru te koka pernime poet!!!
 
Titulli: SMS dashurie...

Nje sikim i vrare
dy lote ne sy
nje shprese ne zemer
me thojne gjithmone te dua ty....
 
Titulli: SMS dashurie...

Kerkoja nje gje te vogel ne nje bote te madhe...
Por gjeta ty o shpirt nje gje gjigande ne nje bote shume te vogel...
 
Titulli: SMS dashurie...

Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj
do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne tel.
ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashuros
 
nje dit kur te zgjohesh mos laj sy me lot
dikush qe te tregon qe sjam ne ket bot
mos pyet si vdiqa por pyet si jetova
si me kaluan ditet e fundit qe pa ty i jetovaHape zemrën të hyj mbrenda
mbylle shpejt se u qmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrën nese mendon


Ndëgjo zemrën time
po të thotë të vërtetën
se për ty jam gati
ta japë edhe jetënHape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro


Malli për ty zemrën ma kalli
eja te unë një puthje ta fali
puthja ime e ëmbël si qershi
kur të më puthish mua
e kupton fjalën dashuri


Dashuria eshte akullore,qe zemren ta freskon,por eshte edhe zjarr,qe zemren ta perrvlon


Nese ndahem nga ti,do te qaj dit e nat,do ta mallkoj nënën,qe me lindi pa fat


buzet ti afrova,zemren ta dhurova,e di qe sgabova,qe ne ty u dashurova


Do të puthi ëmbël
që gjatë të më kujtosh
nëse ndonjë herë largohesh
përsëri të më kërkoshNë këtë natë të qetë
fryen një erë e lehtë
e kujtoj të dashurën
por në zemër me vretëDashuria është detë
e ç'do kush mund të zhytet
por ai qe s'din te notoj
edhe mund të mbytet

Të dua të dua
deri sa të vdes
sa më do ti mua
përgjigjen e pres?


ç'ka donë me të thanë
ç'ka donë me të tregu
ç'ka donë më tepër
se fjalën të du


Nëse ke sy shiqom
nëse ke vesh ndëgjom
nëse ke shpirt sherom
nëse ke zemër dashurom


Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkëlqimin,
pa ty dita më erësohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ëndra nuk ëndërohet,
pa ty zemra më helmohet!!!
Nëse je e vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s'kisha desht!


dua nje pershendetje ne natenme shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUAdua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thua te dua


Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA


Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemerNetet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon


Sa yje ka nata smundem me i numru
sa vuaj un per ty smundem me besu
ket qe po ta shkruaj mos ja shkrujt askujt
se zemra ime nuk esht e gjithkujtDroga kushton shtrejn cmimin nuk ja di
nese nuk me shkrun do ta nis ta pij
ata qe jan ne burg jan robet e vetmis
e un do te behem rob i dashuris


Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton


Edhe boten te ma falin une prap dot vuaj
Kur edi se Dora jote mban Unaz te huaj
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten????
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Une sisha per ty dhe ti sishe per mua....I think that I have found
Upon this wondrous ground
A friend for life, a love
Who is a touch above

Life's mediocrities
That blow in different seas
These special ones on earth
Who've been that way since birth

They touch lightly your heart
And never must you part,
For when you see their eyes
There can be no good-byes

So walk this way with me
Along this pathway free,
I shall not bind or tie
Our love or it would die
The way you turn me on
Is like the switch of a light
Because when I see you
I think: What a sight!
You brighten things up
Throughout the whole day
And when you're about to leave
I say to myself: Please stay

Some day you might be my lover
Some day you might be my friend
Whichever one comes first
I hope will never end
Although I don't really know you
You mean a ton to me
A ton as big as heaven
Is what I want you to see.

Now I'm not sure you're single
You might be happily in love
Whomever he might be
He is very lucky
If there's no one to fulfill
That great big happiness
That brings such great a feeling
Of sweet and joy and bless
I would be the one
To bring that all to you
I'll always do you right
If you want me to.
A rose for you
The only one for me
by Whitney Byrd

I've never met anyone like you,
someone who made me feel like this.
I've never felt a touch so soft,
or such a gentle kiss.

I've never been able to hold a hand,
and never want to let go.
I've never been able to talk to someone,
without letting a thought not show.

I always thought it would take forever,
before the one would come by,
the one meant for me for life,
the one there till the day I die.

So, I hope you know just how I feel,
and that these feelings run deep.
I will love you always and forever,
'cuz you're the only one for me.
What I Love About You

I love the way you look at me,
Your eyes so bright and blue.
I love the way you kiss me,
Your lips so soft and smooth.

I love the way you make me so happy,
And the ways you show you care.
I love the way you say, "I Love You,"
And the way you're always there.

I love the way you touch me,
Always sending chills down my spine.
I love that you are with me,
And glad that you are mine.
When I'm with you,
eternity is a step away,
my love continues to grow,
with each passing day.

This treasure of love,
I cherish within my soul,
how much I love you...
you'll never really know.

You bring a joy to my heart,
I've never felt before,
with each touch of your hand,
I love you more and more.

Whenever we say goodbye,
whenever we part,
know I hold you dearly,
deep inside my heart.

So these seven words,
I pray you hold true,
"Forever And Always,
I Will Love You."
My Love

My love is like an ocean
It goes down so deep
My love is like a rose
Whose beauty you want to keep.

My love is like a river
That will never end
My love is like a dove
With a beautiful message to send.

My love is like a song
That goes on and on forever
My love is like a prisoner
It's to you that I surrender.Love

Love is like a lump of gold,
Hard to get, and hard to hold.
Of all the girls I've ever met,
You're the one I can't forget.
I do believe that God above,
Created you for me to love.
He chose you from all the rest,
Because he knew I would love you best.

Somwhere there's someone who dreams of your smile,
and finds in your presence that life is worth while,
so when you are lonely remember its true,
somebody somwhere is thinking of you
Forget the times you walked by,
Forget the times you made me cry,
Forget the time you held my hand
I gotta remember now you're just my friendNeVeR GiVe uP iF u sTiLL WaNNa TrY*
NeVeR WiPe aWaY uR tEaRs iF u sTiLL WaNNa CrY*
NeVeR SaY YeS iF u rEaLLy MeAn No*
NeVeR SaY tHaT u DoNt LoVe HER iF u cAnT LeT HER Go*
Si te gjithe gjerat e bukura
e shkurter eshte edhe dashuria
mjafton veq pak ta prekesh
dhe iken gjithe magjia

Ndaj o lexuesi im
ti fort mos dashuro,
se jeta te fal trishtim
se veten kot lendo.

Mos duaj me shume se veten
se jeten, ti mos duaj
shteg mos i ler hapur
se per te do jesh i huaj.

Me te vertet ta duash
po jo deri ne dhimbje, lendim
se çdo cast po te vuash
sdo quhesh njeri, por trishtim

Këto qe ju thash ti zbatoni
per ju i shkrova miqt e mi
qe si un mos ta pesoni
por te keni lumturi.

E dini ku gabova ?
gjithnje fala e dhash shume,
gjithçka per te lejova
syt mbylla e fjeta gjume.

E dini pastaj se c'mora ?
lot, dhimbje e ftohtesi.
degjova te me thonin "e gjora"
me meshir me shikonin o njeri.

Ndaj o lexuesi im
kur dikush te rrefen se te do
kerko fakte, veprim
dhe me pas beso.


You know I love you,
You know I care,
Whenever you need me
I will be there!
Me Mesove Si Te Dua
.Me Mesove Si Te Dashuroj
.Por Kurr Nuk Me Mesove
Se Kur Te Humb Si Te Te Harroj

ich liebe dich hast du gesagt,
es ist ein traum hab ich gedacht,
du bleibst bei mir hast du mir versprochen
und jetzt hast du mir mein herz gebrochen
nese ke koh lexoje ket leter
po ta shkruaj ty shpirt qe te dua teper
gjdo dit e gjdo nat per ty po mendoi
mos u be nervoz se shpesh po ta cingrroi

Jeder Moment ohne
dich ist wie ein ewiges Schattenlicht.
Wann wach ich endlich wieder auf
Und sehen dein Gesicht?


Përse e braktise buzën,
që vetëm ty të qeshi?!
Përse e braktise zemrën,
që vetem ty të deshi?!

Përse e mbushe me lotë,
syrin tim të zi?!
Të lutem vetëm më thuaj,
përse e braktise këtë dashuri?!...Per tyy qe te dua
do te them sukses
per ty kam lindur
per ty do te vdes
Merre zemren time
dhe me te jeto
at'her do ta dish
ky shpirt sa te do
Nese ti nuk vjen
Mos me ler te pres
Merre jeten time
dhe me ler te vdes
Merri syt e mi
dhe me ta shiko
At'her do ta dish
qe moti te njoh

Zemra rreh fort sa here qe me qendron prane
Kur ti me largohesh, syri ne heshtje qan
Floket kerkojne te preken nga duart e tua
Buzet kerkojne te levizin, te te thone Te Dua
Kembet kerkojne te ecin, te vijne drejt teje
E gjith qenia ime kerkon nga ti perkedhelje.

Nese kam pak fryme të fali ty o shpirt
nese kam pak gjak pije ti o zemer
nese kam një lot fshije ti o engjell
nese kam një jete jeto ti për mua...
merre gjithqka timen veq lerme të të duanese sheh një yll qe bie nga qielli
jane lotet e henes qe bien për diellin
nese me sheh mua me lot ne sy
jane lotet e mallit qe bien për ty

Nëse
shumë ke mallë,
dhe për mua mendon,
të lutem mos vuaj,
me thirrë në
telefon.....

Dhe nëse të vuan shpirti
e për mua ndjen mallë,
kudo në botë po të jeshë,
më thirrë, kam me të ardhë.....

Asgje me te bukur
jo nuk ka per mua
se ti shpirti im
kur me thrret Të DUA

Te dua do te them
dhe ashtu do te mbes
te dua do te them
gjersa une te vdes
Bota le të flas unë prap do të dua,
Babi le të bërtas prap je shpirt për mua,
Mami le të qaj se un se dëgjoj për ty ,
unë asnjë nuk pyes do të du veq ty.
Kur të jesh e vetmuar,
mendo ne Zerin tim,
i cili të ka thene,
"të Dua " shpirti im!Keshtjelle Dashurie kam ngritur per ty
deri ne qielle ku nuk sheh drita ne sy
e kam rrethuar me gjemba dhe roje
Keshtjell Dashurie qe s`kane pare keto troje.
E kam ndertuar me muaj me vite
nuk e rrezove nuk e godite
e kam ndertuar me endrra e me kenge
do e mbroj pellembe per pellembe.

Nuk e prishen ererat me shi
as akulli as bora asnje stuhi
e kam bekuar si vleren e shenjte
e kam ruajtur si arine e shtrenjte
Une drita e henes udhen ndricoj
une dielli i dites vesen largoj
ne ankthe kujtoj ditet e rinise
nuk rrezohet Keshtjella e Dashurise.
Kesaj nate,nuk po me ze gjumi ,
dashuria thone,eshte me e rende se plumbi ,
kesaj nate une te kujtoj ty ,
me dhimbje ne zemer,e me lote ne syQka jan ata tupana
Ne der te as saj shpie
te tjeret kendojn Qe
per mua esht dit ziee

Qka jan ata dasmor
Qe kendojn ne at prag
Qka jan ata sy te bukur
Qe qajn Ner Duvak...

po te shton fustani
bukurn me shum por
Qka ka ne zemer
E di vetem Une.....


Me miliona puthje
ne buz i endrrova
Me miliona vargje
per ty i shkrova

Me miliona yje
veq per ty bejn dritë
Sa te dua Zemer
me mungon qdo ditë.Nëse ke një zemer
ndaje bashk me mu
nëse ke një fjalë
me thuaj Të DUKur të thonë se jamë kthyer
nga një jetë e amshuar
erdha te shohë dhe njëherë
të themë të kam dashuruar
Në zemren time
ti ende jeton
veq dashuria jote
plaget mi sheron

Kisha pasë një deshirë ne jetë
por ajo kurrë smu plotesua
veq një herë të kisha pranë
dhe te bëj me ty qtë dua


Marrë fletoren te shkruaj
e shfletoj fleta fleta
në mes të saj pash një zemër
emrin tënd aty e gjeta

Ishim shok rrinim bashke
te gjithe na shikonin
thonin se ne kishim diqka
por nuk e pranonim

ishim te afert e te dashur
se bashku sekrete mbanim
ndoshta kishim filluar te ndjenim
por pengesat syte na i vranimSa here flas me ty boten mbaj ne duar
shpresa me ngjallet duke enderruar
kur nuk flas me ty monotonia me bren
prape lumturohem kur pran ti me vjen


me hapet kraherori dashuria buqet
pa dyshim e dashur do te te dua perjete
te puth ne ball duke te te shtrenguar
tretem ne ato qaste duke i perjetuar

merr fryme ngadal symbyllur rri
ne preherin tim pushon trupin ti
ledhatimi im floket ti pershkon
pershperit lehtas me duaj pergjithmon
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send
ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend
Kur jam i vetmuar
Veç ty të mendoj
S'di a kam të drejtë?
Apo po gaboj.
Sot po shkruaj nga malli
per ty qe e kam ne zemer
ka kohe qe ste kam pare
as ste kam thirre ne emer
Ne naten e qet
ne gjumin e let
kur me kujtohesh
ti nuk mundem me fjet
Sikur të isha ëndërr
Ty do të takoja
Dhe vetëm për një cast
Atë moment ta përjetoja
Sikur t’isha diell
Dhe botën ta ndriçoja
Aty tek ty do t’vija
Dhe shpirtin do ta ngrohja

U ula pran zjarrit
Tuj tha disa krane
Ne flaken e zjarrit
Pash fytyren tande

Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harroMalli për ty, frymën ma ndali!
Eja tek unë, një puthje ta fali!
Kur t'mi puthësh buzët e mia,
e din o shpirt, qka është dashurija!
Unë jetoj, se të dua shum!
syt e tu, i shoh edhe në gjum!
Jetën do ta jap, për tënden dashuri!
në varr kur do t'më pyesin,
do të flas për ty!

Hapi krahët lartë në qiell,
ti për mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afër nuk të kam!

Zemra zemrës po i thret,
hajde hajde mos rri vet,
le të gzohen zemrat tona,
se krejt bota është e jona'
Të dua - më don
të kujtoj - më kujton
të kam në zemër - në zemër më ke!
por e keqja është, se larg meje je!

Mos i beso askujt,
e mos e urrej veten
por më beso mua,
që për ty e jap jetën.
Edhe pse je larg,
asgjë smë pengon.
Largësia na ndan,
Dashuria na bashkon!
Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Më the TI AMO mu duk mashtirm,
Më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Më the Tث DUA zemrën ma gëzove!


Kush troket sonte në derë?
kush me fal pak dritë në terrë?
kush jeton sonte për mua?
kush më thotë sonte Tث DUA?


Duke humbur ty
E humba dhe veteveten
Dhe tani spo gjej dot
As njërën as tjetren.Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s'më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën timeMos bëj që jeta ime të duket kot,
mos bëj që nga syt e mi të dalin vec lote.
Mos bëj që vdekjën ta kërkoj,
se vetëm i vdekur mund të të haroj.Sikur qelli te ish letër
dhe deti të ishtë bojë,
nuk do shkruaja azgjë tjetër
veq se ty i të dashuroj.


çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
çdo sekond pa ty, është si mos tmë reh zemra


Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don
Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.


Gjithmone keshtu vepron
Gjithmone keshtu me lendon
Me thua qe te dua
Qe jeta jote nuk ka kuptim pa mua


Faleminderit, engjelli im, jetes time
i ke dhene nje kuptim,
e ke mbushur ate plot gjalleri,
eh sa shume te dua, as vete s'e di!
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin te qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jet zemer pa mua?


Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!

Një ditë Zoti po mendonte,
diqka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.


Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA


Nuk te them te dua vetem ashtu kot,
Por te them te dua me zemer te plot,
Emrin ekam " TE DUA"
Mbiemrin " VETEM TY"
S'te harroj zemer edhe ne varr kur hy!!

Te dua me Shpirt,
Te Dua me Zemer,
Kam Deshir qe ne te dy,
Ta kemi te Njejtin Mbiemer
S´të mashtroj me shkrim
s´të mashtroj me germa
të dua nga shpirti
te dua nga zemra


Të dua pa masë
Të dua pa mbarim
Të dua më shumë
Se sa shpirtin tim
Të dua ,të dua
Për ty do të vdes
Por ti a më don mua?
Përgjigje po të pres?TE DESHTA NE HESHTJE
E KURR NUK TE TREGOVA
E MBAJTA FSHEHTESI
REND ZEMREN E LENDOVA


NESE PER TY JETEN
NE RINI KAM DHENE,
AMANET NJEREN DORE
MBI DHE ME MA LENE,
KUR T'ME VISH TE VARRI
TE LUTEM MOS QAJ,
POR KAPE DOREN TIME
NE SHTRENGIM E MBAJ


NESE ME MBULOHET
TRUPI IM ME GJAK,
KUPTO SE PER TY JETA
S'ME DHIMBET ASPAK


QKA TE SHKRUAJ
KUR SKAM ME FJAL
NUK KAM AS ZEMER
SE GJITHA TI KAM FAL


DUA SONTE TE SHOH ENDERR
DHE TE THERRAS NE EMER
SE PER MUA NE KETE BOTE
TIII JE E VETMJA FEMER


URIME DHE SHUM FAT
NE JETEN E RE,
GEZOHU TI SE MUA
ME MBULUAN ME DHE

AH UNE I MJERI
SHUM VUAJTJE PO HJEK
VAJZEN QE E DO ZEMRA
NUK MUNDEM AS TA PREK

Me fal qe nuk dija
te shkruaj kujtime
por ti gjithmone je
ne Zemren timeeee>>>

Mos ma ofro lulen qe ti marr
erë, por ofroma buzen
qe ta puth njeherë...!!
Do të behem Zogë ti
s'do të me njohesh
do te vij ne dasmen tende
kur ti te martohesh
do ti bij daulles per
lumturine tuaj e une
i mjeri gjithmone
do te vuaj..!!!
NESE JE E VETMUAR
QENDRO NE KUJTIME
SEPSE ATY AFER
E NDJEN ZEMREN TIMEDUA QE NJE QAST
TE ME KUJTOSH MUA
TE KUJTOSH DHE DITEN
KUR TE THASH TE DUA


PARA SE TE NDAHEMI
ME DUHET NJE GOTE
KUR TA KUJTOJ NDARJEN '
TA MBUSHI ME LOT


Une ti dua sytë e shkruar
qe shum kohe i kam kërkuar
Une ti dua buzët e tua
qe më presin vetëm mua
Të betohëm në rini
se të dua vetëm ty
Vetëm ty të dashuroj
fjalt e tua si harroj


Në emër të jetës jeto me mua!
Në emër të dhimbjës vuaj me mua!
Në emër të dashuris thuaj të dua!
E kurr të vdes un, ti të jesh me mua
se un vetëm ty të dua...E kam një dëshir
një dëshir të thjesht
buzët me ti puthi
tjetër skisha desht


Mem therr me thik
une nuk frigohëm
po prej të dashures sime
une kurr nuk largohem


A edin se sa të du
një roman ta kisha shkru
në biblotek ta kisha qu
kurrë të marësh me lexu
e kupton se sa të duTi je nje ender e nates
Shum here per ty enderoj
Kur vjen ne endren time
Dije se shum te dashurojNe kengen e bylbylit
Emrin tend e degjoj
Ne bukurin e qjellit
Ftyren tende e shikoj.

ti je ëndrra qe ëndrroj ti je shpirti qe me mban
te takova dhe me ike tash te ndjej qe ste kam pran
ti je shpirti qe m'frymon fryma jote gjall me mban
ti je hana qe ndricon rrezet tua drit me bajn


Thikat i pranoj, plumat i duroj
po ndarjen prej teje as qe e mendojMe dorë të shkruaj
me zemër po vuaj
pse je larg meje
më le të vvetmuar.
Sa ditë të mërzitshme
sa natë të qetë. të shkruan
shpirti im se të don për jetë
Malli për buzët e tua po më kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos më le me lotë në sy
se keto lotë po derdhën veq për ty


Ti je shpres, ti je gzim
ti je loqka e shpirtit tim
Të kam hanë e të kam dritë,
të kam zemër të kam shpirt.
Mbes me shpres dhe me DURIM
qe të bëhësh shpirti im
Zemrën ty ta dhurova
gjith natën pa gjum e kalova
Për ty un mendova
dhe krejt u tranovaNë mesin e natës
në terrin e zi
une rri i zgjuar
dhe mendoj për ty

Mos rri shum në mendime
se ta kum fal ty jetën time
Të kum than mos qaj me lotë
se ty të dua ma shum se krejt në botë
Pash në ëndërr sikur të puthja
Me shumë afsh dhe ledhatime,
Mbaroi ëndrra hapa sytë
Unë po puthja dorën time!?

Thellë në sy ty të shikoja
Humba aty në brendi
Kur kujtoja se për mua lotoje
Pash se të kishte rënë qerpiku në syShkuam në arë me veturë
Dashuri s’ngopeshim dot,
Kur u humbëm në njëri tjetrin
ثndrrën na e prishi një tërrnakopUn e ti nën hije t'mollës
Kishim rënë në dashuri,
Derisa shikonim qjellin,
kur na ra një glac përmbi


NJE PUTHJE E LENE PERGJYSEM NJE CAST I HARRUAR
NJE SHIKIM I PAJETE DREJT HORIZONTIT DREJTUAR
NJE PREMTIM I RREME NJE DHIMBJE PA KUFI
PLOT ENDRRA NE SIRTAR NJE JETE NE VETMI
NJE DASHURI E PAVLERSUAR NJE ECJE E SHKUJDESUR
NJE NJERI E MALLKUAR ME DY FYTYRA VESHUR
çdo dit e çdo natë të kam thirr me emër
stë kam thirr me zë,të kam fol me zemër,
qka kam dasht met than gjithmon e ke dit
rri sonte me mua se shum jam merzit...

If You're Asking If I Need You,
The Answer Is Forever,
If You're Asking If I'll Leave You,
The Answer Is Never,
If You're Asking What I Value,
The Answer Is You,
If You're Asking If I Love You,
The Answer Is I Do


Te ndjej ne çdo frymemarrje,
te ndjej ne horizont,
te ndjej ne buzeqeshje,
te ndjej ne çdo sekond !Keto fjale që mi tha zemra
edhe shpirtit me pikojne
le te jene dhurate për ty
për te bukren kohen tone.

Le te jene si trendafil,
mbaje ne buze e neper goje,
merri mbaji shpirti im
se prej zemres ti dhuroj!

Gjdo petale ka nji mall,
ka nji fjale që ma the mua,
ka një zjarr e një Dëshirë,
që na mbeti pa u shuar...!

Gjith aroma që e kane
ka burimin veç tek ty ,
ne çdo puthje kur u dhame
vjen kjo ere plot dashuri.

Po ti fali keto fjale,
merri mbaji thell ne gji,
si kujtim te kohes tone
le te mbese dhurate për ty
Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty


Shiko syt e mi qe te shikojn me vemendje
Shiko buzen time qe pret puthjen tende
Merre zemren time ne duart e tua
Qe te te thot sa shum te dua

Aty ne krahet e tua do doja te vdisja
Ne buzet e tua do doja te humbisja
Ne zemren tende do flija i qete
Prania jote e dashur
Me jep me shume jete

Disa here ne enderr trupin te kam puthur
Mengjesi me ka gjetur per ty duke u lutur
Do te kisha jetuar lumturin e kesaj bote
Vec te di a jam endra jote?

Sa e bukur jeta kur di si jetohet
Sa e bukur nata kur me ty kalohet
Sa e bukur puthja nga buzet e tua
Ti je shpirti im e une shum te dua
sa deshir kam te jem sonte me ty
te me perqafosh e te me mbash ne gji
te ti puth buzet leht dhe te te them
TE DUA se te kam jet.
 
haha sa m`bejn me qesh kto..lol
un kam pas shkruar shum per dashurine,jo poezi, por proza ne ditar..tani jo me
gjithsesi shum tbukra kto poezite qe keni postuar:)
 
Njeriu nese nuk ndryshon gjate kohes qe jeni te lidhur, eshte e kote
te shpresojme qe do ndryshoje ne fejese apo martese po i njejti mbetet!
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-Stoli i trëndafilave

  Votat: 9 32.1%
 • 2-Papucet e gjyshes

  Votat: 9 32.1%
 • 3-Ndjesi Gruaje

  Votat: 3 10.7%
 • 4-Vjeshtë në shi.

  Votat: 2 7.1%
 • 5- "Udhëtar i jetës"

  Votat: 2 7.1%
 • 6-Elena.

  Votat: 3 10.7%
Back
Top