Shtatë jetë e 700 vota të kem, kurrë nuk e votoj këtë bastard!

Nuk përmbahet regjisori i njohur, bën deklaratën e papritur ndaj Lulzim Bashës: Shtatë jetë e 700 vota të kem, kurrë nuk e votoj këtë

-800-0-5fa0390e8452a.jpg
Regjisori i njohur Kastriot Çipi ka shpërthyer ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Ajo që e ka bërë të revoltohet është propaganda e tij ndaj koronavirusit. Ai tha se kurrë nuk do ta votojë Bashën.
“Ditën që disa studentë paralajmëruan protestë para Kryeministrisë kundër vendimit për mbylljen e auditoreve, Luli Basha organizoi një takim me studentë, të gjithë me maska dhe u bëri thirrje të respektojnë masat mbrojtëse anti-covid. Morali i fabulës? Mos protestoni për mbylljen e auditorëve, se qeveria ka të drejtë që i mbylli.
Si të mos mjaftonte kjo, Luli Basha u dha shembullin e vet personal prej Lej Feni: Unë nuk po takoj prindët e mi. Madje para dy ditësh babai im kishte ditëlindjen dhe nuk i shkova.
Si mund të jetë kaq bastard njeriu? Si mund të bësh propagandë kaq të neveritshme, pa t’u skuqur faqja? Si mund të mungojë njeriu i shëndetshëm në ditëlindjen e prindit?
Shtatë jetë e 700 vota të kem, kurrë nuk e votoj këtë bastard!
PS: Ju që keni ndërmend ta votoni, jeni të lirë të më bllokoni ose të largoheni nga lista ime e miqve. Vetëm mos u mundoni ta justifikoni, se do të më neveriteni edhe ju!
PS 2: Ju qe po komentoni pro Bashes, lamtumire! Do t'ju bllokoj te gjithëve”, shkruan Kastriot Çipi.

sot.com.al
 

Attachments

  • -800-0-5fa0390e8452a.jpg
    -800-0-5fa0390e8452a.jpg
    83.3 KB · Shikime: 10
Sa nxitohet ky Kastrioti...pa pa pa...po prit o Kastriot prit .........se paska takuar edhe pedagoget pas studenteve?

Mësim online prej pandemisë/ Pas studentëve, Basha takon pedagogët: Plani u ndryshua për 72 orë! Arsimtarët: Teknologjia e pamjaftueshme, disa jetojnë në çadra prej tërmetit.​Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me pedadodgët lidhur me vështirësitë e mësimit online. Basha ka premtuar ligj të ri pas ardhjes në pushtet, ndërsa pedagogët i kanë treguar ëvshtirësitë e punës. Takimi vjen pak orë pas protestës së studentëve që kërkojnë plotësimin e disa kushteve nga qeveria.


Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar për më shumë se një orë takimin me pedagogë nga e gjithë Shqipëria, për të diskutuar lidhur me sfidat e zhvillimit të mësimit online. Pas takimit që zhvilloi me studentët paraditen e sotme, Basha dëgjoi ankesat e pedagogëve të tyre, të cilët njëzëri janë ankuar lidhur me kushtet e papërshtatshme për të zhvilluar mësim.

Duke nisur nga ambientet dhe deri tek interneti, arsimtarët e kanë gjetur të pamundur zhvillimin e mësimit online, duke treguar edhe shqetësimet me të cilat hasen studentët.


Numri një i Partisë Demokratike është shprehur se një nga pikat e planit të tij, që do të bëjë realitet kur të vijë në pushtet, do të jetë anulimi i ligjit aktual për arsimin e lartë. Basha ka premtuar zëvëndësimin e tij me një ligj modern.Ndërsa shtoi se do të mirëpriste të gjitha propozimeve e pedagogëve sesi mund të përballohet situata.

Paraditen e sotme, studentët e UT dhe fakulteteve të tjera kanë dalë sot në protestë, ndërkohë që duhet të “uleshin” për herë të parë në auditore për këtë vit të ri akademik. Studentët kërkojnë përgjysmim të tarifës vjetore të studimit, një paketë sociale për qiratë, internetin, librat dhe kostot e jetesës. Studentët pretendojnë se që prej karantinës së parë të muajit mars, kanë qenë një nga shtresat më të dëmtuara të shoqërisë dhe se qeveria nuk ka menduar asnjë çast për ta.

(k.m/dosja.al)
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Mu vetem dicka mbo pershtypje nket albanistanin tone, ne 8 vjet qeverisje me socialistet si nuk nigjum nje llaf t'mire nga opozita? ?

Para dy ditesh degjova qe akuzonin qeverine per shpenzim parash edhe per ato femijet Shqiptar ne Siri qe u riatdhesuan nga kampet e refugjateve ?‍♂️

Socialistet kane qeveris keq per pritshmerite qe kishte elektorati shqiptar dhe Rama ka qene nje zhgenjim, por ka bere dhe ndonje gje pozitive, por jo mo vlla ktu 24 ore vetem vrer nigjon nga opozita, dhe eshte nje vrer qe kur e hedh perdite vend e pa vend dhe per gjithcka dhe kedo humbet kredibililet tek njerzit.

Tani dilema me e madhe e shqiptarve më 25 Prill eshte nje dhe e vetme: Te votojne nje hajdut me xhepa plot apo nje hajdut me xhepa bosh ??
 

ViktoriA~

Antarë i Respektuar
Po nuk votoj ky ju prish gjiza Lulit ne fakt. Tra-p rob.
Sa inat i kam njerezit e nxituar.
 
Demokratet kudo qe ndodhen mezi presin 25 Prillin.
Luli nuk paska ndermend te futet ne zgjedhje me 25 Prill, do organizoje zgjedhjet e veta
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Ne te vertet per te ardhe keq kur lexon disa njerez qe bejne ende pas ps e kryeministrit tone...
Jane dy arsyet mendoj une
1 ose jetojne jashte shtetitve se kane idene
2 ose kushedi se kujt i lepijne by*****
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Pse Vino ti qe mbeshtet Bashen kujt i’a lepin?
Ore mu me rrujne ....... si te majte si te djathte .kam biznesin tim e sma ndin shume
Po ky kokrra e Beqirit rama..... e kohe pandemie....qe as rroge lufte e asigja smora...... biznesin myll
Me nipt me siguracion e me gjithcka
 
Ore mu me rrujne ....... si te majte si te djathte .kam biznesin tim e sma ndin shume
Po ky kokrra e Beqirit rama..... e kohe pandemie....qe as rroge lufte e asigja smora...... biznesin myll
Me nipt me siguracion e me gjithcka
je demokrat ti prandaj smore page lufte, perzgjedh dhe e-tatime :p lol
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Screenshot_20201103-091145_One UI Home.jpg
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
@Marla E kam si aplikacion a jo
 
Sa per temen-
Une jam pro mbajtjes se maskes, e tha edi apo luli pak rendesi ka.

Temen e solla ketu sepse nese psikorama shin lemin ashtu si do eshte pikerisht sepse ka perballe nje si luli qe i shkon pas avazit.
E nisi me djegien e mandateve (ne boten e qyteteruar eshte i vetmi rast ne bote) dhe po e perfundon opozitarizmin breke e bythe me ramen.
Kur njerezit te kuptojne qe rama dhe luli jane te dy anet e se njejtes medalje sorosiane ndoshta, por ndoshta ama, shpetojme nga keta gjakpires dhe kriminele!
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Po si jo dhe kte e kam
Vec se i ka harru passwd
Ekonomosti im e di
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Dmth Vino, Shqipetaret duhet te votojne Bashen se Rama ty nuk te dha page lufte?

Ore se po me lodh kot me duket, ke ndonje tesere partie ti? ???
Ore per te pase i kam te 3 une
Po jane me ju ..... motrat
Se kur ju duhen kontribute per votime
Te gjithe si larot...
Ndersa kur ju kerkoj une ndihme harroje
Une i djathte jam ne parime... ama me shume se baftjar zeqo ish kryetarj i bashkise fier dhe kryetar i ps asnjani sme ka ndihmu
Se ai vleresonte njeriun jo ngjyren politike
 
Top