Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 
  • Nerva
Reactions: D.
Kjo media eshte i qeverise dhe prape sondazhi del ndryshe.
E ke pa pamjet e dhunes nga policia?

Po live po e shof madje. Shof njerez partiak qe shajne, madje dhe prekin me dore uniformen policore ka dhe arrestime brenda rregullave por ka dhe tensione turme. Shof qe ata persona do preken nga covid nese vetem njeri do kete qene infektuar

Mendo sa popull dele jemi, nuk na ben pershtypje shendeti yne dhe na ben pershtypje thirrja e monikes dhe klevisit lol
 
Po live po e shof madje. Shof njerez partiak qe shajne, madje dhe prekin me dore uniformen policore ka dhe arrestime brenda rregullave por ka dhe tensione turme. Shof qe ata persona do preken nga covid nese vetem njeri do kete qene infektuar

Mendo sa popull dele jemi, nuk na ben pershtypje shendeti yne dhe na ben pershtypje thirrja e monikes dhe klevisit lol
Shendeti duhet te bej pershtypje ne fund. Ky virus eshte .03% vdekje prures.

Dhe liria eshte me e rendesishme se nje grip i rende.


Me shume duhet te bej vendimi marre ne kete kohe e ne ate ore.

Perjashto moniken e klevisin. Zere se ata nuk ekzistojne. Zere se nuk ka opozite

Ne cilen vend te botes behet ky veprim ne kete kohe e ne kete ore? Ne asnje vend
 
Shendeti duhet te bej pershtypje ne fund. Ky virus eshte .03% vdekje prures.

Dhe liria eshte me e rendesishme se nje grip i rende.


Me shume duhet te bej vendimi marre ne kete kohe e ne ate ore.


Shume dakort per lirine.

Tani ca lidhje ka liria me teatrin?! Teatri eshte institucion shteteror. Prone e shtetit i cili ka plan zhvillimi do ndertoje dicka me konteporane dhe me me shume hapesire dhe me shume vende.

Ora. Zgjidhet ai orar pee te mos krijuar incidente perplasje fizike me protestuesit ne kete rast.

Tani une po e lej me kaq se sme pelqejne lojrat w fjaleve me teper. Besoj isha e qarte per qendrimin tim tek postimet e mija fillestare. :)

Mbas 3 ditesh do harrohet dhe kjo gje ashtu si jane harruar vrasje dhe krime te tjera nder vite.
 
Shume dakort per lirine.

Tani ca lidhje ka liria me teatrin?! Teatri eshte institucion shteteror. Prone e shtetit i cili ka plan zhvillimi do ndertoje dicka me konteporane dhe me me shume hapesire dhe me shume vende.

Ora. Zgjidhet ai orar pee te mos krijuar incidente perplasje fizike me protestuesit ne kete rast.

Tani une po e lej me kaq se sme pelqejne lojrat w fjaleve me teper. Besoj isha e qarte per qendrimin tim tek postimet e mija fillestare. :)
Po shteti prone e kujt eshte?
Dhe kujt i pergjigjet shteti?

Teatri mund te jete shtetor
Por i zoti eshte populli.

Protesta eshte forme lirie
 
Po live po e shof madje. Shof njerez partiak qe shajne, madje dhe prekin me dore uniformen policore ka dhe arrestime brenda rregullave por ka dhe tensione turme. Shof qe ata persona do preken nga covid nese vetem njeri do kete qene infektuar

Mendo sa popull dele jemi, nuk na ben pershtypje shendeti yne dhe na ben pershtypje thirrja e monikes dhe klevisit lol
Ti duhet te na thuash pse nderhyri policia ne 4 te mgjesit? Aty shikohet pamjet e nderhyrjes dhe dhunes nga ana e policise per te prishur teatrin!
 
Po shteti prone e kujt eshte?
Dhe kujt i pergjigjet shteti?

Teatri mund te jete shtetor
Por i zoti eshte populli.

Protesta eshte forme lirie
Ath shteti eshte forca politike qe qeveris vendin nga vullneti i popullit. Pra vendimet e shtetit shprehin vullnetin maxhoritar te popullit.

Kaq pike :)
 
Ath shteti eshte forca politike qe qeveris vendin nga vullneti i popullit. Kaq pike :)

Vullneti popullit jepet per interes te popullit
Dhe forca politike nuk mund te bej cfare te doj meqe e ka zgjedhur populli sepse nuk po zgjedh diktator me fuqi absolute por me fuqi kufizuese.


Tani nese shteti ka vendosur ndryshe
Dhe nje perqindje e popullit do ndryshe
Atehere le ta hedhin ne vote. A nuk te duket kjo menyra me e drejt?
 
Ti duhet te na thuash pse nderhyri policia ne 4 te mgjesit? Aty shikohet pamjet e nderhyrjes dhe dhunes nga ana e policise per te prishur teatrin!

Ta shpjegova.

Zgjidhet ai orar per te shmangur perplasjet fizike me persona qe nuk zbatojne ligjin.

Shof arrestime nga shkelesit e ligjit jo dhune.
 
Ta shpjegova.

Zgjidhet ai orar per te shmangur perplasjet fizike me persona qe nuk zbatojne ligjin.

Shof arrestime nga shkelesit e ligjit jo dhune.

Ai orar zgjidhet nga hajdute
Nje shtet i forte por edhe i drejte
Dhe me njerez te drejte nuk do e prishte ne kete kohe.
Dhe jo ne ate ore.
 
Vullneti popullit jepet per interes te popullit
Dhe forca politike nuk mund te bej cfare te doj meqe e ka zgjedhur populli sepse nuk po zgjedh diktator me fuqi absolute por me fuqi kufizueze.

Shume dakort!

Ath permbledhim logjiken. Prishet ndertesa per nje ndertese me te re. Kjo nuk cenon lirine time.

Dua te di a do vidhem nga kjo gje. Ath shpresoj qe opozita te hetoje mbi kete gje ta faktoje dhe te dorezoje materialet ne gjykate. Kaq e thjeshte. Besoj ke ligji jo ke turma militantesh partie.
 
Ta shpjegova.

Zgjidhet ai orar per te shmangur perplasjet fizike me persona qe nuk zbatojne ligjin.

Shof arrestime nga shkelesit e ligjit jo dhune.
Me vjen keq per verberine politike. Ato gra dhe motra te dhunuara mund te jene nena dhe motra jone.
 
Po vegel ne duart e artit?
Mendon se cdo kundershtim eshte partiak?

Ne kete rast po me duket politike sinqerisht. Politika luan shume piset ketu. Kam kohe qe sdua te perfshihem as ne diskutime poltike me.

Spo bej avokatin e djallit por keshtu e shof sorry.

Do vini tju jap nje kafe tani se sjam Rama une lol
 
kur ti je vegel te pushtetit kriminal qe dhunom mos jep mend per ato qe protestojne!


Si jam vegel mund te ma thuash? Lol

nuk punoj ne shtet ta bera kete paranteze, madje si person qe merrem me biznes jam e pakenaqur nga politikat ekonomike te kesaj qeverie por nuk shoh alternative me te mire te votoj kunder.

Si dhe PO jam per shtet te forte te ashper ligjor.
 
Shume dakort!

Ath permbledhim logjiken. Prishet ndertesa per nje ndertese me te re. Kjo nuk cenon lirine time.

Dua te di a do vidhem nga kjo gje. Ath shpresoj qe opozita te hetoje mbi kete gje ta faktoje dhe te dorezoje materialet ne gjykate. Kaq e thjeshte. Besoj ke ligji jo ke turma militantesh partie.
Ne kete rast po me duket politike sinqerisht. Politika luan shume piset ketu. Kam kohe qe sdua te perfshihem as ne diskutime poltike me.

Spo bej avokatin e djallit por keshtu e shof sorry.

Do vini tju jap nje kafe tani se sjam Rama une lol
Ato paret do i kesh ngs rama si rrufshet per propagande
Kush e di sa pare merrni ju e monique :p


Kerkona te na korruptosh me nje kafe ?
Do na kerkosh edhe voten? :p
 
Mosssss
E Paskan shemb.

E mire se na u ca rikardo, sidomos kur shof at baxhellen e LSI qe jeton ne sarajet e lalzit me lekt e shqiptarve dhe knej pellet sikur i dhimbset teatri eshte me vu duret nkoke.?‍♂️

@Ridexxx
Ca bo nforum ti plako, a je demokrat, dil pra nshesh, ca pret t'shemin dhe godinen e provave?
 
Teatri/ Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët, turp qeverisës. Shenja të rrëshqitjes së demokracisë në autoritarizëm

TIRANE

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën e krijuar te Teatri Kombëtar. Unioni thekson se dhuna policore mbi gazetaret, artistet dhe qytetaret ne mbrojtje te Teatrit Kombetar eshte turp qeverises dhe akt mbi lirite themelore.

Dhuna policore mbi gazetaret, artistet dhe qytetaret ne mbrojtje te Teatrit Kombetar eshte turp qeverises dhe akt mbi lirite themelore.


lg.php

Dhuna policore e zhvilluar mbi gazetaret, artistet dhe qytetaret e Tiranes naten e 16 majit 2020, eshte nje perballje e rrezikshme dhe me pasoja e shtetit mbi lirite themore te shoqerise sone. Kacafytja e policeve te shtetit me gazetarin Alfred Lela dhe shtyrjet e reportereve ne krye te detyres, jane deshmi e qarte e nje degradimi dhe kercellime dhembesh e shtetit qe tenton te jape prova si shtet policor.


Unioni i Gazetareve Shqiptare denoncon kete dhune. Kerkon me force venien para pergjegjesise ligjore te urdherdhenesve dhe te personave dhunues, pamvaresisht me, apo pa, uniforme.

lg.php

Unioni i Gazetareve Shqiptare mbeshtet te gjithe koleget gazetare ne denoncimin ligjor te dhunes dhe dhunuesve dhe shpreh solidaritetin e pakufi me te gjithe koleget gazetare qe perballen me kercenime apo dhunime prej individeve dhe segmenteve te shtetit. Akte te tilla jane degradim i vete natyres se shtetit dhe shenja te rreshqitjes se demokracise sone ne autoritarizem.
 
Po shof tashi live dhe kamera kap 2 tipa njoni tu krujt veshin me cels, nderkohe qe dic i peshperin tjetrit... Zgerdhihen te dy. Dhe sicduket kujtohen - "posht diktatura"!

Rama ik!
Lol na kish mungu
 
Tashi te folesh per dhune policore dhe instalim diktature osht per me na mor per budallenj. Te gjithe kemi sy dhe po e shofim. Qe Opozita me koherencen ka lidhje aq sa une me ariun polar, kjo tashi s' osht mo lajm. Por kur degjoj shoqerine civile dhe median... Qe te jem i qarte jam kunder c'do lloj dhune e theksoj! Por s' di car duhet me e qujt kohen e Nanos dhe Berishes ku nqs nuk kishim certificate me vete te shkenin n'dru gjithnoten ne rrajon! Genocid? Dhe ku nuk bertisnim se ish turp (cunat qe e kan kalu e din se per ca po flas, se goca nuk mernin ishte polici me norma a m'kupto zenun) e jo me i denoncu.
Dhe duke pas kte ne men, gati gati ndjej keqardhje per policin qe duket si pallat pa leje, perball Kejdi Mehmetit qe ajo dheshperimisht kerkon ta shtyje....
Sa per gazetaret duhet ta dine me mire se kushdo qe te kapercesh kordonin do te thote po shkel ligjin, nese per shkak te punes i shkelin syrin policit (sic ndodh rendom) dhe gjenden aty e padashje i Kap vala e dhunes jam dakort (sh!t happens) por nqs rasti osht tjeter atehere eshte thjesht nje qytetar qe do me honger buken e bariut. Dhe sic thot populli yne trim e liridashes kur i kruhet dhise shko ha buken e bariut...
E ritheksoj jam KUNDER c'do lloj dhune. Ajo tashme u prish, S' di por te shkosh te grricesh me policin qe e pagujm per te majt shkop jo lule. S' me vjen tjeter analogji pervecse ajo qe thash me lart.
 
Ky eshte Fundi i ketij banditi Diktator.

Ky veprimi i fundit te tij, kujton se do te nenshtroje popullin dhe artin, por vete ai nuk do kete vrime ku te futet.
 
Top