Skandal

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
V.I.P
Une e pashe,eshte e veshtire qe nje baba te shkoje me femijen e tij,ne keto raste thone qe nk eshte i njejti gjak.....
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Ncncnc e pash deri n fund kte videon ...
Perfundimisht do var per topesh ky e mja rrjep lekuren me pinca pz se ky veq bab s esht
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Pervec denimit qe jepni ju...

Nje pytje..e vrisni mendjen pse ndodh?

Jam kurioze te di..sa i psikoanalizoni keto gjera :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Jo,mund te na e thuash? Jam kurioz...
Nga cf kam arritur te kuptoj pak a shume funksiono keshtu.
Zonat e mbyllura. Pra sa me shume i izoluar nje vend..aq me shume ka vende per devijime. Impulset seksuale te njeriut nganjehere nuk kontrollohen..ku hy zoofilia etj.
Zakonisht prindi..ne kete rast figura aterore gjithsesi ka nje tip reputacioni ne ate vend ku jeto. Pra njihet si njeri i mire...rri ne hesap te vet..si rob qe nuk krijo probleme.
Dhe me te vertete mund te jete ashtu.
Ka dhe raste kur njeriu eshte i dhunshem dhe dihet cf ndodh. ( Lexo rastin ne austri te Fritzl)
Procesi i edipit..fillo qe ne moshe te njome. Zakonisht kur femija peson ndryshe ne trup behet nje lloj terheqje seksuale per prindin. Si fillim fillon ne ane xhelozie..pra prindit eshte xheloz per te bijen..qe cunat do e shohin..do e eksitohen me gjinjte e sapodalur te saj..do e ngacmojne..do e prekin padashje etj...e ketu fillo nje mekanizem ngjites ndaj femijes. Pra fillo i ben komplimente..e afro sikur spo ben asgje..fjalet te tipit " une jam babai yt" ska asgje te keqe.
Ketu eshte muhabet tj sh i gjate ku femija behet konfuz etj.
Fakti tjeter eshte dhe marrdhenja me partneren qe kane. Frustimj seksual. Duke menduar dicka si prone tende...pra femija yt..automatimisht lind pytja..pse smund te bej me ate cfare te dua?
Keto perversionet nganjehere ndalen vetem tek femija nganjehere edhe me te aferm.
Jane njerez gjithsesi te afte te llogjikojne e te veprojne. E dine cfare po bejne por sikur nje pjese e trurit te tyre..e konsidero si nje partnere ne vend te qenit femi.

Shumicen e rasteve kush abuzo..ka qene i abuzuar me para. Pra duhet pare e shkuara qe ka pasur...vendi ku eshte rritur...marrdhenia qe ka..dhe sic thote Freud femija eshte pervers. Pra raporti intim ( merri keto fjali ne sens te mire) si ka qene me prinderit deri me para?
 

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
V.I.P
Une jam i mendimit qe keto raste no kane definicione,nk i percakton dot keto lloj anomalishe... si njeri i drejtesise mendoj qe demini duhet te jete kapital qe te frenoje sado pak ket fenomen qe ka pas ndodh,ndodh edhe do ndodhi gjithmone,fatkeqesisht....
Eshte e pa imagjinueshme...
 

Hera

Banned
Nuk dua ta besoj nje dicka te tille....duhet varur ta rrjepesh lekuren e ti hedhesh kripe e te vine laraskat ta hane
 

Hera

Banned
Nc. Sthashe ate. Barbaria e kthyer me barabari seshte drejtesi. Krimineli kthehet ne viktime e dhunuesi behem ne.

Mendoj se gabon ..se vetem ne viktime nuk kthehet .....por dhe duhet paguar me monedhen qe duhet ...dy duar per nje koke si
Thone ....por cdo person shprehet si te doje
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Mendoj se gabon ..se vetem ne viktime nuk kthehet .....por dhe duhet paguar me monedhen qe duhet ...dy duar per nje koke si
Thone ....por cdo person shprehet si te doje
Po une spo gjykoj cfare the. Eshte mendimi i pare qe i vjen ne mendje gjithkujt. Sepse eshte dicka jashte ordineres.


Une thjeshte po mendoj nje Hera..qe pret mishra njeriu e ver aty kripe dhe pyeta. Aq.
 

Hera

Banned
Po une spo gjykoj cfare the. Eshte mendimi i pare qe i vjen ne mendje gjithkujt. Sepse eshte dicka jashte ordineres.


Une thjeshte po mendoj nje Hera..qe pret mishra njeriu e ver aty kripe dhe pyeta. Aq.

Dhe vertet do e beja ne keto lloj njerezish sdo kisha meshire ....ndoshta ngaqe jam ateiste dhe sdi cdo thote zoti fal
 

iluzion

maybe
Sesht hera e par dhe sdo jet as e fundit
Psikopat te till jan per tu mbyllur
Dhe tredhur komplet
Rujna zot nga hajvaner te till
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Nuk di nëse është e vertete dhe nuk e pashe videon, por ne çdo vend nodhin gjera te tilla.
Kriminalitet e çrregullime nga me te ndryshmet, ka kudo.
Nuk eshte Shqiperia vendi qe ka perqindjen me te larte per keto gjera.
 
Top