Rezultati për Tiranën shkon 19 me 13

WxP

Staf në FV.AL
Kur kanë mbetur edhe më pak se 250 kuti votimi për t’u numëruar në lojë janë dy mandate bëhet fjalë për mandatin e 19 të koalicionit të PS-së në Tiranë dhe mandatin e 9 të po këtij koalicioni në qarkun e Elbasanit.
Në qarkun e Elbasanit mbeten edhe 19 kuti për t’u numëruar dhe PS-së shpreson që të marrë mandatin e 9 në këto kuti thellon diferencën.
Në kryeqytet lufta është edhe më e ashpër. Koalicioni i PS-së mund të fitojë mandatin e 19-të nëse në kutitë e mbetura, që janë mbi 200, ruan diferencën aktuale. Kjo do të thotë se, në parlamentin e ri do të hyjë Dash Peza dhe jo Asllan Dogjani.
Ndërsa lidhur me mandatin e katërt të Kukësit, KQZ do të mblidhet sot për të kontrolluar nëse ka pasur një gabim në hedhjen e të dhënave, ku e njëjta tabelë është hedhur dy herë në sistem.
Shpërndarja e mandateve sipas qarqeve
ASHE (PS) – APMI (PD)
Tiranë 19 – 13
Durrës 7 – 6
Lezhë 4 – 3
Shkodër 6 – 5
Kukës 1 – 3
Dibër 3 – 3
Elbasan 8 – 6
Berat 6 – 2
Korçë 7 – 5
Fier 11 – 5
Vlorë 8 – 4
Gjirokastër 4 - 1

/Shekulli Online/Përgatiti: F.S./
 

Attachments

 • 000.jpg
  000.jpg
  69.1 KB · Shikime: 89

Konkursi Letërsisë

 • 1-Bëju.

  Votat: 11 40.7%
 • 2-Ankth mesnate.

  Votat: 3 11.1%
 • 3-Të dua ty.

  Votat: 8 29.6%
 • 4-Nje kujtim.

  Votat: 5 18.5%
Back
Top