Shoqeri ne krize!

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Sikur te mos mjaftonim vrasjet ne mes te njerezve, krimi dhe kriminaliteti i bandave, sikur te mos mjaftonte krimi ne familje me femije qe bejne copash prinderit e tyre, sikur te mos mjaftonte perdhunimi i dhjetra grave dhe vajzave edhe brenda ambienteve te shkollave, sikur te mos mjaftonte dhuna qe nga familja e deri ne parlament, nje ngjarje e kobshme ploteson gjerdanin makaber te krimit ne Shqiperi. Komshiu qe vret dhe varros ne balte femijen 8 vjecar te komshiut. Ca po bejme? Ku po shkojme? A ka njeri qe ndalet dhe mendohet?
Pasi kemi shkaterruar njerezoren brenda nesh, pasi kemi keputur cdo filiz miresie, pasi i kemi shpallur lufte shpirtit dhe shpirterores me te gjitha mekanizmat e vrasjes se shpirtit, duke iu turrur si te babezitur shfrenimit ne cdo dimension, ankohemi se gjerat po shkojne keq.
Ku eshte familja? Ku eshte shkolla? Ku eshte politika? Ku jane mediat? Po korrim ate qe kemi mbjellur. Frutet me te keqija te mundshme. Turp per gjithe ata qe nuk i kthehen dhe nuk inkurajojne njerezoren, te gjithe ata qe ngriten makinerine perverse te ndertimit te njeriut rob te epshit te vet larg misionit per te cilin ai eshte krijuar.
Duhet patjeter nje rithemelim i shoqerise dhe individit shqiptar, ndryshe ngjarja e radhes do jete thjesht statistike ne rrugen tone tatepjetese.

|Redi Shehu|
 
Lexova se ai psikopati (njeri nk i them dot), kishte qene i semure. Po atehere pse dreqin nk eshte tek vendi perkates qe duhet te jene te semuret?
Sedi ne duhet tja vejme fajin shtetit, se prap jemi ne ata qe i votojme.
Paramendo ne qe se kemi gje jemi te shokuar, por e paramendoni dot ne ca gjendje mund te jete familja e tij?
Kt personin duhet ta varesh! Por prap nk kthehet jeta e tij.
Jeta ndonjehere eshte e padrejte, merr ca persona qe akoma se kishin filluar jeten :)
 
..

Screenshot_2021-11-17-02-35-57.png
Fiks në krizë.E anashkalojnë kte temë dhe pastaj bërtasin fort kur un i konstatoj që jan për chit chat,madje disa edhe duke më akuzu por nejse.

Për temën po ktu bërtitej ti varin ti vrasin,pa fakte , por tani kemi faktin e kryer dhe zbardhjen e ngjarjes, po ça fitohet nga vdekja kur dëmi bëhet? Mendoni se kta të sëmurë psiqik do ndalen? Kur un shkruaja për mekanizma shtetror kontrolli me një regjistër të dhënash kur shteti mert me prindi1 e prindi2 ktu kërkohej masivisht litari...litari nuk parandalon dëmin , regjistri i të dhënave e survejimi nga shteti i ktyrw të sëmurve po.
 

Attachments

 • 258091758_626082188547096_1426892039398566856_n.mp4
  704.9 KB
Lexova se ai psikopati (njeri nk i them dot), kishte qene i semure. Po atehere pse dreqin nk eshte tek vendi perkates qe duhet te jene te semuret?
E kan bere rruge tashme
Sa here ndodhin ngjarje te tilla i shfajesojne duke then ishte i semure,nuk esht normal etj etj

Ai lart na paste ne meshiren e tij se per kto qe na qeverisin kemi marre fund !
 
Kjo eshte nje krize e importuar nga Evropa.
Heqja e dënimit me vdekje, si dhe lenia rrugëve e personave te semure, te rrezikshem, eshte politike evropiane.
 
Kjo eshte nje krize e importuar nga Evropa.
Heqja e dënimit me vdekje, si dhe lenia rrugëve e personave te semure, te rrezikshem, eshte politike evropiane.
Ligjet ekzistojne por nuk ka shtet qe ti zbatoje ato. Ja psh ka ligj qe te semuret psiqike duhet te jene te mbyllur ne institucione perkatese jo te jetojne te lire mes njerezve normale. Ku eshte shteti?!
Injoranca prodhon kriza te cdo lloj forme, por ajo qe me ben pershtypje mua eshte indiferenca e familjeve shqiptare dhe populli dele qe duron ende keta ndyresira qe na qeverisin.

RIP femijes pa fat! Zoti e meshirofte!
 
 • Më pëlqen
Reactions: Ivy
😂😂😂😂 Je shume per te ardhur keq.

-E para e punes meso te shkruash gjuhen Shqipe nese do te besh moral per dicka!

-E dyta e punes a ma shpjegon dot me ate mendjen tende te ndritur se ç’lidhje ka ai krim makaber me chit-chatin e nje rrejti social ku njerezit futen per te harruar paksa ngarkesen qe kane ne perditshmerine e tyre?

- E treta e punes, ku ke shkruajtur per mekanizma shteterore ti? Ne Parlament apo ne ndonje komision social?

Ja ky eshte niveli, ai nivel i shoqerise qe i mbush mendjen vetes qe ka kap majat dhe kur nje mengjes te bukur pasqyra i shfaq papritmas te kunderten ndodh hataja sepse truri i mbingarkuar nga emocioni negativ nuk e perballon dot.

#KatilForPresident!
Ti që sdi ç'është ë-ja e çkuptim i jep ajo gjuhës Shqipe do më mësosh mua gjuhën?

Mendja ime e ndritur nuk mundohet fare me i shpjegu një mediokri që arrin të shohi keqardhje aty ku ska,sepse ti nuk mundesh dot të merresh me të tilla tema sepse nuk i koncepton për ti diskutuar fare sepse ti e pranon që rrjeti social egziston vetëm për të shkarkuar ngarkesën e përditshme,ndërkoh me ndihmën e rrjetetve sociale kan ndodh revolucione në lindje,po si tja shpjegoj un një mediokri që më përmend mua keqardhjen si?

Për mekanizmat lexo temën që ka sjell Marla para 2 javësh dhe kuptoje ça kam shkruar.
 
Ti që sdi ç'është ë-ja e çkuptim i jep ajo gjuhës Shqipe do më mësosh mua gjuhën?

Mendja ime e ndritur nuk mundohet fare me i shpjegu një mediokri që arrin të shohi keqardhje aty ku ska,sepse ti nuk mundesh dot të merresh me të tilla tema sepse nuk i koncepton për ti diskutuar fare sepse ti e pranon që rrjeti social egziston vetëm për të shkarkuar ngarkesën e përditshme,ndërkoh me ndihmën e rrjetetve sociale kan ndodh revolucione në lindje,po si tja shpjegoj un një mediokri që më përmend mua keqardhjen si?

Për mekanizmat lexo temën që ka sjell Marla para 2 javësh dhe kuptoje ça kam shkruar.
Ekziston


edhe ti i qan me oi e me pickla siper

pikaaaa thuaj
 
...
Ke harru ca apostrofe pa vendosur o mr çë-ja revolucionar😂😂😂
O talenti i Shqipes, Ç-ja të duket zanore?
 
Ekziston


edhe ti i qan me oi e me pickla siper

pikaaaa thuaj
Ja profesorwsha e Shqipes, po ça do të marr komentet e tua dhe t gjej qindra gabime? E kape egzistencën bravo
 
Ja profesorwsha e Shqipes, po ça do të marr komentet e tua dhe t gjej qindra gabime? E kape egzistencën bravo
une te kap ty e te lidh nyje per drejtshkrim , po ik mo na merzit terr terr kot
po ke ndonje gje per temen ec e fol, te tjerat ik atje ku ti hane ..hajt
 
une te kap ty e te lidh nyje per drejtshkrim , po ik mo na merzit terr terr kot
po ke ndonje gje per temen ec e fol, te tjerat ik atje ku ti hane ..hajt
Ça është kjo ik ik ik? Ke fillu mendon se jep urdhëra?Un e kuptoj që aq shumë tkan urdhëru sa tka hy në gjak e mundohesh ta nxjerrësh ktu, edhe çështjen e lidhjes e kuptoj.
 
Ti që sdi ç'është ë-ja e çkuptim i jep ajo gjuhës Shqipe do më mësosh mua gjuhën?

Mendja ime e ndritur nuk mundohet fare me i shpjegu një mediokri që arrin të shohi keqardhje aty ku ska,sepse ti nuk mundesh dot të merresh me të tilla tema sepse nuk i koncepton për ti diskutuar fare sepse ti e pranon që rrjeti social egziston vetëm për të shkarkuar ngarkesën e përditshme,ndërkoh me ndihmën e rrjetetve sociale kan ndodh revolucione në lindje,po si tja shpjegoj un një mediokri që më përmend mua keqardhjen si?

Për mekanizmat lexo temën që ka sjell Marla para 2 javësh dhe kuptoje ça kam shkruar.
Une kisha 1 pyetje,

Ca kupton me fjalen "medioker"?
 
Ça është kjo ik ik ik? Ke fillu mendon se jep urdhëra?Un e kuptoj që aq shumë tkan urdhëru sa tka hy në gjak e mundohesh ta nxjerrësh ktu, edhe çështjen e lidhjes e kuptoj.
bere nje raportim per ofendim te supozuar , nderkohe qe vete sdi te besh ndryshe
po vl se katil gur kandari eshte ..do thosh moni :p
 
Une kisha 1 pyetje,

Ca kupton me fjalen "medioker"?
Në bazë të etiketimit keqardhës kuptoj të gjith mediokritetin

Po pse spyet Marla mbi çështjen e keqardhjes?
 
bere nje raportim per ofendim te supozuar , nderkohe qe vete sdi te besh ndryshe
po vl se katil gur kandari eshte ..do thosh moni :p
Ja mediokiteti që s arrin t kuptojë që un reagova mbi heshtjen tuaj si pseudo roje që jeni.
 
Në bazë të etiketimit keqardhës kuptoj të gjith mediokritetin

Po pse spyet Marla mbi çështjen e keqardhjes?
Per tju permbajt temes "Shoqeri shqiptare ne krize" kultura e debatit duhet respektuar apo jo? Dhe debatin e fiton ai qe ka argumenta me te forte jo ai qe ofendon. Apo e di gabim une?
 
Per tju permbajt temes "Shoqeria ne krize" kultura e debatit duhet respektuar apo jo? Dhe debatin e fiton ai qe ka argumenta me te forte jo ai qe ofendon.
Pse stë duket ofendim ty drejtimi i fjalës me keqardhje? Kam ardh të lyp ktu un që dukem i keqardhur?
 
Opsioni kthim pergjigje pa ofenduar ose me mire fare mund te injorosh nese vlereson qe bashkebiseduesi yt ska vlera.
Që grupimi i të nxituarve tani tna tregoj ospionet e replikës...Po përse tmos ja kthej siç dij un? Un nuk ofendova,reagova mbi ofendimin,përgjigja ime nuk është ofendim por reagim ndaj ofendimit.

Prap pyetja pse Marla sheh ofezë nga mua dhe jo në mua?
 
A ka mundesi te rrini urte!!!!
 
A ka mundesi te rrini urte!!!!
Ti kërkon urtësi? Po ça është kjo urtësi kur të drejtohen me keqardhje?
He u be ai revolucioni apo akoma?😂😂😂🤦‍♂️
Çlidhje ke ti me revolucionin,ti deri tek chit chati je. Un kam dhënë komwnt mbi temën por ti komentin e ke dhënë vetëm për mua,me keqardhje pajtjetër
 
O Katilo, ti kur je i qete dhe maksimumi deri ne mesin e fjalise se pare te lidhet llogjika e jo me tani qe dukesh nga germat qe nervi po te konsumon perbrenda.
Je larg idese, shume larg, per te sulmuar forumin me nje koment ne muaj qe ben ktu.

Kshu qe, bej forum e lere forumin ne punen e vet se siç te thashe ka pasur me te zgjuar se ti e nuk ja kane dale dot.

Kjo ishte arsyeja se pse une te citova ne komentin e pare se e di sa brume ke dhe se çfare je.
Nese e ke vene re as te lexoj fare kur nuk sulmon forumin se fundja aq di aq thua.😁
Ti po ta vesh re,un të lexoj vetëm kur mbën ti replikë, dhe ti mbëre replikë si gjithmonë

Për sulmin mbi forumin skam ça them veç se wtf.Nqs të duket sulm konstatimi që ktu jan për chit chat dhe nxitja për të debatu dhe tema që prekin, çtë them... sa për nervin wtf me qetësinë më të madhe.
 
Ti po ta vesh re,un të lexoj vetëm kur mbën ti replikë, dhe ti mbëre replikë si gjithmonë

Për sulmin mbi forumin skam ça them veç se wtf.Nqs të duket sulm konstatimi që ktu jan për chit chat dhe nxitja për të debatu dhe tema që prekin, çtë them... sa për nervin wtf me qetësinë më të madhe.
Pse o kemi teme diplome dhe dihet te jemi te pergatitur a si se sjam as ne brendesi te debatit se as jam e interesuar per debate se me dalin hallet e problemet ne realit,skam nge me rudh trute dhe ketu
 
Ti je në habitatin tënd mor vlla,ndoshta po kërkoj un shumë që të përfshiheni dhe në tema me impakt e jo vetëm n chit chat,ndoshta dmth
 

Konkursi Letërsisë

 • 1-𝐁𝐢𝐬𝐞𝐝𝐞̈ 𝐦𝐞 𝐯𝐞𝐭𝐞𝐧....

  Votat: 4 25.0%
 • 2-Shendeti

  Votat: 1 6.3%
 • 3-Treni I enderrava....

  Votat: 0 0.0%
 • 4-"Ka netë"

  Votat: 4 25.0%
 • 5-`Ne endrren e nje treni.`

  Votat: 3 18.8%
 • 6-Treni jetës

  Votat: 4 25.0%
 • 7-Kohë lufte...

  Votat: 0 0.0%
Back
Top