• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Si te besh te lumtur nje femer?

E3

Anëtar i Nderuar
Per ta bere nje femer te lumtur duhet te jesh:

 1. shok i mire
 2. i dashur
 3. vella
 4. baba
 5. mesues
 6. kuzhinier
 7. hidraulik
 8. mekanik
 9. stilist
 10. sexolog
 11. gjinekolog
 12. psikolog
 13. psikiater
 14. terapist
 15. i organizrar
 16. baba i devotshem
 17. sh i paster
 18. atletik
 19. simpatik
 20. i kujdesshem
 21. i zgjuar
 22. te kete fantazi ( krijimtari )
 23. i embel
 24. i forte
 25. i kuptueshem
 26. tolerant
 27. i matur
 28. ambicioz
 29. i afte
 30. guximtar
 31. i vendosur
 32. i besueshem
 33. i respektuar
 34. i pasionuar
 35. komplimentues ( por jo sa per ta cuar ne krevat )
 36. nje qe di te bej pazarin
 37. nje qe s perhap probleme
 38. jo te behet peshe
 39. nje qe nuk sheh te tjeret
 40. dhe nrml skishte si te mungonte i pasurNe te njejten kohe duhet te beje kujdes :

 1. Te mos jete xheloz,por jo dhe i painteresuar fare
 2. Te shkoi mire me familjen e tij por jo ti dedikoje me shume kohe atyre se asaj
 3. Ti lesh gjithmone vend qe te marre fryme asaj,por te tregohet i kujdesur per vendet qe shkon


Gjithashtu shume e rendesishme eshte mos te harrosh asnjhere datat e
 1. Pervjetorit ( takimi pare,puthja e pare,fejesa etj )
 2. Diplomes
 3. Emrit ( dita e emrit)
 4. Mestruacionet


-------------------------------------------------------------
Fatkeqesisht edhe te shikosh me shume vemendje te gjitha qe sa u shkruan me lart asnjhere nje femer sdo arrije lumturine e saj 100 % se mund te ndihet e fundosur nga nje jete perfekte qe po e mbyt dhe te iki me shk... e pare qe i del para


Si te besh te lumtur nje mashkull???

Mos i ca tr...

 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Tek filmi "P.S. I Love You":

Daniel: Cfare duan femrat? Spo arrij t'a gjej. Duan qe t'i pyesim, nuk duan qe t'i pyesim; duan te bejme ne levizjen e pare, nuk duan te bejme ne levizjen. Na duan lart, na duan poshte; duan te perdorim produkte per flokun, nuk duan te perdorim produkte per flokun. Cfare doni ju o njerez?
Holly: Do te them, por do me premtosh qe nuk te thash une.
Daniel: Betohem.
Holly: Eshte sekret. Gati?
Daniel: Po.
Holly: (me ze te ulet) Ne nuk e kemi idene se cfare duam.
Daniel: E dijaaaaa!
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Si te besh te lumtur nje femer?

Per ta bere nje femer te lumtur duhet te jesh:

 1. shok i mire
 2. i dashur
 3. vella
 4. baba
 5. mesues
 6. kuzhinier
 7. hidraulik
 8. mekanik
 9. stilist
 10. sexolog
 11. gjinekolog
 12. psikolog
 13. psikiater
 14. terapist
 15. i organizrar
 16. baba i devotshem
 17. sh i paster
 18. atletik
 19. simpatik
 20. i kujdesshem
 21. i zgjuar
 22. te kete fantazi ( krijimtari )
 23. i embel
 24. i forte
 25. i kuptueshem
 26. tolerant
 27. i matur
 28. ambicioz
 29. i afte
 30. guximtar
 31. i vendosur
 32. i besueshem
 33. i respektuar
 34. i pasionuar
 35. komplimentues ( por jo sa per ta cuar ne krevat )
 36. nje qe di te bej pazarin
 37. nje qe s perhap probleme
 38. jo te behet peshe
 39. nje qe nuk sheh te tjeret
 40. dhe nrml skishte si te mungonte i pasurNe te njejten kohe duhet te beje kujdes :

 1. Te mos jete xheloz,por jo dhe i painteresuar fare
 2. Te shkoi mire me familjen e tij por jo ti dedikoje me shume kohe atyre se asaj
 3. Ti lesh gjithmone vend qe te marre fryme asaj,por te tregohet i kujdesur per vendet qe shkon


Gjithashtu shume e rendesishme eshte mos te harrosh asnjhere datat e
 1. Pervjetorit ( takimi pare,puthja e pare,fejesa etj )
 2. Diplomes
 3. Emrit ( dita e emrit)
 4. Mestruacionet


-------------------------------------------------------------
Fatkeqesisht edhe te shikosh me shume vemendje te gjitha qe sa u shkruan me lart asnjhere nje femer sdo arrije lumturine e saj 100 % se mund te ndihet e fundosur nga nje jete perfekte qe po e mbyt dhe te iki me shk... e pare qe i del para


Si te besh te lumtur nje mashkull???

Mos i ca tr...
Pak te ekzagjeruara me duken.. sidomos kjo e mestruacioneve LOL
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Si te besh te lumtur nje femer?

te mira keshillat,..LOL..
gjithesesi te lumtur ste ben askushe ne bote,.po nuk qeme te lumtur brenda vetevetes,.lumturia eshte hipotez personale pastaj lehtesishte e plotesueshme,.dhe nga tjetri qe ke afer..
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Shume paski vene une disa dua...sidomos nje kuzhiner :D
(por edhe te tj sbejne dem LOL)
Persa i takon datave.. une nuk i mbaj mend, gjithmone i mban mend ai tjetri :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Meshkujt kane ardhur mbi toke te vuajne ( nga keto femrat e poshtra qe kerkojne kaq shume per nje cop lumturie!).
Thoni dhe ju...sjane per te ardhur keq?:p

ps: sh e shkurter lista, duhen dhe ca cilesi te tjera:)
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Pe: Si te besh te lumtur nje femer?

gjeja qe me ben te lumtur eshte qe me mu zbraz nervat dhe nuk kontrollon fjalet por kur sjam un sbaton keshillat e mia :)
kjo do te thot qe i jep rendesi fjaleve te mia <3
 

ZHIGO

wish me well...
Pe: Si te besh te lumtur nje femer?

sa mosmirnjohse ju femnat o dliro,,

shife sa pak kerkojm ne fundja , sic thot me lart glumi "kenaqemi me pak" ,, un jam i zakonit qe ti shofim anen pozitive te gjonave ,, dmth me pak fjal ka me pak sforco nga ana juj apo jo ? lol veçse shtoji pak ata gjana siç the ke tema tjeter , tip femre qe i bo te gjitha , hekuros ,palos , shplureros , sekseros ...

kupton...kto i boni per vete,, se duhen bo , dmth te gatush ect...
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Mos doje te thoje qe kenaqeni me pak?...
Ajo ishte loje fjalesh... :p
Te paket jane ata njerez qe kenaqen me pak..njeriu ne natyre eshte mosmirenjohes edhe i pa ngopur, nuk kenaqet kollaj me ato qe ka (femra e meshkuj bashke) :(
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Ajo ishte loje fjalesh... :p
Te paket jane ata njerez qe kenaqen me pak..njeriu ne natyre eshte mosmirenjohes edhe i pa ngopur, nuk kenaqet kollaj me ato qe ka (femra e meshkuj bashke) :(
Epo atehere sjemi te thjeshte asnjera pale....Lere se tani po na shfaqni dhe ju komplekse,e neve vec si ne ''histori'' na ka mbet qe nuk kenaqemi kurr....
 
Top