Rrudha dhe lëkurë të thatë? Provoni maskën me pjepër

Hera

Banned
Rrudha dhe lëkurë të thatë? Provoni maskën me pjepër


pjeper-1-475x350.jpg

Stina e verës sjell me vete një sërë problemesh, ku për shkak të rrezeve të diellit dhe temperaturave të larta, dëmet e shkaktuara në lëkurë janë mjaft të mëdha.
Për të shmangur rrudhat por edhe lëkurën e thatë, ju vjen në ndihmë një maskë e përgatitur në kushtet e shtëpisë dhe që ka në bazë pjeprin.

Grini tulin e një thele pjepri të pjekur mirë në flurator të shoqëruar me një vaj ulliri.
Masa e përftuar duhet të jetë homogjene dhe më pas mund të aplikohet në fytyrë.
Veç mos harroni fillimisht fytyrën duhet ta keni larë mirë dhe më tej, maskën e aplikuar lëreni të veprojë për 15 minuta.
Këshillohet që një maskë të tilla ta përdorni 1-2 herë në javë gatë gjithë verës dhe do të shikoni që rezultatet e arritura do të jenë mbresëlënëse.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Sdi pse asnjehere me maskat e shpise sja kam cuar mire.
Mendoj qe kremrat me baze bimore jane me e mira gje.
Sigurisht tek keto gjera duhet te kemi kujdes t`jene cilsi e larte,se ne te kundert me mire mos e vej hiq.
Se te shkalterrojne lekuren .
Por ama njoh ca femra ruse qe kane lekuren si 20 vjecare e pse jane nga 50-te,e kur u tha si ja kane arrite,gjithnje me maska shtepie,THONE.
Ndoshta eshte e ceshtje durimi,maskat e shpise duan kohe,durim qe ti pergaditesh,dhe praktikosh mbi lekure.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
@NeVertiti maskat e shtepise jane maskat me te mira qe egzistojne...
Nuk ka asnjehere justifikim "s'kam kohe" se maximumi 10 min kohe ne dite duan...
Une jam adhuruese dhe praktikuese e maskave te shtepise...dhe fal zotit nuk me kane dhene efekte anesore...perkundrazi kam nje lekure te shendetshme...dhe te paster...
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
V.I.P
une kam 5 vjet qe perdori nje menyre larje per fetyren e qafen time. dhe ndihem super me ne pamjen e fetyres time. eshte thjesht cdo mengjes e ne darke e laj fetyren njeher me uj te ftohte nje her me te vaket e perseris nga 5 her. asgje tjeter. nuk perdori krem gjate dites vec ne mbremje nje hidratus normal ket ma pat sugjeru nje mike e imja .
 
Top