Ruci: Berisha terhiqu, ose shqiptaret ne rruge

xxl

IT Professional
Numri dy i Partise Socialiste, Gramoz Ruci, e cilesoi mbremjen e djeshme deklaraten e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per rezultatin paraprak qe percaktonte mandatet e deputeteve, si antiligjore dhe antikushtetuese. Por njekohesisht, ai apeloi: "Sali Berisha terhiqu nese nuk do te ballafaqohesh me shqiptaret ne rruge". "Une s'jam per planet e veprimit, jam per te shprehur qendrimin e Partise Socialiste, ndryshe shteti i se drejtes dhe shqiptaret do te marrin ne mbrojtje verdiktin qe ata kane marre me te drejte", deklaroi Ruci. Sipas tij, Sali Berisha provokoi edhe njehere tjeter nje popull te tere qe per shkak te tij dhe vetem te tij, dhe degjenerimit te procesit zgjedhor, perseri me urdher te tij, nuk di akoma ky popull rezultatin e zgjedhjeve te 28 qershorit. Ai tha se kryetari i PD-se duke nxjerre perpara shqiptareve kukullen e tij qe ka ne krye te KQZ per te folur per te ashtuquajtura rezultate paraprake, Sali Berisha vazhdon te shkel standardet e zgjedhje dhe vazhdon te bej perpjekjet e tij te deshperuara per te marre ne rruge te paligjshme mandatin e kryeministrit qe populli shqiptar nuk ia dha. "Ka vetem nje rezultat paraprak qe i jep kryeministrit ne detyre 70 mandate. Nderkohe qe ende mbetet per t'u pare se cfare ka thene", theksoi kryetari i Asamblese se Partise Socialiste. Ai nenvizoi se mbetet per tu pare se cfare do te behet me kutite e tjera ne Tirane, apo gjetke. "Duke u kthyer ne keto deklarata ne destabilizuese dhe provokuese, i them Sali Berishes qe te heq dore per t'i mbushur mendjen shqiptare qe je kryeminister, duke nxjerre horra qe nga ato qe nxjerr nga burgjet dhe deri tek ai qe sot eshte kryetari karagjoz i KQZ", perfundoi reagimin zyrtari i larte i selise roze, Gramoz Ruci. D.Dedej
 

TIGRI

Anëtar i ri
Ma kriminel se Rucin ku do e gjeni,ai ate do qe te dalin rrugeve te vriten dhe te vriten.
Eshte nje kriminel,duket ne surrat ai.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Ruci nese don fasule,, grosh i japim..
nese don tym , zjarr i japim.

asht turp ti thuash malsorit ule armen.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Ruci nese don fasule,, grosh i japim..
nese don tym , zjarr i japim.

asht turp ti thuash malsorit ule armen.

Je bere shume i bezdisshem me keto idete e tua prej maloku ti. Mos u hiq malesor se nuk je i tille. Nje njeri me mend ne koke nuk voton per Berishen se eshte nga veriu, voton per te sepse mendon se do beje dicka me mire per vendin dhe popullin.
Maloket se ulin armen por malesoret po!!!
 

Зngjεll

___________
Uroj që populli i gjithë të ngrihet dhe të kërkoj drejtësinë e dhunuar dhe të marrë me mashtrime nga zagarët e salës, ashtu si po ngrihet populli i Fierit sepse ata e dinë mirë kujt ia dhanë votat dhe i mohuan të vërtetën ata e dinë mirë kujt i besuan dhe i mohuan 10 kuti votimi sepse dihej qartë që aty do kishte një mandat tjetër për ps.
Kriminelat nuk do e kenë të gjatë jo, mashtrimet e tyre janë shumë të medha dhe u dukën shumë qartë këtë herë sa arritën akoma dhe përsëri të përdorin korrupsionin por këtë herë korruptuan një politikan të lsi i cili ishte i korruptuar. Cfarë pafytyrësie që kanë këta njerëz, nuk u ka ngelur më cipë në fytyrë jo e kanë ngrënë me bukë këtu e që nga 97. Pika që su bie matrapazat e dreqit duan tu hedhin hi syve ncncnncnc po a u qërohen më sytë vallë atyre njerzëve që e dinë mirë kujt ia dhanë votën dhe e dinë mirë se për ka bërë më shumë Sala ??????????????????????????????? Kurrë në botë
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Je bere shume i bezdisshem me keto idete e tua prej maloku ti. Mos u hiq malesor se nuk je i tille. Nje njeri me mend ne koke nuk voton per Berishen se eshte nga veriu, voton per te sepse mendon se do beje dicka me mire per vendin dhe popullin.
Maloket se ulin armen por malesoret po!!!votoj per Zogun dhe jo per Berishen.

e mbeshtes Berishen sepse eshte lider i krahut te djathte qendror.

une e mbeshtes Berishen dhe pse eshte nga Veriu 'pse jo' ku eshte arsyjea qe mos ta mbeshtes?
 

albgrl

GIRLICIOUS
votoj per Zogun dhe jo per Berishen.

e mbeshtes Berishen sepse eshte lider i krahut te djathte qendror.

une e mbeshtes Berishen dhe pse eshte nga Veriu 'pse jo' ku eshte arsyjea qe mos ta mbeshtes?

Voton per Zogun se ai eshte nga Mati dhe ti je nga Burreli dhe te duket vetja shok i Zogut. Zogu per ty eshte perendia!!!
Nje njeri me llogjike voton per nje politikan sepse ai eshte i zoti, dhe se me verte do beje dicka pozitive per vendin e tij. Jepi voten nje qe e meriton ta drejtoje vendin tone, nje lideri tamam, te jete nga te jete, jugu, veriu apo Shqiperia e mesme.
Nese po votonim per Miss Shqiperia mund t'ia japim voten vajzes qe eshte nga qyteti nga jemi ne, po JO per nje politikan qe do kete ne dore te gjithe Shqiperine.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Voton per Zogun se ai eshte nga Mati dhe ti je nga Burreli dhe te duket vetja shok i Zogut. Zogu per ty eshte perendia!!!
Nje njeri me llogjike voton per nje politikan sepse ai eshte i zoti, dhe se me verte do beje dicka pozitive per vendin e tij. Jepi voten nje qe e meriton ta drejtoje vendin tone, nje lideri tamam, te jete nga te jete, jugu, veriu apo Shqiperia e mesme.
Nese po votonim per Miss Shqiperia mund t'ia japim voten vajzes qe eshte nga qyteti nga jemi ne, po JO per nje politikan qe do kete ne dore te gjithe Shqiperine.

Votoj per Zogun sepse eshte i vetmi politikan Shqiptar qe beri shqiperine Shtet.
e Votoj Zogun sepse ai kishte ligj , kishte bollek, kishte krenari, kishte tipare te forta shqiptari dhe ishte njeri i kompletuar.

e Votoj Zogun sepse nuk ka lindur shqiperia si Mbretin Zog te pare.

dhe pse mos ta votoj Zogun sepse eshte nga Mati? ku eshte arsyeja?

edhe Berishen pse mos ta perkrah sepse eshte nga malsia?
 

hatem

Antarë
eshte mire qe ne diskutime te tipit Ruci, Nano, majko,LLaqi , taqi apo .....eshte mire qe votusi te jete i lire dhe i pavarur nga iet e kwtyre megallomaneve.
koha eshte luajale dhe njeriu me mend ne kok i pershtatet, nese nuk pershtatet thahet dhe vdes me shpejt.Shqiptaret nuk votuan per ballafaqime
kryendritse po per zgjidhje te sinqerta dhe avancuse.idete me mendime te se kaluares besoj se dhe u ka ikur koha.Dhe cdo kohe ka dge simbolet apo mbetjet e saj.
 

prodigious

I perjashtuar
O ruci po mos u nxeh ore se ao rezultate paraprake ishin sa per ti bere presion Metes qe te mos kerkonte shume poste kur ti behej ftesa per bashkeqeverisje me PD. Pra ti tregohej qe edhe po nuk erdhe ti i kemi 71 mandate.
 
Top